18 marca klasa 7a wraz z opiekunami pojechała do Muzeum Historycznego w Sanoku. Tam przewodnik zapoznał ich ze zbiorami muzeum. Na początku uczniowie obejrzeli zbrojownię i schron. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o militariach pochodzących z różnych rejonów. Na wystawie zobrazowano rozwój uzbrojenia od wczesnego średniowiecza po okres II wojny światowej. Jednym z najciekawszych jej elementów jest niewątpliwie oryginalny schron, wybudowany w 1940 r., będący jednym z punktów południowej linii niemieckich umocnień bojowych na ówczesnej granicy ze Związkiem Sowieckim. Następnie przewodnik poprowadził uczniów do komnat rensansowego zamku, w których zgromadzono jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, czyli ponad 1200 eksponatów. Były to najwcześniejsze przykłady malarstwa cerkiewnego – ikony oraz przedmioty liturgiczne (utensylia, krzyże ręczne drewniane i polichromowane, enkolpiony, zawieszki, chorągwie, szaty, starodruki), pochodzące z istniejących bądź nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia sztuki współczesnej. A na koniec siódmoklasiści przeszli do sal, w których została zaprezentowana pracownia i galeria Zdzisława Beksińskiego. Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Wystawa posiadająca – w dużym stopniu – autorski profil jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim ta sztuka podlegała w czasie. Były to fotografie, prace komputerowe, jak i obrazy, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej.
Wyjazd do Sanoka
- 1
Konkurs biblioteczny
22 marca przeprowadzono w biblitece szkolnej 2 etap konkursu dla uczniów klas 1-3 pod tytułem "Najpiękniejsza zakładka do książki”. Po pierwszym etapie wychowawcy klas wyłonili po dwóch przedstawicieli do drugiego etapu, których zadaniem było samodzielne wykonanie zakładki. Metody pracy były różne i ciekawe, a 26 marca zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki. Zachęcamy do aktywności twórczej, bo łączenie literatury ze sztuką, to sama przyjemność.
Życzenia na nadchodzące święta Wielkanocne
REKOLEKCJE SZKOLNE A.D. 2024
Poniedziałek 25 III 2024
8.00 - 9.30: klasy I - III: Msza Św. w kaplicy u Ojców Jezuitów (8.00 - wspólne wyjście ze szkoły pod przewodnictwem o. Dominika - spotykamy się przy wyjściu).
9.30 - 11.00: klasy IV - V: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
11.00 - 12.30: klasy VI - VII: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
Wtorek 26 III 2024
8.00 - 9.30: klasy I - III: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
9.30 - 11.00: klasy IV - V: Msza Św. w kaplicy u Ojców Jezuitów (9.30 - wspólne wyjście ze szkoły pod przewodnictwem o. Dominika - spotykamy się przy wyjściu).
11.00 - 12.30: klasy VI - VII: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
Środa 27 III 2024
8.00 - 9.30: klasy I - III: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
9.30 - 11.00: klasy IV - V: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.
11.00 - 12.30: klasy VI - VII: Msza Św. w kaplicy u Ojców Jezuitów (11.00 - wspólne wyjście ze szkoły pod przewodnictwem o. Dominika - spotykamy się przy wyjściu).
Nauki głosi o. Dominik wsparty przez młodzież ze wspólnoty młodzieżowej MAGIS
Zachęcamy do czynnego udziału.
Światowy Dzień Zespołu Downa
Światowy Dzień Zespołu Downa #WordDownSyndromeDay promuje świadomość, włączenie społeczne oraz równość dla wszystkich osób, niezależnie od ich zdolności czy cech genetycznych.
