• Aktualności

      • Odblaskowa szkoła

      • „O bezpieczeństwo dbam, więc odblaski mam !!!”

       Nasza szkoła bierze udział w pilotażowym konkursie pt. „Odblaskowa szkoła” ogłoszonym przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci szkół podstawowych, polegających na popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych, wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe, zwiększeniu aktywności dyrektorów szkół podstawowych, samorządów lokalnych oraz rodziców i opiekunów w zakresie wyposażenia i stosowania przez uczniów elementów odblaskowych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowaniu partnerskich zachowań.

       Każdy z nas wie jak w dzisiejszym świecie ważne jest bezpieczeństwo. Szczególną troską otaczamy nasze dzieci, jako uczestników ruchu drogowego. Aby być widocznym i bezpiecznym na drodze szczególną uwagę zwracamy na odblaski. Właśnie taki cel przyświecał klasom III naszej szkoły oraz im opiekunom, którzy wspólnie w środę 18 października br. wyruszyli na pobliską drogę krajową z hasłem „O bezpieczeństwo dbam, bo odblaski mam!!!” Chcieliśmy szczególnie zaakcentować fakt, iż każdy, niezależnie od wieku, powinien być widoczny na drodze, a więc powinien mieć ze sobą element odblaskowy: kamizelkę, zawieszkę, np. przy plecaku czy torebce, opaskę na rękę lub nogę. Nasz przemarsz niewątpliwie był widoczny. Odblaskowo ubrani przeszliśmy przez pobliskie przejście dla pieszych, gdzie nasz niezastąpiony „Pan Stopek”, bezpiecznie nas przeprowadził.

       Dodatkowym elementem i atrakcją było filmowanie naszej akcji, które umiejętnie wykonał emerytowany policjant pan Kazimierz Barański, przyjaciel naszej szkoły. Za poświęcony nam czas i pomysłowość bardzo dziękujemy!!!

       Mamy nadzieję, że nasza środowa akcja przyczyni się do tego, że każdy z nas uczestniczących w marszu, ale również przejeżdżających w samochodach, będzie pamiętał, iż poruszając się pieszo po drodze zawsze należy mieć przy sobie element odblaskowy.

       Op. P. Katarzyna Morajko

      • Witajcie w świecie nauki! Centrum Nauki "Łukasiewicz"

      • W miniony czwartek uczniowie klas III naszej szkoły mieli przyjemność przebywania w miejscu wyjątkowym. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, bo on nim mowa, to ośrodek popularyzujący naukę o wyjątkowej w skali kraju ofercie programowej powiązanej z inteligentnymi specjalizacjami, m.in. lotnictwem, kosmonautyką, telekomunikacją czy szeroko rozumianą jakością życia.

       Nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to nieograniczona przestrzeń dla umysłu, dającą tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. Tutaj można eksperymentować do woli, testować, pytać, doświadczać…

       Każde poziom w Centrum poświęcone jest innej kategorii. Parter to lotnictwo, gdzie wystawa łączy prawa fizyki z ich praktycznym zastosowaniem. Eksponaty umożliwiają wcielenie się w pilota, mechanika czy kontrolera lotniczego.

       I piętro zatytułowane „Przyroda” to zestaw stanowisk interaktywnych tworzących spójną opowieść o przyrodzie i ekologii w różnorodnej skali. Tutaj dużym zainteresowaniem cieszyły się tropy zwierząt, które po przejściu odpowiedniej ścieżki, można było odbić na kartkach w specjalnym urządzeniu.

       II piętro nosi nazwę „Żyję”, gdzie znajduje się wystawa skupiona wokół człowieka i jego zmysłów. Stanowiska te pozwalają dogłębnie poznać mechanizmy i procesy funkcjonowania ludzkiego organizmu.

       Na każdym piętrze znajdują się „pokoje relaksacyjne”. W razie zmęczenia można wejść do takiego pokoju i odpocząć nieco…

       Uczniom bardzo podobało się Centrum i jego atrakcje, gdyż w sposób namacalny mogli dotknąć i doświadczyć różnych dziedzin nauki.

