• Aktualności

            • Informacja

            • Zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 21 lutego 2024r. o godz: 17:00

              Porządek wywiadówki:

              1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

              2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią dyżur od godz: 17: 00 do godz: 18:00

              Przydział sal na spotkania z wychowawcami w dniu 21 lutego 2024r.

              I a - 5,

              I b - odbędzie się w innym terminie ustalonym przez wychowawcę,

              II a - 8,

              II b - 7,

              III a - 9,

              III b - 10,

              IV a - 11,

              IV b - odbędzie się w innym terminie ustalonym przez wychowawcę,

              V a – 3,

              V b – stołówka godz: 16:00,

              VI a – 14,

              VI b – 16,

              VII a – 14,

              VII b – 13,

              VIII a – 12,

              VIII b - 4.

               

              Zapraszamy.

            • Standardy ochrony małoletnich

            • Zgodnie z nowelizacją ustawy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego szkoła podjęła działania w celu wdrożenia standardów ochrony małoletnich w sposób dostosowany do charakteru i rodzaju placówki w których zostaną określone w szczególności:

              • zasady zapewniające bezpieczne relacje między małoletnim a personelem, a w szczególności zachowania niedozwolone wobec małoletnich;
              • procedury i osoby odpowiedzialne za składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego, zawiadamianie sądu opiekuńczego;
              • zasady przeglądu i aktualizacji standardów;
              • zakres kompetencji osoby odpowiedzialnej za przygotowanie personelu placówki lub organizatora do stosowania standardów, zasady przygotowania tego personelu do ich stosowania oraz sposób dokumentowania tej czynności;
              • zasady i sposób udostępniania rodzicom albo opiekunom prawnym lub faktycznym oraz małoletnim standardów do zaznajomienia się z nimi i ich stosowania;
              • osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach zagrażających małoletniemu i udzielenie mu wsparcia;
              • sposób dokumentowania i zasady przechowywania ujawnionych lub zgłoszonych incydentów lub zdarzeń zagrażających dobru małoletniego.
              • Ponadto w standardach w placówkach oświatowych powinny znaleźć się także wymogi dotyczące bezpiecznych relacji między małoletnimi (a w szczególności zachowania niedozwolone), zasady korzystania z urządzeń elektronicznych z dostępem do sieci Internet, procedury ochrony dzieci przed treściami szkodliwymi i zagrożeniami w sieci Internet oraz utrwalonymi w innej formie oraz zasady ustalania planu wsparcia małoletniego po ujawnieniu krzywdzenia.

              Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi

              Piotr Niecko

              admin

            • Akcja charytatywna „Ile waży Św. Mikołaj”?

            • W imieniu Fundacji „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina oraz własnym dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy pięknie i skutecznie zareagowali na apel o wsparcie dzieci potrzebujących pomocy i przystąpili do konkursu „Ile waży Św. Mikołaj 2023”? Ogółem zebrano 23,621 kg bilonu. Monety zostały w dniu 26.01.2024 r. posegregowane przez Wolontariuszy według nominałów i przygotowane do przelewu na adres: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, ul. Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin na numer rachunku: 25 2490 0005 0000 4600 9409 4341. Przelew dokonany został przez szkolne konto SKO (opiekun Magdalena Błaż) w Banku PKO Bank Polski SA w dniu 30.01.2024 r. Wartość kwoty przekazanej na działalność Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wyniosła 521,61 PLN.

              Bóg Zapłać Ofiarodawcom za każdy Grosz „Wielkiej Wagi”

              Wolontariusze i Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Magdalena Błaż, Barbara Dudek, Ewelina Korfanty.

              admin

            • Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej z okazji Dnia Babci i Dziadka

            • 26 stycznia 2024 r. uczniowie szkoły podstawowej w Starej Wsi złożyli wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. Przybyli z noworocznymi życzeniami oraz wesołym przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczął koncert kolęd, który zagrali Artyści: Gabrysia Florek z kl. 7a, Klara Rogowska z 5a, Hania Zawilińska z 6a oraz Mikołaj Żmuda z 5b ćwiczeni pod kierunkiem P. Krzysztofa Lubeckiego. Krystian Gdula, Mikołaj Nogaj oraz Hanna Zawilińska przekazali zebranym bukiet życzeń od całej szkolnej społeczności. Kolejnym punktem programu był pełen humoru, a w tym – życiowych realiów spektakl p.t. „Jak postawić Babcię na nogi” w wykonaniu dziewczynek i chłopców z klasy 2a przygotowany przez wychowawczynie: P. Dorotę Nogaj i P. Jolantę Gacek. Dziękujemy Pani Dyrektor, Pracownikom oraz Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za przemiłe przyjęcie, wspólny śpiew i uznanie wyrażone dla młodych aktorów, muzyków i nauczycieli oraz umiejętności technicznych Mikołaja Żmudy, a także piękny, pamiątkowy upominek pełen słodkości dla dzieci. Ukłony za nieocenioną pomoc w sprawnej organizacji przedsięwzięcia kierujemy w stronę dziesięcioosobowej grupy wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

               

              Barbara Dudek

              admin

            • Dzień Babci i Dziadzia '24 - 3b

            • 21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dziadka, to wyjątkowe daty w naszym kalendarzu. W tych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych wspaniałych Babciach i cudownych Dziadziusiach.  

              Uczniowie klasy III B również w sposób szczególny celebrowali te święta. Zaprosili swoich Dziadków w przeszłość i przypomnieli jak to było, gdy „Dziadek z Babcią się poznali i w sobie zakochali…” 

              Zgromadzonych gości powitała wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Joanna Kalińska. Dzieci odebrały swoje role pierwszorzędnie. Na koniec zaprezentowały taniec „Polonez”, za co dostały długie brawa. Finałową częścią było wręczenie własnoręcznie przygotowanych upominków. 

              Ten dzień niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci Babć, Dziadziusiów, ale także Dzieci. 

              W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pysznego poczęstunku. Za pomoc podczas imprezy p. Ewie Baran, p. Magdalenie Żmuda, p. Monice Wojtowicz oraz p. Sylwii Szmyd. Ze swojej strony chciałabym podziękować również p. Dorocie Jaśkiewicz za wszelką ogromną pomoc. 

              Nowa galeria Dzień Babci i Dziadzia '24 - 3b została dodana do albumu fotograficznego

            • Odnowiona tablica informacyjna

            • Podziękowania dla Pana Pawła Fronia za zaangażowanie, projekt i zlecenie wykonania renowacji tablicy informacyjnej znajdującej się przy alejce prowadzącej do szkoły obok przystanku autobusowym. Poprzednia tablica była nieaktualna, zawierała stare zdjęcia i była ogólnie zniszczona przez warunki atmosferyczne.

              admin

            • Zajęcia z robotyki

            • W Szkole Podstawowej w Starej Wsi realizowane są zajęcia z budowy i programowania robotów. Do zajęć wykorzystywane są zestawy klocków Lego zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów zainteresowanych zagadnieniami informatycznymi. Zajęcia prowadzone są w wymiarze dwóch godzin tygodniowo pod okiem doświadczonego nauczyciela informatyki Pana Zbigniewa Soboty.

              admin

            • Dzień Babci i Dziadzia '24 - 3a

            • Spotkanie z Babciami i Dziadkami – 24.01.2024r.

              24 stycznia 2024 roku był dniem wyjątkowym, wspaniałą okazją, by uświadomić dzieciom, jak wiele babcie i dziadkowie znaczą w naszym życiu. To, co potrafią ofiarować nam codziennie, to miłość, cierpliwość, przyjaźń, zainteresowanie, wyrozumiałość. Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc... 
              „To u babci zawsze jest przyjemnie i miło. To z dziadkiem możemy porozmawiać o dawnych czasach. To dla nich zawsze wnuczęta są najważniejsi”.
              Dzień Babci i Dziadka jest jednym z najważniejszych świąt w roku, bardzo mocno przeżywany przez dzieci – głównych gospodarzy tej uroczystości. Goście - Babcie i Dziadkowie, jak co roku, pomimo trudnych warunków pogodowych, przybyli bardzo licznie. Rozpoczynając spotkanie, wychowawca klasy III „a” – pani Ewa Chrobak przywitała szanownych seniorów, pana dyrektora szkoły – Piotra Niecko, przyjaciela szkoły – pana Kazimierza Barańskiego i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli – panią Ewę Chrobak i Sylwię Stawecką. Były to wiersze, tańce, piosenki związane tematycznie ze świętem babci i dziadka oraz spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, okazując w ten sposób wdzięczność wobec swoich kochanych dziadków za ich miłość, oddanie, ciepło i opiekę. 
              Po występach artystycznych dzieci indywidualnie składały życzenia swoim babciom i dziadkom oraz obdarowywały ich upominkami. Kolejnym punktem spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspólne kolędowanie. 
              Był to dzień pełen wzruszeń i radości, a podziękowaniom ze strony gości nie było końca. 
              Następny Dzień Babci i Dziadka już za rok!


              oprac: mgr Ewa Chrobak
               

               

              Galeria Dzień Babci i Dziadzia '24 - 3a została dodana do albumu fotograficznego

            • Konkurs matematyczny

            • Szanowna Państwa

              Chcemy zachęcić uczniów do udziału w XX Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych konkursu o zasięgu międzynarodowym. Informację o Mistrzostwach w formie pdf można pobrać ze strony https://gmil.pwr.edu.pl/o-mistrzostwach. Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród uczniów i ich rodziców o ich kolejnej edycji.

              Szkoła nie zgłasza udziału zawodników, to uczniowie indywidualnie zgłaszają swój udział. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu https://gmil.im.pwr.edu.pl/. To na nim zawodnicy zakładają konto i przesyłają odpowiedzi do zadań I etapu. Czas na to mają do 31.01.2024 r (do godz. 23.59). Uczestnictwo w Mistrzostwach jest płatne. Wysokość wpisowego jest uzależniona od kategorii, w której startuje zawodnik. 

              Konkurs ten, organizowany przez Politechnikę Wrocławską, już od wielu lat szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych, a także przyczynia się do wyławiania matematycznie uzdolnionej młodzieży. Przyjęta forma zawodów (od uczestników wymaga się podanie wyłącznie końcowej odpowiedzi do danego zadania i ewentualnie liczby różnych jego rozwiązań) sprzyja uczniom błyskotliwym, którzy nie zawsze dobrze radzą sobie z opisem pełnego toku rozumowania. Wyjątkowy charakter mają też same zadania - o atrakcyjnej i żartobliwej treści.

              Konkurs podzielony jest na osiem kategorii wiekowych - od uczniów klas III szkół podstawowych (lub młodszych) - do osób dorosłych zawodowo zajmujących się matematyką lub informatyką. Uczestnicy kolejnych kategorii rozwiązują coraz więcej zadań z tej samej listy. Przykładowo, najmłodsi mają do rozwiązania pięć zadań w ciągu godziny, kolejni - na rozwiązania ośmiu zadań mają półtorej godziny zaś ostatnia szkolna kategoria, ma do rozwiązania 16 zadań w ciągu 3 godzin. Taki, niespotykany w innych zawodach, schemat pozwala uczestniczyć w zmaganiach konkursowych nie tylko samym uczniom, lecz także ich nauczycielom oraz rodzicom.

              Konkurs jest trzyetapowy. Dwie początkowe tury zawodów mają charakter zdalny. Drugi etap odbędzie się przez Internet w dniu 16.03.2024 r. w godzinach 14-17, a Finał krajowy odbędzie się na Kampusie Politechniki Wrocławskiej w dniach 25. i 26. maja 2024. Oczywiście najlepsi zawodnicy w każdej kategorii zostają nagrodzeni, a uczestnicy finału otrzymują dyplom potwierdzający uczestnictwo. Laureaci z poszczególnych kategorii tworzą reprezentację krajową na Międzynarodowy Finał Gier Matematycznych i Logicznych. Rokrocznie reprezentacja ta odnosi znaczące sukcesy. W tym roku Finał odbędzie się w Paryżu w dniach 25-26.08.2024. Zdobywcy pierwszego miejsca w nagrodę wchodzą w skład polskiej reprezentacji, a koszty ich wyjazdu do Paryża pokrywa Organizator. Dodatkowo Jury może zakwalifikować do polskiej reprezentacji także tych zawodników, którzy uplasowali się na drugim, trzecim lub dalszym miejscu.

              Treść zadań I etapu zamieszczone są na stronie internetowej Mistrzostw http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/zadania zaś w zakładce Archiwum można znaleźć komplety zadań konkursowych z lat ubiegłych, które mogą posłużyć do potrenowania przed Finałami.

              Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji nauczycielom matematyki i rozpowszechnienie informacji o naszym Konkursie wśród uczniów, zwłaszcza tych którzy wykazują zainteresowanie matematyką. Wielu uczestników, a zwłaszcza laureatów Konkursu w młodszych kategoriach, wybiera później studia na kierunkach ścisłych, a po ich ukończeniu zawód matematyka lub informatyka. Kilkanaścioro uczniów - laureatów finałów międzynarodowych - było bądź nadal jest objętych opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci lub są oni beneficjentami innych prestiżowych stypendiów.

              Z wyrazami szacunkuKomitet OrganizacyjnyXX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych

            • REKRUTACYJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2024/2025

            • Szanowni Rodzice

              Działając na podstawie Zarządzenia Nr 15/2024 Burmistrza Brzozowa z dnia 16 stycznia 2024r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzozów

              ogłaszam:

              1. Składanie kart zgłoszeń do klasy pierwszej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi - od 12 do 29 lutego 2024r.

              2. Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Starej Wsi w raz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów rekrutacyjnych zgodnie z uchwałą XXXV/350/2017 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 marca 2017r. - od 1 do 8 marca 2024r.

              3.Postępowanie uzupełniające odbędzie się w terminie: od 8 do 9 marca 2024r.

              Karty zgłoszeń w postepowaniu rekrutacyjnym dostępna na stronie internetowej szkoły pod linkiem: https://spstarawies.edupage.org/a/rekrutacja

              Dyrektor SPSW

            • Zabawa karnawałowa‚ 24

            • Nowa galeria Zabawa karnawałowa‚ 24 została dodana do albumu fotograficznego

              Dzień 15 stycznia w naszej szkole wyglądał inaczej niż na co dzień. W tym dniu uczniowie klas młodszych licznie przybyli na zieloną salę gimnastyczną, która w godzinach przedpołudniowych zmieniła się w prawdziwą salę balową, udekorowaną kolorowymi balonami i serpentynkami. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec  dobre wróżki, piękne księżniczki, odważnych wojowników, piratów, żołnierzy, policjantów i wiele innych barwnych postaci. Były konkursy, zabawy, kółeczka, „Kaczuchy” oraz wspólna „Makarena”. Natomiast w godzinach popołudniowych na górnym korytarzu przy błysku profesjonalnego oświetlenia bawili się starsi uczniowie z klas IV-VIII. Jak zwykle Belgijka porwała wszystkich do wspólnej zabawy i była świetną okazją do nawiązania nowych przyjaźni. O oprawę muzyczną zadbał DJ zaproszony przez Radę Rodziców. Nie zabrakło hitów z list przebojów i wspólnego śpiewu. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cała impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze dostarczając niezapomnianych wrażeń.

              Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów, poczęstunku dla dzieci oraz opłacenie DJ-a. Opiekunom Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie dekoracji i pomoc w organizacji dyskoteki oraz nauczycielom za opiekę podczas zabawy.

              Samorząd Uczniowski

            • ROZSTRZYGNIĘCIE PILOTAŻOWEGO KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA”

            • Jako Szkoła Podstawowa w Starej Wsi odnieśliśmy niewątpliwie niecodzienny sukces w pilotażowym konkursie „Odblaskowa szkoła” koordynowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zajęliśmy bowiem bardzo wysokie 14 miejsce w całym województwie podkarpackim oraz 1 miejsce w naszym powiecie wśród szkół startujących w konkursie. Nie mieliśmy dużo czasu na realizację wytyczonych celów, aczkolwiek uczniowie z wielkim zaangażowaniem i radością podeszli do wyznaczonych przez koordynatorów zadań. Koordynatorami w konkursie były: p. Beata Mielcarek, p. Ewa Chrobak oraz p. Katarzyna Morajko.

              Do konkursu włączona została cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Starej Wsi oraz sąsiadujące z nami placówki: Przedszkole Samorządowe i Dzienny Dom Opieki „Darmed”.

              Myślę, że możemy być dumni z zajętego, bardzo wysokiego, miejsca w rankingu. Tak dobre miejsce, na pewno będzie motywacją do działań w kolejnej edycji konkursu.

              Op. K. Morajko, E. Chrobak

               

              Poniższa tabela przedstawia całą klasyfikację generalną oraz zajęte miejsce w konkursie:

            • Energia odnawialna - warsztaty dla dzieci klas 1 - 4

            • Dla dzieci klas 1 - 4 oraz w dniu 26 stycznia br. w godzinach 8.00 zielona sala klasy 4a, b; 9.00 klasy 1 a, b, 2a; 10.00 klasy 2b, 3a, 3b -  dwuczęściowy program  składający się w pierwszej części z warsztatów edukacyjnych Energia Odnawialna.

              Na warsztatach dzieci będą miały możliwość zobaczyć prezentacje modeli elektrowni słonecznej oraz wiatrowej, wziąć udział w doświadczeniach z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej a dla młodszych także w formie zabawy zorganizować wyścigi samochodzików napędzanych  panelami fotowoltaicznymi, warsztaty prowadzimy u Państwa w placówce. Warsztaty są bezpłatne.   

              W drugiej części mamy przewidzianą dla dzieci piękną sesję w strojach naukowców. Wykup zdjęć jest dobrowolny.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
      • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
      • (+13) 4342525
      • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
    • Logowanie