Wymagania do konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022-2023 – WYMAGANIA – Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
admin
Wymagania do konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022-2023 – WYMAGANIA – Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
admin
Ćwiczenia ewakuacyjne – przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne (prewencyjne), których celem jest zaznajomienie uczniów i pracowników z prawidłową i bezpieczną ewakuacją osób z budynku w trakcie wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia. O przeprowadzaniu ćwiczeń ewakuacyjnych poinformowano komendanta powiatowej Straży Pożarnej, który wyznaczył obserwatorów, czuwających nad przebiegiem całości ćwiczeń. Częstotliwości przeprowadzania ćwiczeń regulują obowiązujące przepisy prawne, należy wykonywać je cyklicznie – co dwa lata.
admin
Teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać wybraną przez siebie szkołę!
szczegóły: Szkoły Pełne Talentów | LIDL.PL
Zachęcamy do wrzucania kuponów do puszek na terenie szkoły.
admin
Szanowni Państwo,
SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w TRZECH ogólnopolskich KONKURSACH!!!
Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.
Każdy uczestnik (dziecko/młodzież) wykonuje tylko jedną pracę w ramach wybranego konkursu
wiec…jak tylko da radę…
to wykonuje na oddzielnych kartkach A4 trzy prace plastyczne o tematyce: PAŁACU, LIZAKA i RYBKI
w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych, komputerowych, przestrzennych, z artykułów spożywczych).
W sumie każdy UCZESTNIK konkursów może otrzymać: 3 DYPLOMY i 3 BILETY WSTĘPU
… a Opiekunowie prac nadesłanych Pocztą Tradycyjną otrzymają: 3 Podziękowania
Ponadto w trzech kategoriach wiekowych w każdym z konkursów zostanie przyznana atrakcyjna NAGRODA GŁÓWNA
Zachęcamy do udziału w kilku trwających jednocześnie konkursach plastycznych ogłoszonych przez organizatora z zachowaniem oddzielnego sposobu nadsyłania.
Każda placówka może przysłać nieograniczoną liczbę prac i każda praca będzie oceniana indywidualnie!
Malujemy-rysujemy prace plastyczne:
„Mój Pałac Marzeń” – dla HISTORYCZNY PARK ROZRYWKI Gorlice (termin do 14.01.2023r.)
„Mój wymarzony Lizak” – dla MUZEUM LIZAKA Jasło (termin do 18.02.2023r.)
„Moja wymarzona Złota Rybka” - dla MUZEUM ZŁOTEJ RYBKI Krzemienna (termin do 04.03.2023r.)
Szczegóły i wymogi formalne w Regulaminach konkursów oddzielnie dla PAŁACU, LIZAKA i RYBKI (w załączeniu).
Serdecznie zachęcamy!!!
Telefon w sprawie konkursu: 510 925 000E-mail w sprawie konkursu: [../NowaWiadomosc/Do/QlIkBFQ6QUFhIVRZX192dnQBeCtCchEzHAoxNkFWARduEgAHDlJWWwgXGBoBDEgTAUhBVlMEdxABAAgSCR0UVVVDEiJdVkE4K1dTQ0EgYXIUPhkEKEI6GgopKFpATg0uC1ZWVBYDdkNRNw%3D%3D]konkurs@uschabinskiej.pl
W dniu 16 września uczniowie naszej szkoły sprzątali teren w najbliższym sąsiedztwie. Akcja Sprzątanie Świata, będąca częścią międzynarodowego ruchu o nazwie „Clean Up the World” przebiegła pod hasłem Wszystkie śmieci są nasze. Główny jej cel to nie tylko sprzątanie naszej planety, ale przede wszystkim edukacja o nieśmieceniu.
„Miej serce i patrzaj w serce!”
/Adam Mickiewicz/
Powyższe motto przyświecało naszemu romantycznemu wieszczowi narodowemu, gdy pisał utwory zamieszczone w tomie „Ballady i romanse”, którego wydanie stanowi początkową datę romantyzmu w Polsce. Właśnie ten zbiór poezji został wybrany w bieżącym roku do Narodowego Czytania. Oczywiście nasza szkoła po raz kolejny wzięła w nim udział.
Imprezę zorganizowały polonistki: Mariola Bałabas, Agnieszka Draguła, Lucyna Ruszel oraz panie: Ewa Chrobak i Beata Giermańska pod kierunkiem pani Renaty Stach. W przygotowaniu dekoracji polonistkom udzielili pomocy uczniowie klasy VIII b.
Po pięknym wstępie wygłoszonym przez panią Renatę Stach zgromadzona licznie publiczność miała okazję wysłuchać następujących ballad Adama Mickiewicza:
- ,,Pani Twardowska”, którą zaprezentowały uczennice: Jadwiga Rogowska, Hanna Zawilińska i Maja Olszyk,
- ,,Powrót taty” w wykonaniu Mileny Częczek, Patrycji Gacek, Marii Piecuch, Magdaleny Guzowskiej, Wojciecha Futymy, Rozalii Futymy i Klary Rogowskiej,
- ,,Romantyczność” zinterpretowanej przez panią Lucynę Ruszel,
- ,,Świtezianka”, którą odtworzyli: pani Beata Giermańska, Magdalena Baran oraz Szczepan Piecuch,
- ,,Lilije” przeczytanej przez panie: Agnieszkę Dragułę, Ewę Chrobak, Lucynę Ruszel i Renatę Stach, a także uczennice i uczniów: Annę Herbut, Emanuela Podulkę, Amelię Błaż, Julię Kucharską i Tymoteusza Lenia.
Czytający doskonale oddali mistrzostwo poetyckiego języka Adama Mickiewicza, wprowadzając obecnych w romantyczny nastrój niesamowitości, tajemniczości i grozy charakterystyczny dla ballad, za co zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.
Impreza była świetną okazją do realizacji celów zawartych w podstawie programowej, między innymi: kształtowania umiejętności uczestniczenia w kulturze, kształcenia postawy szacunku dla przeszłości i tradycji literackiej, poznawania wybranych dzieł wielkich pisarzy polskich.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, odczytanie i wysłuchanie utworów. Zapraszamy już za rok na kolejne Narodowe Czytanie.
Opracowała
Lucyna Ruszel
admin
W naszej szkole od nowego roku szkolnego została oddana nowa sala zajęć. Przeznaczona jest dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mogą się w niej odbywć zajęcia indywidualne i grupowe. Pomieszczenie wyposażono w sprzęt i meble dostosowane do prowadzenia integracji sensorycznej. Dzieci poddawane są terapii, która ma na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia odbywają się w formie naukowej zabawy w specjalnie przygotowanej przestrzeni. Przekonanie, że dzieci „kreują zajęcia wspólnie z terapeutą” zwiększa motywację i nastawienie do ćwiczeń. W terapii tej nie naucza się konkretnych umiejętności, ale oddziałuje na zmysły, na procesy nerwowe leżące u ich podstaw. Terapia nie jest stale powtarzanym schematem ćwiczeń, który dla każdego będzie taki sam, ale nieustanną analizą czynności i zachowania dziecka. Na podstawie obserwacji dobiera się i modyfikuje plan pracy oraz stawiane zadania. Terapeuta nie mówi dziecku, co ma robić, jakie ćwiczenia wykonywać, ale tworzy takie sytuacje, w których reaguje ono coraz bardziej złożonymi reakcjami adaptacyjnymi. Ćwiczenia wywołują zainteresowanie, wyzwalają chęci do pracy i umożliwiają pokonywanie własnych blokad.
admin
Szanowni Rodzice,
Wykaz godzin dostępności nauczycieli Szkoły Podstawowej w Starej Wsi dostępny jest na dzienniku elektronicznym.
admin
Szanowni Państwo
Informuję, że podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla klas I - III z wydawnictwa Nowa Era do dnia dzisiejszego nie zostały dostarczone do szkoły. Z informacji uzyskanych od przedstawiciela wydawnictwa wynika, że braki te zostaną w najbliższym czasie uzupełniome.
Przepraszamy bardzo Rodziców i Uczniów za zaistniałą sytuację nie z winy szkoły. Podręczniki zostały zamówione końcem czerwca.
Piotr Niecko
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi
Dyrektor Szkoły informuje, że dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych zostały umieszczone w dzienniku elektronicznym.
Proszę o zapoznanie się.
admin
Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 22 września 2022r. o godz: 17:00
Porządek wywiadówki:
1. Spotkanie z dyrektorem ok. 30 min
2. Spotkanie z wychowawcami w klasach.
Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.
3. Zebranie Rady Rodziców.
Zapraszamy.
admin
szczegóły pod linkiem: https://dolinawiedzy.pl/dut/
admin
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
W ramach programu Szkoła Podstawowa w Starej Wsi otrzymała dofinansowanie w kwocie 100 200,00 zł., za które został zakupiony poniżej wymieniony sprzęt i pomoce dydaktyczne:
Zakupiony sprzęt został zainstalowany w nowoczesnej pracowni, w której będą mogły odbywać się zajęcia ze wszystkich zajęć edukacyjnych, a uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiadomości w sposób ciekawy i atrakcyjnie obudowany z wykorzystaniem sprzętu wirtualnej rzeczywistości 3D ClassVR. Z zakupionego sprzetu bedą korzystać nauczyciele prowadzac każde zajęcia czy lekcje co wpłynie na podniesienie jakości pracy placówki.
admin
Wielodzietna rodzina ze Starej Wsi potrzebuje pralki, wanienki do kąpieli niemowlęcia oraz ubrań chłopięcych w rozmiarach ok. 140 - 156.
Darczyńcom z serca dziękujemy i prosimy o kontakt z opiekunem szkolnego koła Caritas w godzinach 8.00 - 14.00.
admin
Powered by aSc EduPage