        

       Po wizycie w Centrum Nauki udaliśmy się do FLYPARK-u, gdzie to już niejako nasza tradycja, że będąc w Rzeszowie zawsze tam zabawiamy. Dzieci w sposób bezpieczny, ale jednocześnie bardzo aktywny spędziły kolejne dwie godziny.

       Na koniec wyjazdu pyszna pizza zregenerowała siły i szczęśliwie wróciliśmy do domów.

       Wyjazd niewątpliwie był bardzo udany, dzieci zadowolone i myślę, że jeszcze kiedyś może uda nam się go powtórzyć.

        

       Op. Katarzyna Morajko

       Ewa Chrobak

       Wychowawcy klas III

       Nowa galeria Centrum Nauki Łukasiewicza została dodana do albumu fotograficznego

      • 250 lat KEN

      • Nowa galeria 250 lat KEN została dodana do albumu fotograficznego

       W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV pod opieką wychowawców obfitowało w dużo piosenek oraz scenek z życia szkoły.

      • Przerwa na czytanie

      • Biblioteka szkolna oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

       Celem akcji jest:

       – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

       – integracja środowiska lokalnego;

       – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

       – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

       Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W naszej szkole odbędzie się 18. 10.2023 r. Zapraszamy wszystkich uczniów, pracowników i rodziców do włączenia się w to przedsięwzięcie. W ramach akcji klasy 1-3 będą czytały baśnie i dlatego zachęcamy rodziców do wspólnego czytania wraz z dziećmi pod hasłem „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

       Agnieszka Draguła

       admin

      • Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

      • Dzień Edukacji Narodowej to święto upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która stała się filarem niezależnej polskiej edukacji już w czasach zaborów.

       Edukacja to od zawsze nasze wspólne dobro, fundament budujący kolejne silne i wolne pokolenia Polaków.

       Żyjemy w świecie, który każdego dnia stawia przed nami nowe wyzwania. Zarówno nauczyciele, jak i powierzeni im pod opiekę uczniowie mierzyć się muszą z trudnościami i problemami. Świat pędzi nieustannie do przodu i coraz trudniej jest nam odnaleźć w codziennym życiu spokój i stabilizację. Młodym ludziom z kolei coraz trudniej odnajdywać swoje pasje i talenty.

       Im więcej wyzwań stawia przed młodymi ludźmi współczesny świat, tym istotniejsza jest rola nauczyciela. Jak mawiała Beverly Conklin: „Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”.

       Drodzy nauczyciele, pamiętajcie, że dla dzieci i młodzieży jesteście nie tylko dostawcami wiedzy, lecz także przewodnikami po świecie, wskazującymi im właściwą ścieżkę. Bierzecie udział w kształtowaniu ich osobowości, zaszczepiając w nich pasję, postawę obywatelską i chęć rozwijania się. Nigdy nie wątpcie w to, jak ważni jesteście dla każdego z naszych podopiecznych.

       W dniu Waszego święta, w imieniu uczniów, rodziców i swoim, pragnę życzyć Wam codziennej satysfakcji z wykonywanej pracy, uczucia spełnienia i samorealizacji. Aby Wasza praca i wkładane w nią serce zawsze były doceniane.

        

        

       admin

      • XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

      • ,,A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.” Franciszek Ksawery Dmochowski

       27 września nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w XI Dyktandzie Niepodległościowym ,,Po polsku o historii”. W etapie szkolnym z klas 4-6 wzięło udział 13 uczniów, którzy zmagali się z tekstem pt. ,,Tatrzańscy herosi”. 18 uczniów z klas 7-8 pisało dyktando pt. ,,Bezsprzecznie skutecznie”. Prace uczniów poprawiły polonistki: pani Lucyna Ruszel, pani Mariola Bałabas, pani Agnieszka Draguła i pani Renata Stach. Powyżej 75% punktów miało trzynastu uczniów i ich prace do weryfikacji przesłano do komisji w LO w Strzyżowie. Najwyższy wynik z dyktanda osiągnęli: Mikołaj Nogaj z klasy 8b (93,5 pkt), Judyta Nogaj z klasy 7a (93 pkt) oraz Maja Olszyk z klasy 6a (89,5pkt). 16 października dowiemy się, ilu uczniów z naszej szkoły dostanie się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki!

