• Aktualności

      • Informacja

      • Szanowni Państwo,

       pragniemy zachęcić uczniów Państwa szkół za Państwa pośrednictwem do udziału w konkursie „Zdrowie? Ogarniam TO!” który jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Planuję Długie Życie. Konkurs ten organizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

       W imieniu Pani minister Barbary Nowackiej uprzejmie proszę o rozpowszechnienie tej informacji i wysłanie wiadomości o konkursie do uczniów i rodziców za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

       Na prace konkursowe czekamy do 30 kwietnia 2024r. 

        

       Z wyrazami szacunku

        

       Kacper Lawera

       Dyrektor Departamentu Komunikacji MEN

      • Regulamin szkolnego konkursu plastyczno-profilaktycznego: ”Pomaluj swój świat na …”

      • Świat sztuki, to nasz wspólny świat. Dzisiaj możemy podziwiać dawnych i współczesnych artystów, za podarowane nam piękno. To, co oni czynili przed laty, od tysiącleci, również my sami próbujemy to robić. Kreśląc, czy malując coś na kartce papieru dajemy świadectwo naszej wrażliwości i wiedzy o otaczającym świecie, odkrywając tym samym tajemnice plastyki.  Przyszła pora, byście mogli sami skorzystać z tych doświadczeń.
       Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w szkolnym konkursie plastyczno-profilaktycznym: ” Pomaluj swój świat na…”  

       Cele konkursu:   

       -rozwijanie wyobraźni oraz pomysłowego rozwiązania tematu,  

       - kształcenie umiejętności właściwego doboru materiałów i narzędzi,

       - rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych,  

       -odkrywanie przyjemności z tworzenia i radości z uzyskanego efektu- dzieła.   

       Format pracy: A-4 

       Technika wykonania prac: dowolna z wyjątkiem prac przestrzennych oraz wykonanych plasteliną, ryżem, kaszą…  

       Organizatorzy: pedagodzy we współpracy z wychowawcami klas IV-VI.  

       Termin składania prac do 31 maja br.  

       Prace należy składać w gabinecie pedagogów. Każda praca powinna być opisana na odwrocie w prawym górnym rogu z imieniem, nazwiskiem i klasą.  

       Oceny dokona powołana komisja.  Prace zostaną wystawione i nagrodzone.  

       Zapraszamy: 

       Bernarda Tymczak i Beata Mielcarek

      • Moje dziecko idzie do szkoły

      • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Brzozowie przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Starej Wsizrealizowała kolejną edycję programu profilaktycznego"Moje dziecko idzie do szkoły". Akcja skierowana jest do dzieci klas pierwszych oraz ich rodziców.

       Rozpoczęcie nauki w szkole to przełomowy moment w życiu dziecka, a także jego rodziny. Kolejne lata nauki są okresem bardzo ważnym nie tylko z powodu zdobywanej przez dziecko wiedzy, ale także czasem istotnym dla jego zdrowia. W wieku szkolnym może rozwinąć się szereg problemów zdrowotnych, takich jak wady postawy, zaburzenia wzroku czy otyłość. W tym wieku kształtuje się wiele nawyków, utrwalają się zachowania, które będą umacniać zdrowie lub jemu szkodzić. Głównym celem akcji edukacyjnej jest ukształtowanie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród rodziców i uczniów.

       Podsumowaniem wszelkich działań w tym kierunku był konkurs plastyczny pod hasłem: ”O zdrowie dbamy i wirusom zapobiegamy”, w którym nagrodę otrzymała Aleksandra Błaż pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Giermańskiej i pedagogów szkolnych. Uroczystość wręczania nagród odbyła się 5 kwietnia 2024roku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie.

       Opracowała :

       Beata Giermańska,

       Bernarda Tymczak ,

       Beata Mielcarek

      • Wywiadówka

      • W dniu 17 kwietnia br. godz: 16:30 zapraszamy rodziców klas I-III na spotkanie z dyrektorem szkoły i z wychowawcami.

       Spotkanie z dyrektorem - hol główny.

       Spotkanie z wychowawcami w salach:I a - 5, I b - 6, II a - 7, II b - 8, III a - 9, III b - 10

       Zapraszamy

      • Szkolny Konkurs Kaligraficzny

      •  kwietnia roztrzygnięto konkurs kaligraficzny skierowany do uczniów klas 4-8, którego organizatorem była biblioteka szkolna. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu jednego wybranego wiersza o dowolnej tematyce. Komisja w składzie: pan dyrektor Piotr Niecko, pani Bernarda Tymczak i pani Beata Mielcarek wybrała prace, które wyróżniały się staranną, czytelną i kształtną grafiką pisma, jak i oryginalnością elementów graficznych oraz kompozycją pracy. Uczestnicy otrzymali dyplomy, książki i drobne upominki.  

       Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

       I miejsce – Maja Olszyk 

       II miejsce – Maja Zarzyka 

       III miejsce – Martyna Błaż, Michał Zając 

       Wyróżnienie: Daria Gierula, Gabriela Froń 

       Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do uczestnictwa już za rok.  

        oprac. Renata Stach i Agnieszka Draguła

      • Zaproszenie

      • Szanowni Rodzice

       W Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich w dniu 17 kwietnia o godz: 17.00 odbędzie się prelekcja Pani Małgorzaty Więczkowskiej - „Cyfrowe dzieciństwo wyzwaniem dla rodziny”.

      • „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” – rewia na lodzie

      • Dnia 4 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo – sportowej „ARENA SANOK” na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety – wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

       Widzowie byli zachwyceni profesjonalizmem łyżwiarzy, efektami specjalnymi oraz wspaniałymi kostiumami. Dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Atmosfera na lodowisku była niesamowita - światła, muzyka i wykonawcy tworzyli niepowtarzalny klimat, który pozostawił niezapomniane wrażenia w sercach widzów.

       Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

        

       opr. Ewa Chrobak

      • „KANGUR” i „LEON” – konkursy cieszące się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły

      • Konkursy matematyczne są nie tylko możliwością rozwijania się, ale także skutecznym narzędziem do promowania matematyki, jako fascynującej dziedziny nauki. Dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów klas młodszych, jak i starszych cieszą się: Kangur – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny oraz Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy - LEON.

       21.03.2024r. do „Kangura” przystąpili następujący uczniowie:

       · z klasy II a: Filip Siwy, Paweł Sabik, Jakub Froń, Dawid Szewczyk;

       · z klasy II b: Aleksander Antoń, Tomasz Nogaj, Aleksandra Guzowska, Nikola Szmyd, Oskar Fiejdasz, Michał Leń, Krystian Szczepek, Filip Zając;

       · z klasy III a: Aleks Niemiec, Karol Kiełkowicz, Oliwia Gierula, Kinga Siwy, Kornelia Kołodziej;

       · z klasy IV a: Dawid Prajsnar, Kacper Szerszeń;

       · z klasy IV b: Jakub Nogaj, Radosław Nogaj;

       · z klasy V b: Antoni Kucharski, Michał Zając, Kacper Podulka, Aleksandra Janusz, Jakub Żmuda;

       · z klasy VI a: Oskar Tomkiewicz, Jadwiga Rogowska, Maja Olszyk;

       · z klasy VI b: Emilia Androshchuk, Monika Drożdżal, Magdalena Guzowska, Maria Piecuch, Emilia Skarbek.

       W roku bieżącym, do wiosennej edycji „Leona” przystąpiło 33 uczniów klas I – III. Konkursy odbyły się 25 – 26.03.2024r.

       Uczniowie biorący w nich udział to:

       · z klasy I a: Agnieszka Krokis, Eliza Błaż;

       · z klasy I b: Leonard Banat, Hanna Baranowska, Artur Kołodziej, Wiktoria Krzysik, Skarbek Alicja Julia Zając, Nikodem Wrona;

       · z klasy II b: Aleksander Antoń, Oskar Fiejdasz, Aleksandra Guzowska, Zofia Janusz, Michał Leń, Nikola Szmyd, Filip Zając;

       · z klasy III a: Nikola Antkowska, Aleksandra Błaż, Michał Boroń, Antonina Częczek, Elena Dydek, Oliwia Gierula, Michalina Jagielska, Wiktoria Kalińska, Karol Kiełkowicz, Aleks Niemiec, Tymon Olszyk, Kinga Siwy;

       · z klasy III b: Antonina Szmyd.

       Czworo uczniów spróbowało zmierzyć się z testami z języka angielskiego, a byli to: Nadia Krzyżanowska, Aleksandra Błaż, Kornelia Kołodziej, Elena Dydek.

       A teraz trzymamy kciuki za wszystkich uczestników poszczególnych konkursów i czekamy na ogłoszenie wyników.

       opr. Ewa Chrobak

      • „Człowiek - plasterek” : akcja pomocy i wsparcia dla dzieci i młodzieży.

      • Z początkiem kwietnia uruchamiamy w Szkole Podstawowej w Starej Wsi akcję „Człowiek-plasterek”, polegającą na budowaniu świadomości o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży. Jest to jedno z narzędzi, które może pomóc nam we wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie.

       Poniżej informacja ze strony internetowej „Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę”, która jest organizatorem telefonu zaufania.

       - „Dzieci dzwonią do nas na chwilę przed podjęciem próby samobójczej, gdy nie widzą sensu życia lub nie mogą znieść samotności. W ciągu 14 lat działania telefonu odebraliśmy ponad 1,3 miliona połączeń od dzieci, które szukają pomocy”.

       Czasem dzieci są tak skupione na swoich problemach, że nie zauważają nikogo i niczego poza nimi. Mimo, że obok są ludzie - przyjaciele, rodzina, sąsiedzi, nauczyciele. Nie rozmawiają z rodzicami, bo myślą, że mają oni już wystarczająco dużo własnych problemów, więc nie chcą ich obarczać swoimi. Wielokrotnie udają przed rodziną i przyjaciółmi, że wszystko jest OK aż do ostatniej chwili. Nawet jeśli relacja z dzieckiem jest bliska, są sytuacje, w których dzieciom łatwiej jest rozmawiać o problemach z nieznajomymi.

       116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży uzupełnia istotną lukę w systemie pomocy dzieciom w Polsce. Możliwość anonimowej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych ważna jest zawsze.

       Na terenie naszej szkoły uczniowie mają możliwość szukania „Człowieka – Plasterka”. W związku z tym na drzwiach gabinetu pedagogów umieszczony został odpowiedni plakat z alarmowym telefonem 116 111. Kopię plakatu otrzymali również wychowawcy klas.

       Do akcji zapraszają pedagodzy: Bernarda Tymczak

       Beata Mielcarek

      • Nowe pomoce dydaktyczne w SP Stara Wieś

      • Od dzisiaj wszystkie sale na piętrze wyposażone są w monitory interaktywne w raz z komputerami dzięki którym uczniowie mają dostęp do najnowszych metod pracy, nauki i sprawdzania wiedzy oraz umiejętności. Nowe monitory wraz z osprzętem zainstalowano w sali 11 i 15.

      • Wyjazd do Sanoka

      • 18 marca klasa 7a wraz z opiekunami pojechała do Muzeum Historycznego w Sanoku. Tam przewodnik zapoznał ich ze zbiorami muzeum. Na początku uczniowie obejrzeli zbrojownię i schron. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o militariach pochodzących z różnych rejonów. Na wystawie zobrazowano rozwój uzbrojenia od wczesnego średniowiecza po okres II wojny światowej. Jednym z najciekawszych jej elementów jest niewątpliwie oryginalny schron, wybudowany w 1940 r., będący jednym z punktów południowej linii niemieckich umocnień bojowych na ówczesnej granicy ze Związkiem Sowieckim. Następnie przewodnik poprowadził uczniów do komnat rensansowego zamku, w których zgromadzono jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, czyli ponad 1200 eksponatów. Były to najwcześniejsze przykłady malarstwa cerkiewnego – ikony oraz przedmioty liturgiczne (utensylia, krzyże ręczne drewniane i polichromowane, enkolpiony, zawieszki, chorągwie, szaty, starodruki), pochodzące z istniejących bądź nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia sztuki współczesnej. A na koniec siódmoklasiści przeszli do sal, w których została zaprezentowana pracownia i galeria Zdzisława Beksińskiego. Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych, najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Wystawa posiadająca – w dużym stopniu – autorski profil jest retrospektywą odzwierciedlającą rozwój i przemiany stylistyczno-formalne, jakim ta sztuka podlegała w czasie. Były to fotografie, prace komputerowe, jak i obrazy, poprzez które artysta wyrażał się najpełniej.

      • Konkurs biblioteczny

      • 22 marca przeprowadzono w biblitece szkolnej 2 etap konkursu dla uczniów klas 1-3 pod tytułem "Najpiękniejsza zakładka do książki”. Po pierwszym etapie wychowawcy klas wyłonili po dwóch przedstawicieli do drugiego etapu, których zadaniem było samodzielne wykonanie zakładki. Metody pracy były różne i ciekawe, a 26 marca zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki. Zachęcamy do aktywności twórczej, bo łączenie literatury ze sztuką, to sama przyjemność.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie