BDK oraz Akademia Wokalno-Aktorska M.F Artis z Brzozowa zapraszają
Informacja o szczepieniach HPV
Samodzielny Publiczny Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzozowie informuje, że od 1 września 2024 r. prowadzi szczepienia z programu szczepień ochronnych przeciw HPV dla dzieci od 9 do 14 roku życia.
więcej informacji i odpowiednie dokumenty zainteresowani rodzice/opiekunowie mogą uzyskać w sekretariacie szkoły.
W razie pytań prosimy o kontakt z SP ZOZ.
Zajęcia szachowe dla uczniów klas I - III
Zajęcia szachowe odbywać się będą w tym roku szkolnym 2024/2025 tak jak do tej pory, w poniedziałek w godz. od 12.45 do 13.30.
Zapisy dla chętnych uczniów na pierwszych zajęciach. Zajęcia w dwóch grupach po 45 min.
Powakacyjne spotkanie z policjantem
10 września 2024 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie z pracownikami KPP w Brzozowie. Spotkanie zorganizowane zostało dla uczniów klas I-III. Pogadankę przeprowadzili: aspirant sztabowym Pani Alicja Darowska i starszy aspirant Pan Andrzej Tomkiewicz. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomnieli również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.
Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Opracował pedagog szkolny: Pani Beata Mielcarek
Komunikat 1
Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do rodziców uczniów klas 1-3, aby nie wchodzili na teren szkoły podczas przyprowadzania i odbierania dzieci.
Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom zgodnie ze Standardami Ochrony Małoletnich oraz sprawne funkcjonowanie szkoły. Prosimy o pozostawienie dzieci przy wejściu do szkoły lub świetlicy, gdzie będą one odbierane przez nauczycieli z którymi mają pierwsze lekcje. Podobnie po lekcjach dzieci będą sprowadzane do szatni, a uczniowie korzystający z świetlicy będą przekazywani nauczycielowi. W godzinach największego szczytu na świetlicy może się zdarzyć, że część uczniów będzie w innej sali. Informacja taka będzie wywieszona przy drzwiach głównych. Proszę o wdrożenie powyższych zasad od 16 września.
Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.
Z poważaniem,
Piotr Niecko
dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
Stypendium szkolne na rok 2024/2025
Z pomocy materialnej w postaci stypendium szkolnego mogą skorzystać uczniowie mieszkający w Gminie Brzozów, w których rodzinach miesięczny dochód na osobę nie przekracza 600 zł (art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej; Dz. U. z 2023 r. poz. 901 z późn. zm.).
-
Kryterium dochodowe uprawniające do uzyskania stypendium szkolnego dla dzieci od 1 stycznia 2022r. wynosi 600 zł na osobę w rodzinie i określa to § 1 pkt 1, lit. b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. 2021 poz. 1296).
Dotyczy to szczególnie rodzin, w których występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe, z zastrzeżeniem art. 90 d ust. 12 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Kto może ubiegać się o stypendium szkolne
Jakie dokumenty są wymagane
Miejsce złożenia dokumentów Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie ul. Armii Krajowej 1 36-200 Brzozów tel. 13 306 10 69 pokój 11 (parter)
Podstawa prawna
Zasady, warunki i tryb przyznawania stypendium szkolnego określa ustawa z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2024 r.poz. 750 z późn. zm.) oraz Uchwała nr XVI/110/2019 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 września 2019 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkujących na terenie Gminy Brzozów.
Postać stypendium szkolnego:
Tryb odwoławczy
Od decyzji administracyjnej wydanej w sprawie stypendiów szkolnych strona może odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie za pośrednictwem Burmistrza Brzozowa w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
Inne informacje
Stypendium przyznaje się na czas trwania nauki w roku szkolnym.
Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z otrzymaniem stypendium.
Rodzice ucznia, pełnoletni uczeń lub dyrektor szkoły (kolegium) są obowiązani niezwłocznie powiadomić Burmistrza Brzozowa o ustaniu przyczyn, które stanowiły podstawę przyznania stypendium szkolnego.
Stypendium szkolne wstrzymuje się albo cofa w przypadku ustania przyczyn, które stanowiły podstawę jego przyznania.
Świadczenia z tytułu nienależnie pobranego stypendium szkolnego podlegają zwrotowi w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
- uczniowie szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchacze kolegiów pracowników szkół społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia
- wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
- wypełniony wniosek o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów mieszkających na terenie Gminy Brzozów wraz z załącznikami (dostępne poniżej),
- zaświadczenia albo oświadczenia o dochodach członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku,
- zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły w przypadku dorosłych uczniów.
- całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole, kolegium, ośrodku w ramach planu nauczania, może dotyczyć zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, w tym wyrównawczych, o charakterze informatycznym, technicznym, przedmiotowym, artystycznym, sportowym lub turystyczno-krajoznawczym organizowanych przez szkoły, kolegia, ośrodki i inne jednostki organizacyjne, które prowadzą statutową działalność w tym zakresie
- pomoc rzeczowa jako całkowite lub częściowe pokrycie kosztów związanych z pobieraniem nauki
- całkowite lub częściowe pokrycie kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania: koszty zakwaterowania w internacie bursie lub stancji, koszty dojazdów do szkół środkami komunikacji zbiorowej; dotyczy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy kolegiów.
-
Padaczka. Informacja z NFZ.
Informacja z Narodowego Funduszu Zdrowia:
Szanowni Państwo,
Niepokojące statystyki:
- Nowe dane Narodowego Funduszu Zdrowia pokazują znaczny wzrost przypadków padaczki lub stanu padaczkowego u dziewczynek i chłopców poniżej 18. roku życia. W latach 2020-2023 liczba pacjentów wzrosła z 41 997 do 45 498, a świadczeń udzielonych tym pacjentom ze 159 960 do 180 479.
- Chłopcy bardziej narażeni: Z danych wynika, że padaczka częściej dotyka chłopców, szczególnie w grupie wiekowej 7-13 lat, gdzie odnotowano średnio o 24% przypadków więcej niż u dziewczynek.
- Najbardziej dotknięta grupa wiekowa: Dzieci w wieku 7-13 lat stanowią największą grupę z odnotowanymi przypadkami padaczki lub stanu padaczkowego w 2023 roku (20 665). To prawie 2 razy więcej niż w grupie 0-6 lat i o 54% więcej niż u nastolatków 14-17 lat.
Powyższe statystyki podkreślają potrzebę zwiększenia świadomości i wsparcia dla dzieci z padaczką oraz ich rodziców.
Padaczka u najmłodszych to szczególnie trudny temat, w którym rodzice często czują się bezradni. Warto wiedzieć, jak rozpoznać pierwsze objawy i jakie kroki podjąć, gdy dziecko ma atak. Czy wiesz, że napady padaczkowe u dzieci mogą wyglądać zupełnie inaczej niż te znane nam z filmów?
W naszym filmie edukacyjnym prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, neurolog i neurolog dziecięcy, dzieli się swoją wiedzą na temat tego, jak rozpoznać i radzić sobie z padaczką u dzieci i niemowląt.
Nowy film na naszym kanale YouTube Akademia NFZ to przewodnik, który każdy rodzic i opiekun powinien zobaczyć. Dowiesz się m.in.:
- Jakie są pierwsze objawy padaczki u dziecka?
- Jak prawidłowo reagować na napad padaczkowy?
- Czy warto nagrać napad na telefon i pokazać lekarzowi?
- Jakie są czynniki ryzyka padaczki, w tym urazy mózgu i czynniki genetyczne?
Zrozumienie choroby i umiejętność szybkiego reagowania może uratować życie nie tylko Twojego dziecka. Z filmu dowiesz się także, kiedy wezwać pogotowie, a kiedy interwencja rodzica lub przypadkowej osoby może być wystarczająca.
Informacja
Szanowni Państwo Rodzice/Opiekunowie, Uczniowie
W związku ze zmianami w Dzienniku Elektronicznym Vulcan od dnia 3 września wychowawcy będą dysponować kodami dostępu dla rodziców i uczniów klas I. Otrzymane, wygenerowane kody jednorazowe potrzebne są do aktywacji kont: rodzica i ucznia.
więcej: Konto eduVULCAN
admin
Drodzy Uczniowie, Rodzice
Zbliża się nowy rok szkolny 2024/2025.
Szkoła szybko drugim domem się staje,
Z niej wynosi się wiedzę, dobre obyczaje.
To tam spędza się czasu tak wiele.
Niech więc prawdziwi będą przyjaciele.