      • „ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA” W KLASIE 2b

      • 28 września obchodziliśmy w naszej klasie Światowy Dzień Jabłka. Dzieci tego dnia przyszły do szkoły ubrane w kolory jabłek: żółtym, zielonym i czerwonym. Wyglądały pięknie. Była to też, okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

       Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie! Tak naprawdę każdego dnia warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak. JABŁKO to symbol polskiego rolnictwa – co czwarte jabłko w Europie pochodzi właśnie z naszego kraju.

       Oprócz konsumpcji jabłuszek przygotowaliśmy gazetkę tematyczną o jabłkach oraz uczniowie samodzielnie przygotowali pyszną i zdrową sałatkę owocową. Robienie sałatki owocowej było wielką frajdą i zabawą, dzieci przygotowały się do tego solidnie. Każde przyniosło z domu potrzebne akcesoria i różne owoce. Samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie :). Takie zajęcia na pewno jeszcze powtórzymy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      • Światowy Dzień Jabłka

      • W ramach promocji zdrowia 28 września klasa 2a przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Jabłka. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie!Tego dnia jabłka towarzyszyły nam dosłownie wszędzie. Uczniowie upodobnili się do jabłek ubierając się w stroje: czerwone, żółte lub zielone. W sali lekcyjnej oraz na korytarzu pojawiły się gazetki tematyczne oraz prace plastyczne wykonane przez uczniów. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat witamin, które kryją w sobie nasze rodzime owoce, zapoznali się z różnymi odmianami jabłek, wykonali pracę plastyczną. Dzięki temu świętu na pewno każdy zapamięta, że jedzenie jabłek i innych owoców przynosi wiele korzyści dla zdrowia.

       Pamiętajmy, co mówi stare angielskie przysłowie: „An apple a day keeps the doctor away”, co w tłumaczeniu znaczy „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.To był bardzo ciekawy i dobrze spędzony dzień.

       Nauczyciele kl.2a

      • Prace konkursowe „W KIERUNKU GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM” został rozstrzygnięty!

      • Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny w ramach kampanii „W KIERUNKU GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM” został rozstrzygnięty!

        

       Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy 113 prac konkursowych.

       Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej tematyką segregacji odpadów i recyklingu. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na rolę segregacji w naszym codziennym życiu, jak duży wpływ ma ona na przyszłość naszej planety.

       Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej: klasy I-III,  IV-VI i VII-VIII.

       W kategorii klas I-III

       I miejsce – Tomasz Nogaj (SP w Starej Wsi)

       II miejsce - Kaja Dąbrowska (SP w Starej Wsi)

       Gratulujemy

       admin

      • POKAZY - POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI

      • 29 września w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja „Poczuj chemię do fizyki” grupy „Zaelektryzowani” z Lublina. Chemia i fizyka to nie tylko reguły w książkach, których trzeba się nauczyć, to również wiedza praktyczna, przydatna w życiu codziennym. Pokaz przybliżył uczniom tajników fizyki i chemii w prosty i atrakcyjny sposób. Największe wrażenie zrobiły zabawy z gazami – helem i wodorem w których aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie. Dziękujemy za wapaniały pokaz.

      • Wsparcie kompetencji cyfrowych

      • W ramach Rządowego Programu, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 2023 roku o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli Gmina Brzozów na wniosek Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego otrzymała z Ministerstwa Cyfryzacji 279 szt.  komputerów przenośnych typu laptop o łącznej wartości 811 597,04 zł. (Wartość jednego laptopa to 2908,95 zł).

       W naszej szkole przekazanie 38 komputerów dla uczniów klas IV, po podpisaniu stosownych dokumentów, miało miejsce w dniu 28 września podczas wywiadówki. Z upoważnienia Burmistrza Brzozowa laptopy wręczył Dyrektor Szkoły.

      • Informacja

      • Dyrektor i Rada Pedagogiczna zaprasza Rodziców na spotkanie z Wychowawcami w dniach 28 września o godzinie 17.00

       Porządek spotkania:
       17.00 - spotkanie z dyrektorem na holu szkoły
       17.30 - spotkania w klasach (wykaz przy wejściu do szkoły i na dole informacji)
       18.00 Zebranie Rady Rodziców
       Spotkanie Przewodniczących Rad Klasowych klas I-8 
       (wybór Rady Rodziców Szkoły, spotkanie z dyrektorem - zatwierdzenie kalendarza roku szkolnego i programu wychowawczo - profilaktycznego, przedstawienie projektu planu finansowego na rok 2024).

