• Aktualności

      • Sprzątanie świata

      • ​​​​​​W dniu 16 września uczniowie naszej szkoły sprzątali teren w najbliższym sąsiedztwie. Akcja Sprzątanie Świata, będąca częścią międzynarodowego ruchu o nazwie „Clean Up the World” przebiegła pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze. Główny jej cel to nie tylko sprzątanie naszej planety, ale przede wszystkim edukacja o nieśmieceniu.

      • NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

      • Miej serce i patrzaj w serce!”
       /Adam Mickiewicz/

       Powyższe motto przyświecało naszemu romantycznemu wieszczowi narodowemu, gdy pisał utwory zamieszczone w tomie „Ballady i romanse”, którego wydanie stanowi początkową datę romantyzmu w Polsce. Właśnie ten zbiór poezji został wybrany w bieżącym roku do Narodowego Czytania. Oczywiście nasza szkoła po raz kolejny wzięła w nim udział.

       Imprezę zorganizowały polonistki: Mariola Bałabas, Agnieszka Draguła, Lucyna Ruszel oraz panie: Ewa Chrobak i Beata Giermańska pod kierunkiem pani Renaty Stach. W przygotowaniu dekoracji polonistkom udzielili pomocy uczniowie klasy VIII b.

       Po pięknym wstępie wygłoszonym przez panią Renatę Stach zgromadzona licznie publiczność miała okazję wysłuchać następujących ballad Adama Mickiewicza:

       - ,,Pani Twardowska”, którą zaprezentowały uczennice: Jadwiga Rogowska, Hanna Zawilińska i Maja Olszyk,

       - ,,Powrót taty” w wykonaniu Mileny Częczek, Patrycji Gacek, Marii Piecuch, Magdaleny Guzowskiej, Wojciecha Futymy, Rozalii Futymy i Klary Rogowskiej,

       - ,,Romantyczność” zinterpretowanej przez panią Lucynę Ruszel,

       - ,,Świtezianka”, którą odtworzyli: pani Beata Giermańska, Magdalena Baran oraz Szczepan Piecuch,

       - ,,Lilije” przeczytanej przez panie: Agnieszkę Dragułę, Ewę Chrobak, Lucynę Ruszel i Renatę Stach, a także uczennice i uczniów: Annę Herbut, Emanuela Podulkę, Amelię Błaż, Julię Kucharską i Tymoteusza Lenia.

       Czytający doskonale oddali mistrzostwo poetyckiego języka Adama Mickiewicza, wprowadzając obecnych w romantyczny nastrój niesamowitości, tajemniczości i grozy charakterystyczny dla ballad, za co zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

       Impreza była świetną okazją do realizacji celów zawartych w podstawie programowej, między innymi: kształtowania umiejętności uczestniczenia w kulturze, kształcenia postawy szacunku dla przeszłości i tradycji literackiej, poznawania wybranych dzieł wielkich pisarzy polskich.

       Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, odczytanie i wysłuchanie utworów. Zapraszamy już za rok na kolejne Narodowe Czytanie.

       Opracowała

       Lucyna Ruszel

       admin

      • Nowa sala do zajęć dla dzieci z SPE

      • ​​​​​​W naszej szkole od nowego roku szkolnego została oddana nowa sala zajęć. Przeznaczona jest dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mogą się w niej odbywć zajęcia indywidualne i grupowe. Pomieszczenie wyposażono w sprzęt i meble dostosowane do prowadzenia integracji sensorycznej. Dzieci poddawane są terapii, która ma na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia odbywają się w formie naukowej zabawy w specjalnie przygotowanej przestrzeni. Przekonanie, że dzieci „kreują zajęcia wspólnie z terapeutą” zwiększa motywację i nastawienie do ćwiczeń. W terapii tej nie naucza się konkretnych umiejętności, ale oddziałuje na zmysły, na procesy nerwowe leżące u ich podstaw. Terapia nie jest stale powtarzanym schematem ćwiczeń, który dla każdego będzie taki sam, ale nieustanną analizą czynności i zachowania dziecka. Na podstawie obserwacji dobiera się i modyfikuje plan pracy oraz stawiane zadania. Terapeuta nie mówi dziecku, co ma robić, jakie ćwiczenia wykonywać, ale tworzy takie sytuacje, w których reaguje ono coraz bardziej złożonymi reakcjami adaptacyjnymi. Ćwiczenia wywołują zainteresowanie, wyzwalają chęci do pracy i umożliwiają pokonywanie własnych blokad.

       admin

      • Godziny dostępności

      • Szanowni Rodzice,

       Wykaz godzin dostępności nauczycieli Szkoły Podstawowej w Starej Wsi dostępny jest na dzienniku elektronicznym.

       admin

      • Informacja

      • Szanowni Państwo

       Informuję, że podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla klas I - III z wydawnictwa Nowa Era do dnia dzisiejszego nie zostały dostarczone do szkoły. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela wydawnictwa wynika, że braki te zostaną w najbliższym czasie uzupełniome. 

       Przepraszamy bardzo Rodziców i Uczniów za zaistniałą sytuację nie z winy szkoły. Podręczniki zostały zamówione końcem czerwca.

       Piotr Niecko

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi

      • Informacja

      • Dyrektor Szkoły informuje, że dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych zostały umieszczone w dzienniku elektronicznym.

       Proszę o zapoznanie się.

       admin

      • Informacja

      • Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 22 września 2022r. o godz: 17:00

       Porządek wywiadówki:

       1. Spotkanie z dyrektorem ok. 30 min

       2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

       Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.

       3. Zebranie Rady Rodziców.

        

       Zapraszamy.

        

        

       admin

      • Laboratoria Przyszłości

      • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

       W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

       W ramach programu Szkoła Podstawowa w Starej Wsi otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 200,00 zł., za które został zakupiony poniżej wymieniony sprzęt i pomoce dydaktyczne:

       1. Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU Lite z kursem Tinkercad 1 szt 
       2. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D FlashForge Adventurer 3 1 szt 
       3. Mikrokontroler Arduino zestaw 1 szt 
       4. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 1 szt 
       5. Aparat fotograficzny z funkcją kamery 1 szt 
       6. Statyw do aparatu i kamery 1 szt 
       7. Zestaw oświetleniowy 1 szt 
       8. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini 1 szt 
       9. Mikroport Saramonic Blink 500 B1 1 szt 
       10. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery 1 szt
       11. Laptop Acer Extensa 15 EX215-22 15.6"  1 szt
       12. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 12 sztuk ClassVR Premium VRP 12 w zestawie kontrolery ręczne 12 szt
       13. Licencja - 5 lat dostęp do portalu wirtualnych lekcji ClassVR 1 szt 
       14. Kostka VR do poruszania elementami 3D - rozszerzona rzeczywistość 12 szt 
       15. Wdrożenie i szkolenie Class VR 1 szt 1 
       16. Stolik uczniowski 6 osobowy wyspa PP Interaktin SIA6 4 szt 
       17. Biurko nauczycielskie PJ Interaktin BIA nr 1 1 szt 
       18. Monitor dotykowy 21,5" Full HD zintegrowany z blatem biurka nauczyciela zintegrowany z blatem biurka 1 szt
       19. Dobre Krzesło obrotowe Aktin PR-RSS66 1 szt
       20. Krzesło szkolne obrotowe TWIST - 24 szt
       21. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy LEGO45678 8 szt
       22. LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw rozszerzający LEGO45680 8 szt 
       23. LEGO® Education BricQ Motion Prime Set LEGO45400 8 szt

       Zakupiony sprzęt został zainstalowany w nowoczesnej pracowni, w której będą mogły odbywać się zajęcia ze wszystkich zajęć edukacyjnych, a uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiadomości w sposób ciekawy i atrakcyjnie obudowany z wykorzystaniem sprzętu wirtualnej rzeczywistości 3D ClassVR. Z zakupionego sprzetu bedą korzystać nauczyciele prowadzac każde zajęcia czy lekcje co wpłynie na podniesienie jakości pracy placówki.

       admin

      • Pomoc

      • Wielodzietna rodzina ze Starej Wsi potrzebuje pralki, wanienki do kąpieli niemowlęcia oraz ubrań chłopięcych w rozmiarach ok. 140 - 156.

       Darczyńcom z serca dziękujemy i prosimy o kontakt z opiekunem szkolnego koła Caritas w godzinach 8.00 - 14.00. 

       admin

      • Remonty w szkole

      • ​​​​​Okres wakacji to czas remontów i organizacji nowych miejsc, pracowni i sal potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły. W naszej szkole w tym czasie został przeprowadzony remont pomieszczenia po szatni gdzie zostały wymienione kaloryfery, oświetlenie, wyszpachlowano i pomalowano ściany, położono nową podłogę, założono nowe rolety do okien. Zakupiono też wyposażenie potrzebne do prowadzenia zajęć z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Czekamy jeszcze na zamówione meble i ławki.

       W sali nr 12 zostały zainstalowane nowe ławki szkolne wraz z biurkiem i monitorem dotykowym. Sala ta posłuży do prowadzenia zajęć w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, gdzie

       zakupiono sprzęt zgodnie z katalogiem, min. pracownię wieloprzedmiotową VR, która pozwala na prowadzenie lekcji np. z biologii, fizyki, chemii, geografii i wielu innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych w szkole z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
       Ponadto wygospodarowano miejsce na gabinet wicedyrektora, gdzie przeprowadzono remont, pomalowano pomieszczenie i umeblowano. Zakupiono również nowe meble do sekretariatu szkoły.

       Natomiast w ostatnim czasie Rada Rodziców zakupiła zestaw stolików i krzesełek do świetlicy szkolnej, Dziękujemy.

       Życzymy wszystkim uczniom zadowolenia z pobierania nauki w naszej szkole.

       admin

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      • Zaktualizowano: 26 sie 2022

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi informuje;

       1. Msza św. będzie w pierwszą niedzielę września, tj. 4 września, o godz. 10:30. Specjalnej Mszy Św. 1 września br. nie będzie. Na Mszy Św. 4 września będzie poświęcenie przyborów szkolnych dla 1 klas. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich uczniów i nauczycieli.

       2. Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole w dniu 1 września 2022r. wg. harmonogramu:

       9:00 - w salach: 2a - 9, 2b - 7, 3a - 8, 3b - 10, 5a - 3, 5b - 4, 6a - 14, 6b - 15, 7a - 12, 7b - 13, 8a - 11, 8b - 16.

       9:30 - 4a, 4b spotkanie z dyrektorem, sala gimnastyczna - duża, następnie z wychowawcami w salach:

       4a - 9, 4b - 10

       10:00 - 1a, 1b spotkanie z dyrektorem, sala gimnastyczna - duża, następnie z wychowawcami w salach:

       1a - 5, 1b - 6

       3. Biblioteka szkolna - książki będzie można wypożyczać od drugiego tygodnia września wg. harmonogramu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły i DzE.

       4. Świetlica szkolna - czynna od godz. 6.50 do 15.45 z przerwą od 8.50 do 11.45.

       Zapisy u wychowawców. Stosowne formularze dostępne na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, (edupage.org)

       5. Uczniowie klas IV-VIII przychodzą do szkoły 10 min. przed lekcją i jeśli nie mają ważnych powodów opuszczają szkołę po skończonych zajęciach max. do 15 minut.

       Życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom udanego i spokojnego ostatniego wakacyjnego weekendu. Piotr Niecko - dyrektor szkoły.

       Wytyczne​_zachowania​_bezpieczeństwa​_zdrowotnego​_MEiN​_MZ​_i​_GIS​_dla​_szkół​_i​_placówek

      • Infolinia dla ukraińskich uczniów i studentów oraz ich rodzin

      • Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej uruchomiło specjalną infolinię informacyjną dla ukraińskich uczniów, studentów oraz ich rodzin i opiekunów.

       Więcej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/infolinia-dla-ukrainskich-uczniow-i-studentow-oraz-ich-rodzin

       admin

      • Mityng lekkoatletyczny

      • Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w mityngu lekkoatletycznym 27 sierpnia 2022 od godz 9.30 Szczegóły na plakacie. Przewidziano atrakcyjne nagrody.

       admin

      • Rekrutacja na dodatkowe zajęcia

      • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

       W roku szkolnym 2022/2023 będą organizowane dodatkowe zajęcia:

       1. zajęcia szachowe - w poniedziałki w dwóch grupach po max 12 uczniów dla klas I-III w godz: 11.40-12.25 i 12.45-13.30,

       2. zajęcia na krytej pływalni "Posejdon" w Brzozowie w wym. 2 godzin lekcyjnych dla dwóch grup uczniów z klas I-III i jedna grupa uczniów z klas 4,5 - w celu zgłoszenia ucznia należy wypełnić wniosek dostępny pod linkiem: Rekrutacja | Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów (edupage.org),

       3. zajęcia z robotyki - dwie godz. lekcyjne dla uczniów klas 4,5 - liczba miejsc max 12 uczniów, zgłoszenia należy dokonać za pomocą formularza: link do formularza

       Zapraszamy, rekrutacja na w/w zajęcia trwa do 2 września 2022r.

      • Rok szkolny 2022/2023 - kiedy będzie wolne?

      • 1 września 2022 r. zadzwoni pierwszy dzwonek. Tego dnia uczniowie oficjalnie rozpoczną nowy rok szkolny, który potrwa do 23 czerwca 2023 r. Będzie to czas wytężonej pracy, szczególnie dla maturzystów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Jak dużo dni wolnych ich czeka? Jeżeli dodamy przerwy świąteczne, ferie, weekendy, wakacje oraz dni ustawowo wolne od pracy, wychodzi nam 179 dni:

       Oto dokładna lista dni wolnych:

       • 14 października (piątek) - Dzień Nauczyciela,
       • 1 listopada (wtorek) - Wszystkich świętych,
       • 11 listopada (piątek) - święto Niepodległości
       • od 23 grudnia (piątek) do 1 stycznia (niedziela) - zimowa przerwa świąteczna (Boże Narodzenie i Nowy Rok),
       • 6 stycznia (piątek) - święto Trzech Króli,
       • od 16 stycznia do 27 stycznia - ferie zimowe; województwo podkarpackie,
       • od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia - wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc),
       • 1-3 maja (poniedziałek-środa) - majówka,
       • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało.
       • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r. - wakacje. 

       źródło: https://www.msn.com