Niech każdy dzień niesie mnóstwo radości
Oraz (wciąż większej) świata ciekawości!
Uczniowie rozpoczynający rok szkolny 2024/2025 powrócą do nauki w poniedziałek 2 września.
Harmonogram dnia:
8.15 Spotkanie z dyrektorem szkoły uczniów klas IV - duża sala gimnastyczna, przedstawienie wychowawców, następnie krótkie spotkanie w wyznaczonych salach.
9.00 Msza Św. w Bazylice WNMP w Starej Wsi na którą zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców/opiekunów nauczycieli i pracowników szkoły.
10.00 Spotkanie uczniów klas I i ich rodziców z dyrektorem na dużej sali gimnastycznej.
Uczniowie klas: II, III, V, VI, VII, VIII spotykają się z wychowawcami w klasach, według porządku znajdującego się na: stronie internetowej szkoły, drzwiach wejściowych do szkoły i holu, gdzie zostaną przekazane najważniejsze informacje.
Zapraszamy
Zmiany w dzienniku Vulcan cz.II
Zmiany w vulcan
Wrzucam ściągę z filmami instruktażowymi, kody dla nowych użytkowników będą dostępne we wrześniu.
Zmiany w logowaniu do dziennika!
Filmy instruktażowe:
Rodzice: [https://www.youtube.com/watch?v=x6ZWQJ-7WwU&t](https://www.youtube.com/watch?v=x6ZWQJ-7WwU&t...)
Uczniowie poniżej 13 lat: [https://www.youtube.com/watch?v=ccvzbapr59E&t](https://www.youtube.com/watch?v=ccvzbapr59E&t...)
Uczniowie powyżej 13 lat: [https://www.youtube.com/watch?v=no79pf8x8Tg](https://www.youtube.com/watch?v=no79pf8x8Tg...)
Aplikacja mobilna: [https://www.youtube.com/watch?v=72KTNEidjBM&t](https://www.youtube.com/watch?v=72KTNEidjBM&t...)
Zmiany dla czwartoklasistów w nowym roku szkolnym. Co czeka uczniów?
Przejście z edukacji wczesnoszkolnej do klasy czwartej od zawsze było dużym krokiem w edukacyjnej ścieżce dziecka. Uczniowie, którzy do tej pory mieli jednego nauczyciela prowadzącego większość zajęć, teraz spotkają się z większą liczbą nauczycieli, z których każdy odpowiedzialny będzie za inny przedmiot. Zmiana ta może być wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy będą musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością – więcej lekcji, więcej obowiązków i konieczność radzenia sobie z różnorodnymi wymaganiami każdego z nauczycieli.
Jak będzie wyglądał nadchodzący rok szkolny dla czwartoklasistów? freepik.com
Warto pamiętać, że nauczyciele są już przygotowani na nieco chaosu i zamieszania, zwykle więc z serdecznością podchodzą do czwartoklasistów.
Przeczytaj też: Co zmieni się w szkołach od 1 września 2024 r.? Prawdziwa rewolucja? Oto wszystkie planowane zmiany w roku szkolnym 2024/2025
Jakie przedmioty są w czwartej klasie?
Przejście do czwartej klasy to przede wszystkim zwiększenie liczby godzin i przedmiotów, których będą uczyły się dzieci. Dotychczas obejmowało ich nauczenie zintegrowane – jeden nauczyciel uczył podstaw języka polskiego, matematyki, przyrody – od teraz zmieni się to i uczniowie będą mieli o wiele więcej przedmiotów.
- Język polski – tygodniowo: 5 godzin
- Matematyka – 4 godziny
- Język obcy nowożytny – 3 godziny
- Historia – 1 godzina
- Przyroda – 2 godziny
- Plastyka – 1 godzina
- Technika – 1 godzina
- Muzyka – 1 godzina
- Informatyka – 1 godzina
- WF – 4 godziny
- Zajęcia z wychowawcą – 1 godzina
Zmiany dotyczą organizacji lekcji religii i etyki. Zgodnie z przepisami przedszkola i szkoły organizują lekcje religii w oddziale przedszkola lub oddziale (np. w klasie I a) szkoły, jeżeli na naukę religii zgłosi się nie mniej niż siedmioro wychowanków danego oddziału w przedszkolu lub uczniów danego oddziału (danej klasy) w szkole. Jeśli na naukę religii zgłosi się mniejsza liczba dzieci, przedszkole i szkoła organizują dla nich naukę w grupie międzyoddziałowej lub w grupie międzyklasowej.