       Wywiadówka Przydział sal w dniu 28 września 2023r. na spotkania z wychowawcami: I a - 5, I b - 6, II a - 7, II b - 8, III a - 9, III b - 10, IV a - 11, IV b - 13, V a – 15, V b – stołówka, VI a – świetlica, VI b – 16, VII a – 14, VII b – 3, VIII a – 12, VIII b - 4.

        

       Uwaga!!!

       Rozdanie laptopów dla uczniów klas 4, podpisanie stosownych umów i protokołu przekazania nastąpi w dniu 28 września po krótkim spotkaniu z dyrektorem na holu szkoły o godz: 17:00. Proszę rodziców by zabrali z sobą dowód osobisty. W przypadku nieobecności rodzica na wywiadówce laptop będzie do odebrania w dniu następnym w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 14:30.

       Laptop należy włączyć i sprawdzić czy się uruchamia.

       Dyrektor SP SW


       Zapraszamy

       admin

      • Foto w szkole

      • ​​​​​​​Dzień dobry, w załączniku przesyłam plakaty ofertowe w związku z sesjąfotograficzną MAWI.

       Sesja fotograficzna: 25.09.2023, od godz. 8.00

      • Indywidualne Mistrzostwa LA

      • Po dwudniowych zmaganiach na obiektach sportowych MOSiRu Brzozów, poznaliśmy najlepszych lekkoatletów z terenu powiatu brzozowskiego.

       Zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci jak i Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza szkoła wystawiła swoich reprezentantów. Rywalizacja była ogromna (kilkuset uczestników), niemniej jednak nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Na szczególne wyróżnienia zasługują:

       - Tomkiewicz Bartłomiej za IV miejsce w biegu na 100m

       - Kosińska Nadia za IV miejsce w biegu na 60m.

       Najlepszym wynikiem w tym roku jednak może pochwalić się uczennica Magdalena Rzepka, która wynikiem 411cm w skoku w dal zdobyła brązowy medal i zapewniła sobie udział w Finale Wojewódzkim tej konkurencji. Oprócz Madzi w „czołowej szóstce” z bardzo dobrymi rezultatami znalazły się również Kostka Aleksandra i Leń Patrycja.

       Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na Finale Wojewódzkim.

      • Komunikat

      • Szanowni Państwo

       W związku ze zbliżającą się wywiadówką i obowiązkiem zapoznania się uczniów i rodziców z wymaganiami edulacyjnymi z zajęc ogólnokształcących informuje, że wymagania znajdują sie na stronie internetowej szkoły. Link do wymagań: https://spstarawies.edupage.org/.../ocenianie...

       Proszę o zapoznanie się.

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi

       Piotr Niecko

      • Międzynarodowy "Dzień Kropki"

      • W 2003 roku amerykański pisarz Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Gówna bohaterka, Vashti, jest uczennicą, która nie wierzy w swoje możliwości, myśli, że nie potrafi malować. Na szczęście Pani z plastyki zmienia myślenie Vashti.  Białą kartkę z maleńką kropką, oprawia w piękną ramkę i wiesza na ścianie. Dzięki temu Vashti uwierzyła w siebie, uwierzyła że ma talent.   

       Ten dzień, inspirowany treściami książki i filmu pobudził wyobraźnię uczniów naszej szkoły. Wystawa prac w naszej galerii jest odzwierciedleniem kreatywności dzieci i młodzieży. 

       Wszyscy mogą odkryć w sobie  pasję tworzenia rzeczy wyjątkowych, niecodziennych i niepowtarzalnych. Dlatego  też warto poszukiwać, codziennie nieustannie. 

       Przecież,to co ważne i piękne, zaczyna się od rzeczy małych, od maleńkiej kropki…   

       Wystarczy ją  tylko odnaleźć, pielęgnować, upiększać …   i  kropka.  

       Organizatorzy:  

       Krzysztof Lubecki, Bernarda Tymczak i Beata Mielcarek 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
   • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
   • (+13) 4342525
   • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
  • Logowanie