W tym dniu klasa 1 b podjęła działania mające na celu zwiększenie zrozumienia i akceptacji dla osób z Zespołem Downa oraz wspieranie ich pełnego uczestnictwa w społeczeństwie. Poprzez edukację, aktywizm społeczny i otwartość na różnorodność, możemy budować bardziej włączające i wspierające środowisko dla wszystkich. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Choć w śród naszej społeczności szkolnej nie ma takich dzieci, pragniemy w tym dniu szczególnie się z Nimi zjednoczyć i zapewnić, że uwrażliwiamy i uczymy naszych uczniów tolerancji i wyrozumiałości. Solidaryzując się z wszystkimi dziećmi i dorosłymi z dodatkowym chromosomem przyszliśmy dzisiaj ubrani w dwie różne skarpetki.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe
Maraton w czytaniu bajek i baśni
Nowa galeria Maraton w czytaniu bajek i baśni została dodana do albumu fotograficznego
10
Konkurs Piosenki "Zaczarowany Świat"
16 marca 2024r. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyła się III edycja Konkurs Piosenki Bajkowej „Zaczarowany świat", w którym wzięli udział uzdolnieni młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych z terenu gminy Brzozów.
Celem konkursu była: popularyzacja piosenki dziecięcej i bajkowej, wychowanie, nauka i zabawa przez muzykę i śpiew, prezentacja talentów wokalnych i promocja pracy i osiągnięć szkół z terenu gminy Brzozów oraz integracja środowisk szkolnych.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w gminie Brzozów, którzy walczyli w trzech kategoriach wiekowych, tj.: klasy I – III, IV – VI i VII – VIII.
Podczas występów uczestników wysłuchaliśmy utworów z gatunku piosenki bajkowej. Wysoki poziom wykonanych utworów i bardzo dobrze dobrany repertuar, sprawił, że przed komisją konkursową stanęło ogrmne wyzwanie w wyłonieniu zwycięzców.
Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Szkołę Językową „Early Stage”, Gminę Brzozów, Radę Rodziców i Bar Szkolny . Upominki wręczył również uczestnikom Pan Mariusz Bieńczak wice
Niezapomniane chwile upamiętnił Pan Kazimierz Barański, zaś nagłośnieniem zajął się Pan Stanisław Nogaj.
Jury w składzie: Pani Oliwia Mielcarek, Pan Piotr Kwolek i Pan Marcin Prajsnar przyznało:
Nagrodę Główną dla Martyny Luteckiej
Nagrodę Specjalną dla Amelii Sowińskiej
W Kategorii I:
I miejsce otrzymała: Nadia Potocka
II miejsce otrzymała: Laura Sobota
III miejsce otrzymał : Kacper Chrobak
Wyróżnienia w kategorii I przyznano dla: Sandry Sokołowskiej, Kacpra Kuligę i Tomasza Wojtonia.
W Kategorii II:
I miejsce otrzymała: Michalina Adamczak
I miejsce otrzymała: Milena Mendyka
II miejsce otrzymała: Emilia Niecko
II miejsce otrzymała: Laura Lorenc
III miejsce otrzymała: Anna Czech
III miejsce otrzymała: Emilia Skarbek
Wyróżnienia w kategorii II przyznano dla Dagmary Cyran i Zofii Rymarowicz.
W Kategorii III nie przyznano miejsc, zaś wyróżnienie zdobyła Anna Wojtal.
Po prezentacji konkursowej szkolna stołówka była miejscem na poczęstunek podczas burzliwych obrad komisji.
Konkurs przebiegł w miłej i niezapomnianej atmosferze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim wykonawcom i ich opiekunom.
Dziękujemy wszystkim sponsorom.
Zapraszamy za rok!!!!
Organizatorzy konkursu:
Beata Mielcarek
Dominika Dąbrowska
Anna Niezgodzka
Nowa galeria Konkurs Piosenki "Zaczarowany Świat" została dodana do albumu fotograficznego
173
Informacja
Plan dyżurów psychologa szkolnego na najbliższe 2 tygodnie:
- wtorek 19. 03. 8:00-12:30
- środa 20.03. 8:00-14:30
- wtorek 26.03. 7:30-12:00
- środa 27.03. 8:00-14:30
A.Helon
9.03.2024r. – kreatywne zajęcia warsztatowe w Brzozowie
Dziewiątego marca bieżącego roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w kreatywnych zajęciach warsztatowych poświęconych tematyce świątecznej. Skorzystaliśmy z zaproszenia Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie. Główne cele, które przyświecały temu wydarzeniu, to:
-
kultywowanie zwyczajów i tradycji ludowych związanych z Wielkanocą;
-
tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej;
-
wzmacnianie więzi z klasowych, aktywizowanie do wspólnej zabawy;
-
rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej poprzez wykorzystanie różnych materiałów do wykonania pracy;
-
czerpanie radości ze wspólnej zabawy;
-
uwrażliwianie dzieci i rodziców na potrzebę niesienia pomocy dzieciom chorym.
Opiekę nad dziećmi sprawowały: Ewa Chrobak, Sylwia Stawecka, Anna Niezgodzka. Zarówno dla uczniów, tak i dla opiekunów był to dobrze wykorzystany czas.
opr. Ewa Chrobak
6-
1.03.2024r. – udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Pierwszego marca 2024 roku cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Turzym Polu. Do prezentacji wybrały piękne utwory, a mianowicie:
-
Antonina Jagielska – „Burza jak marzenie” Małgorzaty Strzałkowskiej
-
Nadia Krzyżanowska – „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry
-
Klara Rogowska – „Dwa wiatry” Juliana Tuwima
-
Maria Piecuch – „Romantyczność” Adama Mickiewicza.
Konkurs przebiegał w serdecznej, miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.
Nasze dziewczyny wspaniale zaprezentowały wybrane przez siebie utwory i wszystkie zasłużyły na uznanie, a jedna z nich – Nadia Krzyżanowska zdobyła tytuł MISTRZYNI RECYTACJI w swojej kategorii. Wielkie gratulacje!opr. Ewa Chrobak
2-
Informacja
Szanowni Państwo
Informuje, że psycholog szkolny p. Aleksandra Helon będzie pełnić dyżur w dniach:
6 marca br. w godz: 7:30 do 11:00;
7 marca br. w godz: 7:30 do 15:00;
12 marca br. w godz: 8:00 do 12:30;
13 marca br. w godz: 8:00 do 14:30.
W tych godzinach można umawiać konsultacje.
O następnych terminach dyżuru będę Państwa informował.
dyrektor SP w Starej Wsi
Piotr Niecko
Informacja
Zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 21 lutego 2024r. o godz: 17:00
Porządek wywiadówki:
1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią dyżur od godz: 17: 00 do godz: 18:00
Przydział sal na spotkania z wychowawcami w dniu 21 lutego 2024r.
I a - 5,
I b - odbędzie się w innym terminie ustalonym przez wychowawcę,
II a - 8,
II b - 7,
III a - 9,
III b - 10,
IV a - 11,
IV b - odbędzie się w innym terminie ustalonym przez wychowawcę,
V a – 3,
V b – stołówka godz: 16:00,
VI a – 14,
VI b – 16,
VII a – 14,
VII b – 13,
VIII a – 12,
VIII b - 4.
Zapraszamy.
Informacja
Standardy ochrony małoletnich
Zgodnie z nowelizacją ustawy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego szkoła podjęła działania w celu wdrożenia standardów ochrony małoletnich w sposób dostosowany do charakteru i rodzaju placówki w których zostaną określone w szczególności:
- zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a personelem, a w szczególności zachowania niedozwolone wobec małoletnich;
- procedury i osoby odpowiedzialne za składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego, zawiadamianie sądu opiekuńczego;
- zasady przeglądu i aktualizacji standardów;
- zakres kompetencji osoby odpowiedzialnej za przygotowanie personelu placówki lub organizatora do stosowania standardów, zasady przygotowania tego personelu do ich stosowania oraz sposób dokumentowania tej czynności;
- zasady i sposób udostępniania rodzicom albo opiekunom prawnym lub faktycznym oraz małoletnim standardów do zaznajomienia się z nimi i ich stosowania;
- osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu i udzielenie mu wsparcia;
- sposób dokumentowania i zasady przechowywania ujawnionych lub zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego.
- Ponadto w standardach w placówkach oświatowych powinny znaleźć się także wymogi dotyczące bezpiecznych relacji między małoletnimi (a w szczególności zachowania niedozwolone), zasady korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internet, procedury ochrony dzieci przed treściami szkodliwymi i zagrożeniami w sieci Internet oraz utrwalonymi w innej formie oraz zasady ustalania planu wsparcia małoletniego po ujawnieniu krzywdzenia.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
Piotr Niecko
admin
Akcja charytatywna „Ile waży Św. Mikołaj”?
W imieniu Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina oraz własnym dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy pięknie i skutecznie zareagowali na apel o wsparcie dzieci potrzebujących pomocy i przystąpili do konkursu „Ile waży Św. Mikołaj 2023”? Ogółem zebrano 23,621 kg bilonu. Monety zostały w dniu 26.01.2024 r. posegregowane przez Wolontariuszy według nominałów i przygotowane do przelewu na adres: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin na numer rachunku: 25 2490 0005 0000 4600 9409 4341. Przelew dokonany został przez szkolne konto SKO (opiekun Magdalena Błaż) w Banku PKO Bank Polski SA w dniu 30.01.2024 r. Wartość kwoty przekazanej na działalność Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wyniosła 521,61 PLN.
Bóg Zapłać Ofiarodawcom za każdy Grosz „Wielkiej Wagi”
Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Magdalena Błaż, Barbara Dudek, Ewelina Korfanty.
admin
Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka
26 stycznia 2024 r. uczniowie szkoły podstawowej w Starej Wsi złożyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. Przybyli z noworocznymi życzeniami oraz wesołym przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczął koncert kolęd, który zagrali Artyści: Gabrysia Florek z kl. 7a, Klara Rogowska z 5a, Hania Zawilińska z 6a oraz Mikołaj Żmuda z 5b ćwiczeni pod kierunkiem P. Krzysztofa Lubeckiego. Krystian Gdula, Mikołaj Nogaj oraz Hanna Zawilińska przekazali zebranym bukiet życzeń od całej szkolnej społeczności. Kolejnym punktem programu był pełen humoru, a w tym – życiowych realiów spektakl p.t. „Jak postawić Babcię na nogi” w wykonaniu dziewczynek i chłopców z klasy 2a przygotowany przez wychowawczynie: P. Dorotę Nogaj i P. Jolantę Gacek. Dziękujemy Pani Dyrektor, Pracownikom oraz Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za przemiłe przyjęcie, wspólny śpiew i uznanie wyrażone dla młodych aktorów, muzyków i nauczycieli oraz umiejętności technicznych Mikołaja Żmudy, a także piękny, pamiątkowy upominek pełen słodkości dla dzieci. Ukłony za nieocenioną pomoc w sprawnej organizacji przedsięwzięcia kierujemy w stronę dziesięcioosobowej grupy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.
Barbara Dudek
2admin
Informacja
W zakładce Egzamin ósmoklasisty opublikowano materiały dla uczniów i rodziców.
admin
Bezpieczne ferie '24
Nowa galeria Bezpieczne ferie '24 została dodana do albumu fotograficznego
Odnawialne źródła energii - warsztaty dla najmłodszych
Nowa galeria Odnawialne źródła energii - warsztaty dla najmłodszych została dodana do albumu fotograficznego
8
Dzień Babci i Dziadzia '24 - 2a
Nowa galeria Dzień Babci i Dziadzia '24 - 2a została dodana do albumu fotograficznego
63
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie