•                                         Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

W ramach programu Szkoła Podstawowa w Starej Wsi otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 200,00 zł., za które został zakupiony poniżej wymieniony sprzęt i pomoce dydaktyczne:

1. Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU Lite z kursem Tinkercad 1 szt

2. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D FlashForge Adventurer 3 1 szt

3. Mikrokontroler Arduino zestaw 1 szt

4. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 1 szt

5. Aparat fotograficzny z funkcją kamery 1 szt

6. Statyw do aparatu i kamery 1 szt

7. Zestaw oświetleniowy 1 szt

8. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini 1 szt

9. Mikroport Saramonic Blink 500 B1 1 szt

10. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery 1 szt

11. Laptop Acer Extensa 15 EX215-22 15.6"  1 szt

12. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 12 sztuk ClassVR Premium VRP 12 w zestawie kontrolery ręczne 12 szt

13. Licencja - 5 lat dostęp do portalu wirtualnych lekcji ClassVR 1 szt

14. Kostka VR do poruszania elementami 3D - rozszerzona rzeczywistość 12 szt

15. Wdrożenie i szkolenie Class VR 1 szt 1

16. Stolik uczniowski 6 osobowy wyspa PP Interaktin SIA6 4 szt

17. Biurko nauczycielskie PJ Interaktin BIA nr 1 1 szt

18. Monitor dotykowy 21,5" Full HD zintegrowany z blatem biurka nauczyciela zintegrowany z blatem biurka 1 szt

19. Dobre Krzesło obrotowe Aktin PR-RSS66 1 szt

20. Krzesło szkolne obrotowe TWIST - 24 szt

21. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy LEGO45678 8 szt

22. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw rozszerzający LEGO45680 8 szt

23. LEGO® Education BricQ Motion Prime Set LEGO45400 8 szt

Zakupiony sprzęt został zainstalowany w nowoczesnej pracowni, w której będą mogły odbywać się zajęcia ze wszystkich zajęć edukacyjnych, a uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiadomości w sposób ciekawy i atrakcyjnie obudowany z wykorzystaniem sprzętu wirtualnej rzeczywistości 3D ClassVR. Z zakupionego sprzetu bedą korzystać nauczyciele prowadzac każde zajęcia czy lekcje co wpłynie na podniesienie jakości pracy placówki.

• Przypomnijmy, Nasza szkoła w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiła sprzęt dydaktyczny wartości 100200,00 zł. Pomoce dydaktyczne wykorzystywane są na zajęciach techniki, budowy i programowania robotów.

• Kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości.
            Okulary VR to nowoczesna pomoc edukacyjna umożliwiający realizowanie wielu zajęć z udziałem wirtualnej rzeczywistości.
            Okulary uatrakcyjniają lekcje, a wiedza łatwiej i przyjemniej jest zapamiętywana. Dzięki VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Uczniowie przenoszą się w odległe końce świata – spacer po murze w Chinach, mogą oglądać z bliska ludzkie narządy: oko, serce, naczynia krwionośne i wiele wiele innych nieodkrytych jeszcze zasobów dostępnych na dedykowanym serwisie internetowym.
            Ta nowa technologia, króra zagościła w szkołach jest dostępna dla naszych uczniów.

Pracownia fotograficzna

• W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa w Starej Wsi otrzymała wyposażenie pracowni fotografii: aparat fotograficzny, statywy, mikrofony, oświetlenie, gimbal.
          • Sprzęt służy do poznawania zasad fotografowania.
            Wykorzystywany jest również do dokumentowania imprez szkolnych: klasowych wycieczek i akademii oraz wyjść integracyjnych. Zdjęcia publikowane są w szkolnej galerii i kronikach i będą stanowić wspaniałą pamiątkę po latach. link do galerii zdjęć z sesji bożonarodzeniowej: https://spstarawies.edupage.org/#photos:album:180