• Aktualności

      • Akcja „Kwitnące Serca”

      • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Wychowawcy,

       Szkolne Koło Caritas wraz z Siostrą Agatą zaprasza w okresie Wielkiego Postu 2023 do dzieła charytatywnego pt. „Kwitnące Serca” organizowanego przez Stowarzyszenie PRO SALUTE na rzecz pomocy dzieciom z dystrofią mięśniową, które polegać będzie na: a) przygotowaniu możliwie największego dywanu z kwiatów z serduszek, b) pozyskaniu funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z dystrofią mięśniową poprzez zbiórkę grosików do klasowych słoików – skarbonek zatytułowanych „ Kwitnące Serca”. W ramach akcji „tkamy dywaniki” z serduszek z kolorowych gazet, folderów, kartek, wyciętych według podanego wzoru, dostępnego na gazetkach w pokojach nauczycielskich. Serduszka przyklejamy na duże arkusze szarego papieru – prosimy uczniów i rodziców o zakup papieru i kleju we własnym zakresie. Tak przygotowane fragmenty kolorowych dywanów złączymy w jeden kobierzec na szkolnym boisku w ostatnim tygodniu marca (wybór dnia – godz. 11.00 – będzie zależny od pogody). Zdjęcie wykonanego dywanu i zebrane pieniążki prześlemy na konto Stowarzyszenia „Pro Salute” (informacje o działalności Stowarzyszenia są dostępne na stronie internetowej szkoły i gazetkach szkolnych). Nasze kolorowe, papierowe dzieło przekażemy przy okazji zbiórki makulatury na misje. Dywany przygotowujemy z uczniami do piątku 24 marca 2023 r. - prosimy o przekazanie p. Beacie Giermańskiej informacji o ich ilości w poszczególnych klasach.

       Z góry dziękujemy za duchowe i materialne zaangażowanie się w pomoc chorym dzieciom. SK Caritas

       W ramach akcji zbieramy też plastikowe nakrętki, które za porozumieniem z Organizatorem przekażemy na rehabilitację Kacperka Wrony z Humnisk.

       PISMO_Prezes_Stowarzyszenia____Pro_Salute___.pdf
       Regulamin-kwitnace-serca-2023.pdf​​​​​​​

      • „MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA”

      • „Mistrz pięknego pisania”- taki tytuł przyświecał konkursowi, który odbył się 17.02.2023 r. w klasie 1 B. Celem konkursu było wyłonienie „Mistrza pięknego pisania” spośród uczniów oraz rozpowszechnienie wśród nich sztuki pięknego i poprawnego stylu pisania. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy 1B. Zadanie uczestników polegało na przepisaniu tekstu zgodnie z zasadami kaligrafii. Komisja oceniając uwzględniała bezbłędność zapisu, prawidłowe łączenie liter oraz dbałość o estetykę zapisu.

       Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

       1 miejsce: Aleksandra Guzowska

       2 miejsce: Nikola Szmyd

       3 miejsce: Aleksander Antoń

       Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i książki. Dziękuję za pomoc pani Marii Gazda.
        

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

       i życzymy dalszych sukcesów.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie