Strona główna
Edukacyjna wizyta w Banku PKO BP w Brzozowie i nie tylko
W dniu 11 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w wycieczce do Banku PKO Bank Polski Oddział w Brzozowie, której celem było rozwijanie wiedzy o finansach. Podczas spotkania pani Dominika Kruczek-Szałajko w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom zasady funkcjonowania banku oraz opowiedziała o tym, w jaki sposób pieniądze są chronione przed kradzieżą. Dzieci miały także okazję poznać nominały walut obowiązujących w Unii Europejskiej oraz dowiedzieć się, jak działa maszyna do sprawdzania autentyczności banknotów. Dzięki tej wizycie pierwszoklasiści zdobyli cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa finansowego i roli banku w codziennym życiu. Była to nie tylko lekcja ekonomii, ale także praktyczne przygotowanie do świadomego korzystania z usług bankowych w przyszłości.
„CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA”
Pod takim hasłem 28.05.2026 i 29.05.2026 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w XXV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Tegoroczna akcja podkreśla rolę czytania dzieciom w budowaniu ich wewnętrznych zasobów: umiejętności językowych, wiedzy, wrażliwości społecznej, a w efekcie – psychicznej i społecznej odporności i siły. Wydarzenie to było punktem kulminacyjnym całorocznej akcji promującej czytanie prowadzonej przez naszą bibliotekę szkolną. Czytaliśmy w grudniu, marcu, a teraz w maju. Od marca do końca maja tego roku w bibliotece szkolnej można było również wziąć udział w konkursie pt. „Bitwa na cytaty”.
Sukces uczennicy naszej szkoły w Konkursie Plastycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „SANCTA MARIA„
24 maja, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej Dzieci i Młodzieży „Sancta Maria”. Uczestniczyła w niej Antonina Lebda – uczennica z klasy drugiej naszej szkoły, która zajęła w kategorii klas I-III SP, zaszczytne III miejsce w prestiżowym konkursie plastycznym SANCTA MARIA, w tym roku pod hasłem „ Maryjo, Gwiazdo Morza”. Jury doceniło przede wszystkim oryginalność kompozycjioraz umiejętność przekazania emocji i głębokiego przesłania. To wyjątkowe wyróżnienie dla Tosi, ponieważ w konkursie wzięli udział mali artyści nie tylko z Polski, ale też m.in. z Ghany, Australii, Francji, Kanady, Litwy, Stanów Zjednoczonych czy z terenów Ukrainy objętych wojną. Nagrodzone prace plastyczne można zobaczyć na wystawie w Sali Rycerskiej. Osiągnięcie Antoniny Lebdy jest inspiracją dla innych uczniów, pokazując, że warto rozwijać swoje zainteresowa
„Smacznie, zdrowo i kolorowo” w klasie 2a
15 maja 2026r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w wyjątkowych zajęciach praktycznych, podczas których zamienili się w małych kucharzy. Tematem zajęć było przygotowanie zdrowych, kolorowych i pysznych kanapek wiosennych. Była to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do nauki poprzez działanie. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, takie jak ogórki, pomidory, rzodkiewki, papryka, sałata oraz szczypiorek. Nie zabrakło również pełnoziarnistego pieczywa, serów, wędlin i jajek. Uczniowie, pod opieką nauczycieli: p. Ewy Chrobak i p. Bernardy Tymczak tworzyli prawdziwe kulinarne dzieła sztuki – kanapki w kształcie zwierząt, kwiatów i uśmiechniętych buziek zachwycały kolorami i pomysłowością. Uczniowie pracowali w grupach, co rozwijało umiejętność współpracy. Zajęcia były okazją do rozmowy na temat zdrowego odżywiania i znaczenia różnorodnych produktów w codziennej diecie. Dzie
Uwaga!!! Egzamin na Kartę Rowerową
Pierwsza część egzaminu na Karta Rowerowa odbędzie się w dniach 19, 20 maja br. Jest to część teoretyczna z elementami pierwszej pomocy. Tedt zostanie udostepniony w formie kodu QR. Test wiedzy z przepisów ruchu drogowego należy zaliczyć na 80%, by uzyskać prawo do przystapienia do II etapu egzaminu (jazda rowerem i obsługa techniczna na placu manewrowym planowane na dzień 21 maja 2026r.).
Komunikat
W związku z rosnącą populacją wilków w Polsce oraz ich coraz częstszą obecnością w pobliżu obszarów zabudowanych (w ostatnim czasie komunikaty ostrzegawcze wydawały samorządy m.in. na Podkarpaciu, Warmii czy w Wielkopolsce), urzędy gmin oraz Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska regularnie publikują wytyczne dla mieszkańców.
Nasze media społecznościowe
- liczba odwiedzin: 370409
- Wtorek16.06.2026
Galeria zdjęć
- brak danych