Uczniowie będą spędzać w szkole 24 godziny tygodniowo. W trzeciej klasie godzin lekcyjnych było 20, więc to dość znaczna różnica.
Koniec z zadaniami domowymi
Rok szkolny 2024/2025 będzie pierwszym rokiem, w którym uczniowie nie będą mieli prac domowych. Zmiana rozpoczęła się w kwietniu 2024, nie było jednak jeszcze całego roku szkolnego bez prac domowych.
To również informacja dla rodziców, którzy powinni uważnie monitorować postępy w nauce swoich dzieci. Młodsze dzieci potrzebują dużego wsparcia i pomocy w nauczeniu się technik uczenia. Rodzice sami muszą decydować o zadaniach dodatkowych i wsparciu swoich czwartoklasistów w przygotowaniu do sprawdzianów i kartkówek.
Nowy, obowiązkowy element programu nauczania
Rok szkolny 2024/2025 wprowadza także naukę pierwszej pomocy jako obowiązkowy element programu dla uczniów. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie będą zdobywać podstawowe umiejętności, które mogą uratować życie. Ta innowacja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony ekspertów, którzy podkreślają, jak ważne jest wczesne uczenie dzieci reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Laptopy dla czwartoklasistów
Program „Laptop dla ucznia” w nowym roku szkolnym nie będzie kontynuowany. W związku z tym uchylone zostaną przepisy zakładające coroczne przekazywanie laptopów uczniom klas czwartych. Ministerstwo planuje wdrożenie programu „Cyfrowy uczeń”, który miał zacząć działać od 1 września 2025 r.
– Żaden rocznik nie będzie poszkodowany – zapewniała minister edukacji Barbara Nowacka. – Program „Cyfrowy uczeń” to jest program, który żadnego dziecka, które liczyło na sprzęt od państwa, nie pozostawi z tyłu. Żaden uczeń i żaden rocznik nie będą pokrzywdzeni – dodała.
Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Tak, ale z głową
Kolejny rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Szkoły i przedszkola oferują coraz bogatsze i coraz bardziej atrakcyjne oferty zajęć dodatkowych dla młodszych i starszych dzieci. Trudno wybrać jedną…
Magdalena Ignaciuk
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Edukacji codziennie. Obserwuj StrefaEdukacji.pl!
Zapytanie ofertowe
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zaprasza do złożenia oferty na wykonanie zadania pn. „Remont sanitariatu na poziomie 0 w Szkole Podstawowej w Starej Wsi wraz z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych”.
Szczegóły oferty: Zadanie pn: Remont sanitariatu na poziomie 0 w Szkole Podstawowej w Starej Wsi wraz z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych (bip.gov.pl)
admin
Informacja
Drodzy ósmoklasiści informujemy, że w dniu 3 lipca od godz. 10,00 można zgłaszać się po odbiór zaświadczeń OKE w Krakowie.
Uroczystość pożegnania klas ósmych
Dnia 20 czerwca 2024 r o godzinie 11 00 miała miejsce uroczysta akademia – pożegnanie klas ósmych w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów klas I – VII.
Na wstępie zebranych powitał dyrektor szkoły – pan Piotr Niecko, który przedstawił zaproszonych gości. Uroczystość uświetnili: Pani Dorota Kamińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie oraz Pan Waldemar Och – Sekretarz Gminy Brzozów reprezentujący Burmistrza Brzozowa.
W pierwszej części uczniowie poprzez swój program artystyczny wyrażili podziękowanie za nauczanie i wychowanie nauczycielom. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły absolwenci zatańczyli poloneza, którym nie powstydziliby się uczniowie klasy maturalnej. W czasie spotkania uczennica klasy 8 b – Dominika Leń wystąpiła z pokazem fitnessu sportowego, który stanowi jej pasję od dwóch lat. Zarówno polonez jak i pokaz Dominiki wzbudził duże uznanie i oklaski zgromadzonej publiczności.
Następnie uczniowie klasy 8 a i 8 b przedstawili w formie prezentacji minione osiem lat spędzonych w szkole. Uczniowie klasy 8 b nakręcili krótki filmik – wywiad, w którym wspominali przeżyte chwile.
W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły wręczył listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Dopełnieniem tej części było wręczenie przez dyrektora szkoły i sekretarza nagród książkowych ufundowanych przez Burmistrza Brzozowa i szkolną Radę Rodziców uczniom wyróżniającym się w nauce i innych dziedzinach.
W końcowej części akademii absolwenci wręczyli kwiaty i skromne pamiątkowe upominki nauczycielom i pracownikom szkoły. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie klas siódmych pożegnali starszych kolegów w koncercie muzyki znanych przebojów. Na zakończenie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia do Księgi Absolwentów przez pana Pawła Fronia.
Mariola Bałabas
14
Zapraszamy na piknik
Wakacje
Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Uczniom i Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Do zobaczenia 2 września 2024 r.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starej Wsi wraz z Gronem Nauczycieli
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie
Zakończenie szkoły dla klas VIII:
1. Czwartek 20 czerwca godz: 11.00 uroczysta akademia z wręczeniem nagród, listów gratulacyjnych,
o godz: 16:30 do 20:30 dyskoteka.
2. Piatek 21 czerwca; godz: 9.00 Msza Św. w Bazylice WNMP w Sterej Wsi, następnie wręczenie nagrod na sali gimnastycznej i rozdanie świadectw w salach przez wychowawców.Wszystkim uczniom i nauczycielom w okazji zbliżających się wakacji składam podziękowania za trud w kończacym się roku szkolnym i życzę udanego wypoczynku.
dyrektor SP Stara Wieś
Piotr Niecko
„Hej mamo, tato – ja czule wołam Was, przez calutki dzień”
Takimi słowami piosenki klasa III „a” rozpoczęła Dzień Rodziny: Mamy, Taty i Dziecka. 17 czerwca do szkoły zawitali rodzice i rodzeństwo uczniów klasy III „a”. Każde dziecko pragnie, aby rodzina była szczęśliwa, aby miała prawdziwy i szczęśliwy dom. W tym szczególnym dniu wszyscy chcieli być razem. Recytacja wierszy okolicznościowych, radosny śpiew i tańce wywołały nie tylko uśmiech na twarzy rodziców, a także wzruszenie, które trudno im było ukryć. Miłą niespodzianką były samodzielnie przygotowane przez dzieci listy i upominki. Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej i spożytym posiłku, wszyscy wyszli na dwór. Na kilka godzin teren szkoły oraz boisko szkolne zamieniły się w plac zabaw. To był szczególnie miły, radosny i rodzinny dzień w naszej szkole. Spotkanie odbywało się w miłej i życzliwej atmosferze i po raz kolejny potwierdziło wielką potrzebę integrowania środowiska rodzinnego dziecka.
Dopełnieniem wydarzenia było nocowanie uczniów w szkole pod opieką pań: Ewy Chrobak i Sylwii Staweckiej. Rodzice natomiast otrzymali czas na odpoczynek po wyczerpującym popołudniu.
opr. Ewa Chrobak
12
Dzień Mamy i Taty w klasie 1b
Dzień Mamy i Dzień Taty to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za rodzicielską troskę, opiekę i miłość. To jedno z najpiękniejszych świąt w roku, pełne miłych życzeń i kwiatów, będące wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. Uczniowie klasy 1b postanowili w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 12 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci .Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Po występach dzieci złożyły rodzicom życzenia i wręczyły drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.
Opracowała
Anna Bieleń-Folcik
3
Rozstrzygnięcie konkurs plastycznego: “Chodź pomaluj mój świat”
W dniu 19 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno - profilaktycznego „Pomaluj swój świat na….”.
Celem konkursu:
-rozwijanie wyobraźni oraz pomysłowego rozwiązania tematu,
- kształcenie umiejętności właściwego doboru materiałów i narzędzi,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych,
-odkrywanie przyjemności z tworzenia i radości z uzyskanego efektu- dzieła.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV –VI. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, ufundowane przez Urząd Miejski w Brzozowie.
Nagrodzeni uczniowie:
I nagroda – Laura Sobolewska kl. IV b
II nagroda – Grzegorz Fic kl. VI b
III nagroda – Patryk Marczak kl. V a
Wyróżnienie – Dawid Boroń kl. V a
Wyróżnienie – Julia Data kl. V b
Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
Organizatorzy:
Bernarda Tymczak i Beata Mielcarek
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie