• Aktualności

      • Energia odnawialna - warsztaty dla dzieci klas 1 - 4

      • Dla dzieci klas 1 - 4 oraz w dniu 26 stycznia br. w godzinach 8.00 zielona sala klasy 4a, b; 9.00 klasy 1 a, b, 2a; 10.00 klasy 2b, 3a, 3b -  dwuczęściowy program  składający się w pierwszej części z warsztatów edukacyjnych Energia Odnawialna.

       Na warsztatach dzieci będą miały możliwość zobaczyć prezentacje modeli elektrowni słonecznej oraz wiatrowej, wziąć udział w doświadczeniach z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej a dla młodszych także w formie zabawy zorganizować wyścigi samochodzików napędzanych  panelami fotowoltaicznymi, warsztaty prowadzimy u Państwa w placówce. Warsztaty są bezpłatne.   

       W drugiej części mamy przewidzianą dla dzieci piękną sesję w strojach naukowców. Wykup zdjęć jest dobrowolny.

      • Zabawa karnawałowa

      • W dniu 15 stycznia 2024 r. odbędzie się zabawa choinkowa dla klas I-III od godziny 9.00 do 12.00 na zielonej sali gimnastycznej oraz od godziny 16.00 do 19.00 dla klas IV - VIII na górnym korytarzu. Zabawę poprowadzi DJ zaproszony przez Radę Rodziców.

      • Prace remontowe w okresie przerwy w nauce

      • W czasie trwającej przerwy w zajęciach szkolnych w naszej szkole zostały przeprowadzone prace remontowe. Zapoczątkowana została wymiana oświetlenia. W salach 5,6,7,8 na przewiązane wymieniono łącznie 44 lampy. Wcześniej dokonano wymiany żarówek na energooszczędne na sali gimnastycznej i lamp w sekretariacie, pokoju nauczycielskim, bibliotece szkolnej, gabinecie dyrektora, oraz w pomieszczeniach zaadoptowanych po szatni, świetlicy i sali dla dzieci ze SPE. W nadchodzącym roku wymiana oświetlenia będzie kontynuowana.. 

      • Boże Narodzenie 2023

      • W ramach Laboratoriów Przyszłości Szkoła Podstawowa w Starej Wsi otrzymała wyposażenie pracowni fotografii: aparat fotograficzny, statywy, mikrofony, oświetlenie, gimbal.

       Sprzęt służy do poznawania zasad fotografowania.

       Wykorzystywany jest również do dokumentowania imprez szkolnych: klasowych wycieczek i akademii oraz wyjść integracyjnych. Zdjęcia publikowane są w szkolnej galerii, kronikach i będą stanowić wspaniałą pamiątkę po latach. Poniżej zdjęcia z sesji bożonarodzeniowej.

        

       Nowa galeria Boże Narodzenie 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      • Konkurs w klasie 2 „b”

      • W czasach komputerów, e-maili, czatów i sms’ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży i dzieci ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzi ludzie stają się niezdolni do wyrażania uczuć na piśmie, mają też problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku. „Mistrz poprawnego pisania”- taki tytuł przyświecał konkursowi, który odbył się 18.12.2023 r.  w klasie 2 b. Celem konkursu było wyłonienie „Mistrza poprawnego pisania” spośród uczniów oraz rozpowszechnienie wśród nich sztuki pięknego i poprawnego stylu pisania. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klasy 2 b. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu tekstu zgodnie z zasadami kaligrafii. Ocenie podlegałoprawidłowe, równomierne rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzna                                    i interpunkcyjna, kształt i proporcjonalność liter, staranność pisma. 

       Uczniowie nagrodzeni w konkursie: 

       1 miejsce: Aleksandra Guzowska 

       2 miejsce: Filip Zając 

       3 miejsce: Oskar Fiejdasz 

       oraz wyróżnienie dla: Nikoli Szmyd i Aleksandra Antonia. 

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek, natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książki, długopis lub ołówek.   

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu 

       i życzymy dalszych sukcesów. 

      • Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Starej Wsi 

      • 14 grudnia br. klasa III b wraz z opiekunami wybrała się do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Jest to instytucja mieszcząca się nieopodal naszej szkoły, aczkolwiek niektórzy byli tam dopiero pierwszy raz. Podczas naszej trzygodzinnej wizyty zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci. Pani Terapeutka oprowadziła nas po ośrodku i opowiedziała o wszystkich pracowniach, których było aż 9 (pracownia gospodarstwa domowego, pracownia rękodzieła artystycznego, pracownia plastyczna, pracownia ogrodniczo - wikliniarska, pracownia ceramiczno - dekoratorska, pracownia stolarska, pracownia rzemiosła twórczego, pracownia przygotowania do zatrudnienia i praktyk zawodowych, pracownia papierniczo – poligraficzna). W każdej pracowni opiekun pracowni opowiedział nam co wykonywane jest w danym miejscu. Dowiedzieliśmy się również, że można tutaj zamówić różnego rodzaju spersonalizowane wyroby, np. kubki, kalendarze, magnesy, worki i inne gadżety, które można podarować komuś bliskiemu. Punktem kulminacyjnym było wykonanie, pod czujnym okiem Terapeutów zajęciowych, ozdób choinkowych, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Na pewno będą one pięknie wyglądać na choince w domu.  

       Za ciepłe, serdeczne i słodkie przyjęcie nas w Warsztatach z całego serca dziękujemy Pani Kierownik Barbarze Duplaga oraz Terapeutom zajęciowym Pani Beatce oraz Panu Markowi. Było nam bardzo miło gościć w Państwa progach. Dziękujemy!!! Na pewno jeszcze Was odwiedzimy.

      • Szkolny konkurs pięknego czytania ,,Zimowe opowieści”

      • 12 grudnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pod tytułem ,,Zimowe opowieści”, który był przeznaczony dla uczniów klas 1-4. Nasi czytelnicy (w liczbie 24) pięknie prezentowali wylosowane przez siebie fragmenty powieści o tematyce zimowej, świątecznej (w tym o Świętym Mikołaju) oraz bożonarodzeniowej. Delektowanie się pięknem literatury dopełniła świąteczna dekoracja, wśród której dzieci czuły się bajkowo i przyjemnie spędziły czas. Komisja w składzie Agnieszka Draguła i Renata Stach wyłoniła najpiękniej czytające dzieci z poszczególnych klas.

       Wyniki przedstawiają się następująco:

       Klasy pierwsze: I miejsce – Alicja Skarbek

       II miejsce – Agnieszka Krokis

       III miejsce – Aleksandra Błaż

       Klasy drugie: I miejsce – Adam Krokis

       II miejsce – Aleksandra Guzowska

       III miejsce – Izabela Czech

       Klasy trzecie: I miejsce – Michalina Jagielska

       II miejsce – Nadia Krzyżanowska

       III miejsce – Antonina Szmyd

       Klasy czwarte: I miejsce – Tymoteusz Wrona

       II miejsce – Kacper Szerszeń

       III miejsce – Jakub Nogaj

       Nagrody książkowe i dyplomy wręczył zwycięzcom pan Dyrektor, a pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

       Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na wiosnę na kolejny konkurs pięknego czytania.

        

       Więcej zdjęć w galerii: Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów (edupage.org)

      • Komunikat (konsultacje dla rodziców)

      • Szanowni Państwo
       Wychodząc na przeciw Państwa ewentualnym potrzebom informuję, że w  środę 3.01. od 15:00 do 18:00 dyżur w szkole będzie pełnić Pani Aleksandra Helon - szkolny psycholog. Zapraszamy do kontaktu.

       Dyrektor SPSW

      • Pieczenie Świątecznych Pierniczków  Tradycja i Smak Bożonarodzeniowej Magii 

      • Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Jednym z najbardziej kultowych elementów tego magicznego okresu są świąteczne pierniczki. Pieczenie tych aromatycznych, korzennych ciastek staje się nie tylko tradycją rodzinna, ale także sposobem na wprowadzenie do domu zapachu świąt. 

       Historia Pierniczków 

       Zdaniem niektórych historyków żywności, pierwszy znany przepis na piernik pochodzi z Grecji z około 2400 roku p.n.e. Według innych, historia piernika sięga roku 992 (naszej ery), kiedy to ormiański mnich Grzegorz z Nikopolis miał nauczyć chrześcijańskich piekarzy we Francji jego wyrobu. Piernik to przede wszystkim symbol bogactwa – na chłopskie stoły trafił dopiero w XIX wieku, ze względu na coraz bardziej dostępne przyprawy korzenne. Do dziś oznacza on dobrobyt i luksus oraz słodkie życie, dlatego pierniki w niektórych częściach Polski są jedną z 12 obowiązkowych potraw wigilijnych. Bartłomieja natchnął wigilijny duch, który obudził w nim chęć dzielenia się, rozdawania i pomnażania szczęścia. To właśnie stąd wziął się świąteczny zwyczaj wypiekania pierników oraz obdarowywania nimi bliskich. 

       Dwunastego grudnia 2023r.uczniowie z klasy III „a”, pod kierunkiem pań: wychowawczyni – Ewy Chrobak, pani Sylwii Staweckieji pani Bernardy Tymczak poznały tajemnice związane z pieczeniem świątecznych pierniczków. Była to wspaniała okazja do spędzenia czasu z „klasową rodzinką”, dzielenia się tradycją i tworzenia niezapomnianych chwil. Aromatyczne, korzenne ciasteczka niosły zapach na korytarze szkolne. Całe wydarzenie przyniosło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Widok uśmiechniętych twarzy, pełnych dumy maluchów  z ich własnoręcznie wykonanych pierniczków, był niezapomniany. Przy okazji, dzieci zdobyły także nowe umiejętności, rozwijając swoje zdolności manualne, koordynację ruchową i zdolności społeczne.  

       To właśnie takie wyjątkowe doświadczenia budują wspomnienia, które dzieci będą nosić ze sobą przez całe życie.  

       Serdeczne podziękowania należą się pani Annie Pietrasz, która nadzorowała wypiek pierniczków.
        

       opr. Ewa Chrobak 

        

      • Podsumowanie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      • Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę elektroodpadów i w dniach od 27 do 29 listopada złożyli na boisku szkolnym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i lokalnej społeczności zebraliśmy 3650  kg sprzętu i otrzymaliśmy bon w wysokości 548 zł do wykorzystania na cele szkolne.

       Serdecznie dziękujemy!

      • „Ile waży św. Mikołaj?”

      • Pomóżmy św. Mikołajowi realizować jego misję pomocy potrzebującym

       „Ile waży św. Mikołaj?”

       W odpowiedzi na prośbę skierowaną do Dyrektora naszej szkoły przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo (siedziba w Lublinie) Szkolne Koło Caritas: wolontariusze z klas ósmych i opiekunowie - zaprasza Uczniów i Pracowników do przystąpienia do charytatywnej zbiórki monet polskich na wsparcie funduszu pomocy wychowankom w/w organizacji. Fundacja organizuje w bieżącym roku szkolnym IX edycję konkursu z nagrodami, który trwał będzie do 31 stycznia 2024 r. Broszura z informacjami o konkursie dostępna jest u opiekuna SK Caritas – p. Barbary Dudek.

       Droga Społeczności Szkolna.

       Zapraszamy do przystąpienia do IX edycji ogólnopolskiego konkursu charytatywnego „Ile waży św. Mikołaj?” organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

       Cel konkursu: wsparcie działalności Fundacji, której celem jest pomoc dzieciom i młodzieży z trudnych środowisk w przygotowaniu ich do odpowiedzialnego wejścia w dorosłe życie.

       Charakter działań: zbiórka przez uczniów z wychowawcami w klasach (lub też indywidualnie w rodzinach) „żółtych” i „białych” polskich monet.

       Termin: 8 grudnia 2023 r. – 24 stycznia 2024 r.

       Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej www.ilewazymikolaj.pl

       Bóg Zapłać

       Szkolne Koło Caritas

        

       https://www.ilewazymikolaj.pl/

      • „Z Serca Dla Serca”

      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej i Szkolne Koło Caritas składają serdeczne „Bóg Zapłać” wszystkim Darczyńcom: Rodzicom, Uczniom i Pracownikom za wsparcie zbiórki Fundacji „Z Serca Dla Serca” na rzecz budowy Hospicyjnego Domu Aniołków dla nieuleczalnie chorych dzieci w Zaleszanach (niedaleko Stalowej Woli) w woj. podkarpackim. DZIĘKI WASZEJ OFIARNOŚCI UDAŁO SIĘ ZGROMADZIĆ KWOTĘ 1354, 01 ZŁ, która przez szkolne konto SKO w dniu 6 grudnia 2023 r. został przesłana na konto bankowe w/w Fundacji o numerze mBank S.A. 51 1140 2004 0000 3502 7960 3349 z tytułem przelewu „Zbudujmy Dzieciom Dom – Szkoła Podstawowa im. Najświętszego Serca Jezusa w Starej Wsi”.

       Dziękujemy naszej Szkolnej Społeczności i życzymy

       Zdrowych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

      • „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII” w naszej szkole

      • Ile wody potrzeba do produkcji ubrań mieszczących się w jednej szafie? Czy dżdżownice jedzą plastik? Ile śmieci rocznie produkuje każdy z nas? Czy Europa może być pierwszym na świecie neutralnym klimatycznie kontynentem? Odpowiedzi na te pytania uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

       więcej w pliku lekcja_o_EU.pdf​​​​​​​

      • Kiermasz książek

      • Biblioteka szkolna zaprasza na kolejny już w tym roku kiermasz książek organizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 we współpracy z Księgarnią Tuliszków.

      • Tydzień z unihokejem

      • Ubiegły tydzień minął pod znakiem unihokeja. Aż czterokrotnie podczas pięciu dni nasze drużyny walczyły o tytuł najlepszej drużyny powiatu.

       Jako pierwsi na boisko wybiegli chłopcy z klas VII-VIII. Jako gospodarz okazaliśmy się mało gościnni i po awansie z grupy, zwycięstwie w półfinale przyszedł czas na decydujący finał. W nim okazaliśmy się lepsi od kolegów z Niebocka i mogliśmy świętować awans do Półfinału Wojewódzkiego.

       Następne do rywalizacji stanęły dziewczęta w ramach Igrzysk Dzieci. Turniej rozgrywany w Szkole Podstawowej w Górkach rozpoczął się od dwóch pewnych zwycięstw (4:1, 4:0). Trzeci mecz z drużyną z Domaradza okazał się decydującym o zwycięstwie. W nim nasze dziewczyny niestety przegrały i zajęły ostatecznie drugą lokatę. Na pocieszenie zostało zwycięstwo nad gospodarzem 5:0.

       Środa była dniem odpoczynku, a w czwartek chłopcy z klas IV-VI rywalizowali w najliczniejszym turnieju w tym roku. Udział w nim wzięło 7 drużyn. Wszyscy zostali podzieleni na dwie grupy. Niestety i ten turniej nie ułożył się po naszej myśli dwie przegrane oraz remis niestety nie pozwoliły na wyjście z grupy i piąte miejsce stało się faktem. W całym turnieju najlepsza okazała się drużyna z Humnisk nr2.

       Ostatnim turniejem rozgrywanym po raz trzeci w naszej szkole były Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt. Bez wątpienia był to najbardziej wyrównany i emocjonujący turniej. Po rozegraniu czterech spotkań każda z drużyn miała po jednym zwycięstwie oraz remisie. Decydowały ostatnie mecze, gdzie każdy mógł przesądzić o swoim triumfie w całych zawodach. Przedostatni mecz ułożył się znakomicie ponieważ drużyny z Górek i Bliznego podzieliły się punktami. Naszym dziewczynom do wygrania turnieju wystarczył remis. Po emocjonującej walce, pełnej zwrotów akcji, dużej liczbie bramek to właśnie nasze dziewczyny wyszły zwycięsko z tej rywalizacji i zajęły pierwsze miejsce.

       Wszystkim drużynom i nauczycielom gratulujemy osiągniętych sukcesów. Zwycięzcom natomiast życzymy sukcesów w Półfinałach Wojewódzkich, które już niebawem!

        

       Tymczak Hubert

      • TALENCIAKI- podsumowanie akcji.

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Lidla "Szkoły pełne talentów" i wrzucali do naszej skrzynki, rejestrowali lub dostarczali w inny sposób otrzymane za zakupy kupony. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się uzbierać 1007 talenciaków. Dzięki zebranym talenciakom nasza szkoła wzbogaciła się o zestawy gier dla młodszych i starszych dzieci. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie.

      • Szkolne Andrzejki

      • 20 i 21 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla dzieci z klas I – III i dla uczniów kl. IV-VIII. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece andrzejkowej nie zabrakło również wspólnych zabaw przygotowanych przez DJ- a  m.in.: pociąg, belgijka, kaczuszki i wiele innych.  

       Wszyscy wspaniale się bawili i na pewno w pamięci pozostaną im fajne wspomnienia. 

       Pragniemy serdecznie podziękowaćRadzie Rodziców, za opłacenie DJ – a, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły mogli się bawić w super atmosferze. Uczniom klasy VIII a za zaangażowanie w przygotowania do dyskoteki oraz Paniom Beacie Mielcarek i Annie Niezgodzkiej za dopięcie imprezy na ostatni guzik. 

       Mam nadzieję, że wszyscy obecni bawili się wyśmienicie. 

       Przewodnicząca SU: Monika Miezgiel

      • Wywiadówka

      • W dniu 29 listopada br. godz: 17:00 zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami. Przydział sal przy wejściu głównym i holu szkoły.
       W pokoju nauczycielskim pełnią dyżur nauczyciele i nauczyciele specjaliści.

       Spotkania z wychowawcami: I a - 5, I b - 6, II a - 7, II b - 8, III a - 9, III b - 10, IV a - 11, IV b - 13, V a – 15, V b – stołówka, VI a – świetlica, VI b – 16, VII a – 14, VII b – 3, VIII a – 12, VIII b - 4.

        

       Zapraszamy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
   • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
   • (+13) 4342525
   • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
  • Logowanie