• Aktualności

  • Aktualności

            • Edukacyjna wizyta w Banku PKO BP w Brzozowie i nie tylko

            • W dniu 11 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w wycieczce do Banku PKO Bank Polski Oddział w Brzozowie, której celem było rozwijanie wiedzy o finansach. Podczas spotkania pani Dominika Kruczek-Szałajko w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom zasady funkcjonowania banku oraz opowiedziała o tym, w jaki sposób pieniądze są chronione przed kradzieżą. Dzieci miały także okazję poznać nominały walut obowiązujących w Unii Europejskiej oraz dowiedzieć się, jak działa maszyna do sprawdzania autentyczności banknotów. Dzięki tej wizycie pierwszoklasiści zdobyli cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa finansowego i roli banku w codziennym życiu. Była to nie tylko lekcja ekonomii, ale także praktyczne przygotowanie do świadomego korzystania z usług bankowych w przyszłości.

              Serdecznie dziękujemy pracownikom Banku PKO za gościnność i ciekawą lekcję!

              Kolejnym przystankiem była Miejska Biblioteka Publiczna w Brzozowie. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz bogatym księgozbiorem dostępnym dla najmłodszych. Panie bibliotekarki opowiedziały, jak wypożyczać książki i dlaczego warto regularnie czytać. Nie obyło się również bez oglądania książek przez dzieci oraz grania w gry, dostępne do wypożyczenia w bibliotece.

              Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu cennych doświadczeń i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.

            • „CZYTANIE – MĄDROŚĆ – SIŁA”

            • Pod takim hasłem 28.05.2026 i 29.05.2026 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w XXV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Tegoroczna akcja podkreśla rolę czytania dzieciom w budowaniu ich wewnętrznych zasobów: umiejętności językowych, wiedzy, wrażliwości społecznej, a w efekcie – psychicznej i społecznej odporności i siły. Wydarzenie to było punktem kulminacyjnym całorocznej akcji promującej czytanie prowadzonej przez naszą bibliotekę szkolną. Czytaliśmy w grudniu, marcu, a teraz w maju. Od marca do końca maja tego roku w bibliotece szkolnej można było również wziąć udział w konkursie pt. „Bitwa na cytaty”.

              W tym roku w akcję głośnego czytania zaangażowali się też uczniowie klas 7b, 8a i 5a, którzy chętnie odwiedzili z książkami młodszych kolegów i koleżanki w klasach. Uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy szkoły czytali w klasach, w bibliotece szkolnej jak i na korytarzu. Promowanie codziennego, głośnego czytania dzieciom to skuteczna, tania i przyjazna metoda wspierania ich rozwoju. Czytaliśmy m. in. książki Hallee Adelman z serii „Sposób na emocje”, „Opowieści o tym co w życiu ważne” Marka Michalaka, „Bon czy ton? Savoir vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdepke, „Kubusia Puchatka” A. A. Milne, „Małego Księcia” A. de Saint Exupery’ego. Jednocześnie zachęcaliśmy do rozmów o emocjach i wartościach moralnych.

              O codziennym czytaniu powinni pamiętać nie tylko uczniowie, ale także rodzice. Ważne jest czytanie dzieciom na głos od urodzenia. Czytanie dziecku:

              · buduje bliskość, bezpieczną więź i empatię

              · uczy języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię

              · poszerza wiedzę, wydłuża przedział uwagi

              · uczy wartości, rozwija zdolność odróżniania dobra od zła, poprawia zachowanie

              · buduje odporność psychiczną i społeczną na całe życie

              Dziękuję wychowawcom klas 1-3, nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w akcję a w szczególności p. Renacie Stach, p. Krystynie Długosz i p. Beacie Mielcarek za poświęcony czas.

              Agnieszka Draguła

            • Sukces uczennicy naszej szkoły w Konkursie Plastycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej „SANCTA MARIA„

            • 24 maja, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze odbyła się Gala Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Maryjnej Dzieci i Młodzieży „Sancta Maria”. Uczestniczyła w niej Antonina Lebda – uczennica z klasy drugiej naszej szkoły, która zajęła w kategorii klas I-III SP, zaszczytne III miejsce w prestiżowym konkursie plastycznym SANCTA MARIA, w tym roku pod hasłem „ Maryjo, Gwiazdo Morza”. Jury doceniło przede wszystkim oryginalność kompozycjioraz umiejętność przekazania emocji i głębokiego przesłania. To wyjątkowe wyróżnienie dla Tosi, ponieważ w konkursie wzięli udział mali artyści nie tylko z Polski, ale też m.in. z Ghany, Australii, Francji, Kanady, Litwy, Stanów Zjednoczonych czy z terenów Ukrainy objętych wojną. Nagrodzone prace plastyczne można zobaczyć na wystawie w Sali Rycerskiej. Osiągnięcie Antoniny Lebdy jest inspiracją dla innych uczniów, pokazując, że warto rozwijać swoje zainteresowania i odważnie prezentować swoją twórczość.

              Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              Ewa Chrobak

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
        • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP e-Doręczenia: AE:PL-24559-25181-RCCVG-29
        • Stara Wieś 790
          36-200 Brzozów
          Poland
        • Osoby wnoszące wnioski i skargi przyjmowane są, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, w następujących terminach: Poniedziałek w godzinach od 11:30-12:30 - dyrektor szkoły;
          Skargi i wnioski przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej lub ustnie z wpisem do protokołu. Nie rozpatruje się skarg i wniosków nie zawierających imienia, nazwiska oraz adresu wnoszącego a także skarg i wniosków wnoszonych telefonicznie.
        • 134342525
      • Logowanie