• Aktualności

      • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” - podsumowanie

      • Zbiórka elektrośmieci zakończona. 

       W dniach od 13 do 15 marca 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie ekologicznym ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” we współpracy z firmą Green Office Ecologic sp z o.o. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 

       Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy 4402 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i dzięki temu szkoła otrzymała bon w wysokości 660 zł do wykorzystania na cele szkolne. 

       Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz lokalnej społeczności za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez naszą szkołę. 

        

      • REKOLEKCJE SZKOLNE A.D. 2023

      • REKOLEKCJE SZKOLNE A.D. 2023

       Poniedziałek 3 IV 2023

       8.00 - 9.30: klasy I - III: Msza Św. w kaplicy u Ojców Jezuitów (8.00 - wspólne wyjście ze szkoły pod przewodnictwem O. Dominika).

       9.30 - 11.00: klasy IV - V: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       11.00 - 12.30: klasy VI - VII: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       Wtorek 4 IV 2023

       8.00 - 9.30: klasy I - III: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       9.30 - 11.00: klasy IV - V: Msza Św. w kościele.

       11.00 - 12.30: klasy VI - VII: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       Środa 5 IV 2023

       8.00 - 9.30: klasy I - III: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       9.30 - 11.00: klasy IV - V: nauki rekolekcyjne na zielonej sali.

       11.00 - 12.30: klasy VI - VII: Msza Św. w kościele.

       Zapraszamy do czynnego udziału.
       Katecheci.

       admin

      • 17.03.2023r. – Wycieczka klas drugich do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

      • Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to miejsce, które wraz z opiekunami w dniu 17 marca odwiedzili uczniowie klas drugich naszej szkoły. Niewiarygodne, ile w ciągu trzech godzin o produkcji szkła dowiedzieli się nasi podopieczni. Program wycieczki był bardzo interesujący, ponieważ Centrum Dziedzictwa Szkła to jedyny obiekt w Polsce prezentujący świat szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty, gdzie każdy uczestnik miał okazję pomalować farbami pisankę według własnego pomysłu. Powstały piękne, kolorowe pisanki, które będą ozdobą w wielkanocnych koszykach. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki z wycieczki. Uczniowie odwiedzili również warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Uczniowie z bliska mogli obserwować, z czego i jak powstaje szkło. Zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie przyjrzeć się, na czym polega kunszt artystów szkła. Tutaj dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywne sale, poznać różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyć w eksperymentach i zabawach, m.in. „zobaczyć rozgwieżdżone niebo” przez szkło powiększające i okulary 3D, poznać zasadę działania światłowodów czy kalejdoskopów.

       Na zakończenie pobytu w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwycały pięknem i oryginalnością. Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

       Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

       opr. Ewa Chrobak

       admin

      • 20.03.2023r. – sukcesy w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – Brzozów 2023

      • Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny ma na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych. Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace plastyczne uczniów z naszej szkoły zostały nagrodzone, a niektóre z nich zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego.

       Opr. Ewa Chrobak

       admin

      • INTERNETOWY TEST WIEDZY SKO

      • Zachęcamy WSZYSTKICH UCZNIÓW naszej szkoły (do 13 roku życia) – do rozwiązania pozytywnie testu składającego się z 10 pytań z zakresu ekologii, finansów, zdrowego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.

       Biorąc udział w teście:

       • wesprzesz naszą szkołę w staraniach o nagrodę w Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli;

       • zyskasz szansę na otrzymanie pamiątkowego dyplomu Mistrza wiedzy SKO. Internetowy „Test wiedzy SKO” wystartował!

       Po raz pierwszy w 86-letniej historii programu SKO PKO Banku Polskiego uruchomiono internetowy „Test wiedzy SKO”.

       Kliknij w poniższy link i weź udział w „Teście wiedzy SKO”! https://www.pkobp.pl/test-sko/

       Podczas logowania na stronie testowej w polu „Kod szkoły” wpisz kod (dostępny u wychowawcy klasy).

       Ważne: test będzie można rozwiązać na komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach, korzystając z wielu popularnych przeglądarek, z wyjątkiem Internet Explorer.

       Każdy, kto odpowie prawidłowo na minimum 7 z 10 pytań otrzyma dyplom „Mistrza wiedzy SKO”.

        

       Nie zwlekaj, już dziś kliknij w link,

       sprawdź i utrwal swoją wiedzę!

       POWODZENIA !!!

       Osoba do kontaktu – opiekun SKO Błaż Magdalena

       admin

      • Wycieczka klas III do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie 

      • 14 marca br. odbyła się wycieczka klas III naszej szkoły do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Centrum Dziedzictwa Szkła to nowoczesne i interaktywne muzeum i szklana manufaktura, laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Działa od 19 czerwca 2012 r. Mieści część ekspozycyjną połączoną z częścią produkcyjną – pracownią hutniczą oraz warsztatami wytwarzania i zdobienia szkła.  

       Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest zobaczenie dawnych miejskich piwnic z XVI i XVII wieku, znajdujących się pod rynkiem starego miasta – Piwnice Przedprożne. Zorganizowano tam niewielkie laboratorium optyczne, prezentujące zastosowanie szkła w fizyce oraz wystawy stałe i czasowe. 

       W budynku głównym znajduje się część poświęcona produkcji szkła i jego obróbce, czyli zdobieniu szklanych obiektów za pomocą różnych technik. W warsztacie hutniczym uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska procesowi produkcji szklanych przedmiotów metodą ręcznego formowania. Ponadto mogli obejrzeć pracę na warsztatach: malarskim, witrażowym, grawerskim, szlifierskim, na stanowisku palnikarskim, gdzie Pan hutnik wykonuje precyzyjne ozdoby szklane, np. zawieszki, breloki czy różnego rodzaju fantazyjne figurki. Uczniowie obejrzeli proces tworzenia szklanej „świnki – skarbonki” oraz samodzielnie odciskali pamiątkowe szklane medale. Uwieńczeniem pobytu w Centrum Dziedzictwa Szkła były warsztaty malowania na szkle, a konkretnie na szklanej bańce w kształcie wielkanocnego jajka.  

       Wycieczka ta była niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem dla dzieci, jak również kolejnym zdobytym doświadczeniem w ich życiu. 

             Op. Katarzyna Morajko  

      • Brązowa odznaka SKO

      • Serdeczne gratulacje otrzymuje Szkoła Podstawowa im. Najświętszego Serca Jezusa w Starej Wsi za zdobycie nagrody III stopnia w etapie regionalnym Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli edycja 2021/2022.


       PKO Bank Polski

       Biuro Młodego Kienta

       admin

      • Smacznie, Kolorowo, Owocowo – sałatka owocowa w klasie 1 „b”

      • ​​​​​​​Środa 8 marca 2023 r. była pysznym, owocowym dniem dla uczniów klasy 1”b”. Na początku zajęć wychowawczyni opowiedziała uczniom o konieczności mycia rąk, o walorach odżywczych owoców i warzyw. Uczniowie zapoznali się z Piramidą Zdrowego Żywienia, a następnie samodzielnie uzupełniali na tablicy produkty należące do tych zdrowych oraz te, które powinniśmy ograniczyć.

       O owocach uczniowie klasy I wiedzą bardzo dużo. Każdy uczeń już wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy dzieci wzajemnie pomagały sobie przy zakładaniu i wiązaniu fartuszków. Następnie po zapoznaniu się z zasadami bezpiecznego posługiwania się nożem i po dokładnym umyciu rąk, nasi kucharze zabrali się do krojenia owoców. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Po przyrządzeniu sałatek dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do degustacji. Wszystkim bardzo smakowały – z pewnością dlatego, iż zostały zrobione własnoręcznie przez dzieci.

       Dzieci mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, że aby być zdrowym należy m. in. spożywać dużo warzyw i owoców, gdyż są one źródłem wielu witamin oraz aktywnie spędzać czas np. ćwicząc. Wszyscy zgodzili się, że taki smaczny posiłek to doskonała alternatywa na codzienny, zdrowy podwieczorek.

       Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza, że sezon na pyszne owoce niedługo się rozpocznie.

       Wszystkim Rodzicom dziękuję za zaopatrzenie dzieci w potrzebne rzeczy.

        

       Opr. Magdalena Błaż

      • Sezon narciarski za nami!?

      • Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza szkoła brała udział w zorganizowanych zajęciach nauki jazdy na nartach na stoku Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki. Całość jest możliwa dzięki autorskiemu programowi „Narty Dzieciom”, który od kilkunastu lat, nieprzerwanie umożliwia dzieciom stawianie pierwszych szusów na nartach pod okiem instruktorów.

       Sezon 2022/2023 możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych. Frekwencja podczas każdego z trzech wyjazdów dopisała, a wszyscy narciarze, którzy rozpoczynali przygodę z narciarstwem nabyli umiejętności i wiedzę do poruszania się po stokach. Ci bardziej doświadczeni doskonalili swoje zdolności pod okiem nauczycieli już na wszystkich rodzajach tras.

       Dziękujemy właścicielom i Ośrodkowi za bardzo miłą atmosferę, opiekę i naukę, pyszne ciepłe posiłki, słodkie desery i obiecujemy, że jeszcze nie raz zawitamy na Kiczerę!

       W załączeniu link do galerii zdjęć:

       https://drive.google.com/drive/folders/1BLsj9FNJ4zmBfnEHnzYD0KxCQDuJvKN1?usp=sharing

        

       admin

      • Dzień Kobiet

      • Wszystkim kobietom tym małym i dużym w dniu ich święta życzymy:
       Miłości po kres i radości do łez,

       promyków słońca i bukietów róż bez końca,
       mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,
       wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,
       a w portfelu i na koncie?... same miliony lub chociaż tysiące!

       Z okazji tego szczególnego dnia życzę wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich, jak i troszkę większych.

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
       Piotr Niecko

       admin

      • Akcja „Kwitnące Serca”

      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Wychowawcy,

       Szkolne Koło Caritas wraz z Siostrą Agatą zaprasza w okresie Wielkiego Postu 2023 do dzieła charytatywnego pt. „Kwitnące Serca” organizowanego przez Stowarzyszenie PRO SALUTE na rzecz pomocy dzieciom z dystrofią mięśniową, które polegać będzie na: a) przygotowaniu możliwie największego dywanu z kwiatów z serduszek, b) pozyskaniu funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową poprzez zbiórkę grosików do klasowych słoików – skarbonek zatytułowanych „ Kwitnące Serca”. W ramach akcji „tkamy dywaniki” z serduszek z kolorowych gazet, folderów, kartek, wyciętych według podanego wzoru, dostępnego na gazetkach w pokojach nauczycielskich. Serduszka przyklejamy na duże arkusze szarego papieru – prosimy uczniów i rodziców o zakup papieru i kleju we własnym zakresie. Tak przygotowane fragmenty kolorowych dywanów złączymy w jeden kobierzec na szkolnym boisku w ostatnim tygodniu marca (wybór dnia – godz. 11.00 – będzie zależny od pogody). Zdjęcie wykonanego dywanu i zebrane pieniążki prześlemy na konto Stowarzyszenia „Pro Salute” (informacje o działalności Stowarzyszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły i gazetkach szkolnych). Nasze kolorowe, papierowe dzieło przekażemy przy okazji zbiórki makulatury na misje. Dywany przygotowujemy z uczniami do piątku 24 marca 2023 r. - prosimy o przekazanie p. Beacie Giermańskiej informacji o ich ilości w poszczególnych klasach.

       Z góry dziękujemy za duchowe i materialne zaangażowanie się w pomoc chorym dzieciom. SK Caritas

       W ramach akcji zbieramy też plastikowe nakrętki, które za porozumieniem z Organizatorem przekażemy na rehabilitację Kacperka Wrony z Humnisk.

       PISMO_Prezes_Stowarzyszenia____Pro_Salute___.pdf
       Regulamin-kwitnace-serca-2023.pdf​​​​​​​

      • BĄDŹ EKO Termin Akcji: od 13 do 15 marca 2023 r.

      • Drodzy uczniowie i rodzice!!!

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

       sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

       ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!’’

       Termin Akcji: od 13 do 15 marca 2023 r.

        

       Miejsce Akcji: Asfaltowe boisko szkolne przed budynkiem szkoły.

        

       ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

       Uwaga!

       NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK!

       Zapraszamy do udziału.

       Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

       Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00 e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.p

        

        

       Poprzedni wpis:

       Informacji o naszej akcji: 

       „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” 

       Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko, co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.) 

       Miejsce zbiórki: teren wyznaczony na boisku szkolnym przed szkołą. 

       Przewidywany termin zbiórki: koniec lutego/początek marca (dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie w informacji na stronie szkoły). 

       Za każdą 1 tonę zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego szkoła otrzyma bon na nagrody rzeczowe (materiały edukacyjne, sprzęt i akcesoria biurowe, materiały eksploatacyjne, sprzęt IT/RTV/AGD). 

       Organizatorzy: Samorząd uczniowski i Szkolne Koło Caritas. 

       Podmiot zbierający i przetwarzający zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny- Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o.   

       Więcej informacji pod linkiem: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/o-akcji/ 

       Ciekawostki_ekologiczne.docx

       Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf

       Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie, 

       A.Niezgodzka 

      • „MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA”

      • „Mistrz pięknego pisania”- taki tytuł przyświecał konkursowi, który odbył się 17.02.2023 r. w klasie 1 B. Celem konkursu było wyłonienie „Mistrza pięknego pisania” spośród uczniów oraz rozpowszechnienie wśród nich sztuki pięknego i poprawnego stylu pisania. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy 1B. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu tekstu zgodnie z zasadami kaligrafii. Komisja oceniając uwzględniała bezbłędność zapisu, prawidłowe łączenie liter oraz dbałość o estetykę zapisu.

       Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

       1 miejsce: Aleksandra Guzowska

       2 miejsce: Nikola Szmyd

       3 miejsce: Aleksander Antoń

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Dziękuję za pomoc pani Marii Gazda.
        

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

       i życzymy dalszych sukcesów.

      • REKRUTACYJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2023/2024

      • Szanowni Rodzice

       Działając na podstawie Zarządzenia Nr 10/2023 Burmistrza Brzozowa z dnia 18 stycznia 2023r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzozów

       ogłaszam:

       1. Składanie kart zgłoszeń do klasy pierwszej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi - od 1 do 24 lutego 2023r.

       2. Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Starej Wsi w raz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów rekrutacyjnych zgodnie z uchwałą XXXV/350/2017 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 marca 2017r. - od 1 do 24 marca 2023r.

       3.Postępowanie uzupełniające odbędzie się w terminie: od 08 do 12 sierpnia 2023r.

       Karty zgłoszeń w postepowaniu rekrutacyjnym dostępna na stronie internetowej szkoły pod linkiem: https://spstarawies.edupage.org/a/rekrutacjahttps://spstarawies.edupage.org/a/rekrutacja

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
   • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
   • (+13) 4342525
   • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
  • Logowanie