• Szanowni Państwo

Informuje, że psycholog szkolny p. Aleksandra Helon będzie pełnić dyżur w dniach:

6 marca br. w godz: 7:30 do 11:00;

7 marca br. w godz: 7:30 do 15:00;

12 marca br. w godz: 8:00 do 12:30;

13 marca br. w godz: 8:00 do 14:30.

W tych godzinach można umawiać konsultacje.

O następnych terminach dyżuru będę Państwa informował.

dyrektor SP w Starej Wsi

• Standardy ochrony małoletnich

• Zgodnie z nowelizacją ustawy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego szkoła podjęła działania w celu wdrożenia standardów ochrony małoletnich w sposób dostosowany do charakteru i rodzaju placówki w których zostaną określone w szczególności:

• zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a personelem, a w szczególności zachowania niedozwolone wobec małoletnich;
              • procedury i osoby odpowiedzialne za składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego, zawiadamianie sądu opiekuńczego;
              • zasady przeglądu i aktualizacji standardów;
              • zakres kompetencji osoby odpowiedzialnej za przygotowanie personelu placówki lub organizatora do stosowania standardów, zasady przygotowania tego personelu do ich stosowania oraz sposób dokumentowania tej czynności;
              • zasady i sposób udostępniania rodzicom albo opiekunom prawnym lub faktycznym oraz małoletnim standardów do zaznajomienia się z nimi i ich stosowania;
              • osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu i udzielenie mu wsparcia;
              • sposób dokumentowania i zasady przechowywania ujawnionych lub zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego.
              • Ponadto w standardach w placówkach oświatowych powinny znaleźć się także wymogi dotyczące bezpiecznych relacji między małoletnimi (a w szczególności zachowania niedozwolone), zasady korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internet, procedury ochrony dzieci przed treściami szkodliwymi i zagrożeniami w sieci Internet oraz utrwalonymi w innej formie oraz zasady ustalania planu wsparcia małoletniego po ujawnieniu krzywdzenia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi

• Akcja charytatywna „Ile waży Św. Mikołaj”?

• W imieniu Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina oraz własnym dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy pięknie i skutecznie zareagowali na apel o wsparcie dzieci potrzebujących pomocy i przystąpili do konkursu „Ile waży Św. Mikołaj 2023”? Ogółem zebrano 23,621 kg bilonu. Monety zostały w dniu 26.01.2024 r. posegregowane przez Wolontariuszy według nominałów i przygotowane do przelewu na adres: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin na numer rachunku: 25 2490 0005 0000 4600 9409 4341. Przelew dokonany został przez szkolne konto SKO (opiekun Magdalena Błaż) w Banku PKO Bank Polski SA w dniu 30.01.2024 r. Wartość kwoty przekazanej na działalność Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wyniosła 521,61 PLN.

Bóg Zapłać Ofiarodawcom za każdy Grosz „Wielkiej Wagi”

Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Magdalena Błaż, Barbara Dudek, Ewelina Korfanty.

• Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka

• 26 stycznia 2024 r. uczniowie szkoły podstawowej w Starej Wsi złożyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. Przybyli z noworocznymi życzeniami oraz wesołym przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczął koncert kolęd, który zagrali Artyści: Gabrysia Florek z kl. 7a, Klara Rogowska z 5a, Hania Zawilińska z 6a oraz Mikołaj Żmuda z 5b ćwiczeni pod kierunkiem P. Krzysztofa Lubeckiego. Krystian Gdula, Mikołaj Nogaj oraz Hanna Zawilińska przekazali zebranym bukiet życzeń od całej szkolnej społeczności. Kolejnym punktem programu był pełen humoru, a w tym – życiowych realiów spektakl p.t. „Jak postawić Babcię na nogi” w wykonaniu dziewczynek i chłopców z klasy 2a przygotowany przez wychowawczynie: P. Dorotę Nogaj i P. Jolantę Gacek. Dziękujemy Pani Dyrektor, Pracownikom oraz Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za przemiłe przyjęcie, wspólny śpiew i uznanie wyrażone dla młodych aktorów, muzyków i nauczycieli oraz umiejętności technicznych Mikołaja Żmudy, a także piękny, pamiątkowy upominek pełen słodkości dla dzieci. Ukłony za nieocenioną pomoc w sprawnej organizacji przedsięwzięcia kierujemy w stronę dziesięcioosobowej grupy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

Barbara Dudek