• Aktualności

      • BĄDŹ EKO Termin Akcji: od 13 do 15 marca 2023 r.

      • Drodzy uczniowie i rodzice!!!

       Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

       sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

       ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!’’

       Termin Akcji: od 13 do 15 marca 2023 r.

        

       Miejsce Akcji: Asfaltowe boisko szkolne przed budynkiem szkoły.

        

       ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

       Uwaga!

       NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK!

       Zapraszamy do udziału.

       Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

       Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00 e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.p

        

        

       Poprzedni wpis:

       Informacji o naszej akcji: 

       „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” 

       Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko, co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.) 

       Miejsce zbiórki: teren wyznaczony na boisku szkolnym przed szkołą. 

       Przewidywany termin zbiórki: koniec lutego/początek marca (dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie w informacji na stronie szkoły). 

       Za każdą 1 tonę zebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego szkoła otrzyma bon na nagrody rzeczowe (materiały edukacyjne, sprzęt i akcesoria biurowe, materiały eksploatacyjne, sprzęt IT/RTV/AGD). 

       Organizatorzy: Samorząd uczniowski i Szkolne Koło Caritas. 

       Podmiot zbierający i przetwarzający zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny- Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o.   

       Więcej informacji pod linkiem: https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/o-akcji/ 

       Ciekawostki_ekologiczne.docx

       Rodzaje_sprzetu_elektrycznego_i_elektronicznego_podlegajacego_zbiorce.docx_(1)_(3).pdf

       Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie, 

       A.Niezgodzka 

      • REKRUTACYJA DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2023/2024

      • Szanowni Rodzice

       Działając na podstawie Zarządzenia Nr 10/2023 Burmistrza Brzozowa z dnia 18 stycznia 2023r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzozów

       ogłaszam:

       1. Składanie kart zgłoszeń do klasy pierwszej dla dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi - od 1 do 24 lutego 2023r.

       2. Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły Podstawowej w Starej Wsi w raz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata kryteriów rekrutacyjnych zgodnie z uchwałą XXXV/350/2017 Rady Miejskiej w Brzozowie z dnia 30 marca 2017r. - od 1 do 24 marca 2023r.

       3.Postępowanie uzupełniające odbędzie się w terminie: od 08 do 12 sierpnia 2023r.

       Karty zgłoszeń w postepowaniu rekrutacyjnym dostępna na stronie internetowej szkoły pod linkiem: https://spstarawies.edupage.org/a/rekrutacjahttps://spstarawies.edupage.org/a/rekrutacja

      • Spotkanie w Muzeum im. Adama Fastnachta w Brzozowie

      • W dniu 20 stycznia 2023r. ( piątek) nasze uczennice Laura Lorenc i Emilia Androhchuk z klasy V b uczestniczyły w interesujących warsztatach z Panią Adrianą Florek znakomitą malarką i Honorową Obywatelką Gminy Brzozów zorganizowanych w Brzozowie w Muzeum im. Adama Faustacha. 

       Podczas zajęć nasze uczennice miały okazję poznania różnych technik plastycznych i je wykonać. Tematy prac związane były w szczególności z martwą naturą. 

       Czas upłynął bardzo szybko i przyniósł wiele inspiracji i chęci do nowych wyzwań. Nasze uczennice miały również możliwość do poznania nowych koleżanek i kolegów z naszej gminy, którzy jak one mają talent pastyczny.

        

       ​​​​​​​

      • Szkolny Konkurs kolęd i pastorałek

      • Dnia 13 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte. Jury w składzie pani Beata Mielcarek i pani Katarzyna Morajko oceniając dobór repertuaru, dykcję i emisję głosu, interpretację wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne, postanowiło  przyznać  następujące miejsca: 

       Kategoria pierwsza: 

       I miejsce-  Nadia Leń klasa 1a ,,Maleńka miłość”. 

       II miejsce- Kacper Kuliga klasa 2a ,,Trzej Królowie”. 

       III miejsce- Zofia Janusz klasa 1b ,,Pastorałka od serca do ucha”. ​​​​​​​

       W kategorii drugiej: ​​​​​​​

       I miejsce- Nikola Czech z klasy 3a ,,Skrzypi wóz”. 

       II miejsce- Amelia Błaż klasa 4a ,,Pastorałka od serca do ucha”. 

       III miejsce- Julia Gacek klasa 3a ,,Złota Gwiazdka”. 

       Wyróżnienia:   Kinga Siwy  klasa 2a ,,Kołysanka Maryi” oraz Adam Krokisklasa 1a ,,Dzisiaj w Betlejem”. 

       Bardzo dziękuję Panu dyrektorowi Piotrowi Niecko za miłe słowa skierowane do uczestników konkursu oraz za sponsorowanie nagród. Dziękuję również nauczycielom za pomoc w realizacji tegoż przedsięwzięcia : p. Dorocie Nogaj, p. Katarzynie Morajko, p. Dorocie Jaśkiewicz, p. Beacie Mielcarek oraz p. Annie Bieleń- Folcik. 

       Wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i wychowawcom,  jeszcze raz składam serdeczne gratulacje i zapraszam do udziału w przyszłym roku. 

       Dominika Dąbrowska

        

      • Przedstawienie dla Babć i Dziadków

      • 12 stycznia 2023 roku był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej w Starej Wsi, bo właśnie wtedy do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście, a mianowicie Babcie i Dziadkowie. Rozpoczynając spotkanie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi – Piotr Niecko przywitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił do obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt. „Niepokorny Aniołek”, przygotowanego przez uczniów z klasy II „a” pod kierunkiem wychowawczyni – pani Ewy Chrobak. Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje i świąteczny nastrój. Po obejrzeniu programu artystycznego miał miejsce poczęstunek dla gości i wykonawców, który przygotowali rodzice. Kolejnym punktem spotkania było wspólne kolędowanie. Wydarzenie to było wspaniałą okazją, by uświadomić dzieciom, jak wiele babcie i dziadkowie znaczą w naszym życiu. To, co potrafią ofiarować nam codziennie, to miłość, cierpliwość, przyjaźń, zainteresowanie, wyrozumiałość. Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc... Jeszcze raz - serdeczne podziękowania za obecność i życzenia zdrowia, szczęścia, radości z dnia codziennego i wszystkiego najlepszego.

       Do zobaczenia za rok!

       admin

      • Bezpieczne Ferie – spotkanie z przedstawicielami powiatowej Komendy Policji w Brzozowie

      • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

       W ramach prewencji w dniu 12.01.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami.

       Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w Internecie, oraz odpowiedzialności karnej młodocianych.

       Tematem przewodnim spotkania było bezpieczne spędzanie wolnego czasu na feriach.

       Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Zwrócili uwagę na bezpieczna jazdę rowerem i hulajnogą elektryczną. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

       Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

       Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjanci będą kojarzyli się dzieciom, jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

        

       Relacjonowała pedagog szkolny - Beata Mielcarek

       admin

      • Informacja

      • Zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 lutego 2023r. o godz: 16:30

       Porządek wywiadówki:

       1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

       2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią dyżur od godz: 17: 00 do godz: 18:00

       Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.

        

       Zapraszamy.

       admin

      • Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

      • Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,
       Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą. 
       Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian. 
       Teraz czas na prezent dla Ciebie. 
       Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Bożena z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny. 
       Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki 
       Kiedy zadzwoniliśmy do drzwi otworzył nam Jerzy, który od razu zdziwił się na widok dwóch wolontariuszy, którzy nieśli największą paczkę. Z salonu usłyszeliśmy głos Pani Bożeny, która wołała nas do środka. Powoli wnosiliśmy wszystkie paczki do domu. Pani Bożena powtarzała, że nie wie jak ma dziękować za tak ogromną pomoc w tej trudnej dla nich sytuacji. Synowie najbardziej zaangażowali się w otwieranie największej Paczki, w której były krzesła. Pani Bożena na widok krzeseł nie wiedziała co ma powiedzieć i na jej twarzy pojawiły się łzy szczęścia. Synowie byli bardzo zadowoleni z artykułów szkolnych, które pomogą im w nauce. Koc bardzo przyda się w chłodniejsze dni. Rodzina nie kryła wzruszenia. Pomoc, którą okazali im Darczyńcy była dla nich niesamowitym wydarzeniem, o którym na pewno nie zapomną przez długi czas. Gdy wychodziliśmy pani Bożena powtarzała, że wszystkie te rzeczy pomogą im w najbliższym czasie i jest to wspaniały świąteczny prezent. 
       Słowo od Wolontariusza
       Jako Wolontariusze Szlachetnej Paczki jesteśmy szczęśliwi, że udało się znaleźć Darczyńców dla Rodziny z naszego rejonu. Z całego serca dziękujemy za udział w tej edycji Szlachetnej Paczki oraz za okazaną pomoc w postaci przygotowanych paczek. Przekazane podarunki pomogą Rodzinie w dalszej walce z przeciwnościami, które ją spotkały. Pragniemy przekazać Państwu życzenia z okazji Nowego Roku. Dużo radości, mnóstwo miłości, ogrom zdrowia, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.🙂 
       To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej. 
       Dziękujemy, że jesteś z nami! Zespół Szlachetnej Paczki 
       PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.

       admin

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie