• Aktualności

      • Spotkanie w Muzeum im. Adama Fastnachta w Brzozowie

      • W dniu 20 stycznia 2023r. ( piątek) nasze uczennice Laura Lorenc i Emilia Androhchuk z klasy V b uczestniczyły w interesujących warsztatach z Panią Adrianą Florek znakomitą malarką i Honorową Obywatelką Gminy Brzozów zorganizowanych w Brzozowie w Muzeum im. Adama Faustacha. 

       Podczas zajęć nasze uczennice miały okazję poznania różnych technik plastycznych i je wykonać. Tematy prac związane były w szczególności z martwą naturą. 

       Czas upłynął bardzo szybko i przyniósł wiele inspiracji i chęci do nowych wyzwań. Nasze uczennice miały również możliwość do poznania nowych koleżanek i kolegów z naszej gminy, którzy jak one mają talent pastyczny.

        

       ​​​​​​​

      • Szkolny Konkurs kolęd i pastorałek

      • Dnia 13 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte. Jury w składzie pani Beata Mielcarek i pani Katarzyna Morajko oceniając dobór repertuaru, dykcję i emisję głosu, interpretację wokalną oraz ogólne wrażenie artystyczne, postanowiło  przyznać  następujące miejsca: 

       Kategoria pierwsza: 

       I miejsce-  Nadia Leń klasa 1a ,,Maleńka miłość”. 

       II miejsce- Kacper Kuliga klasa 2a ,,Trzej Królowie”. 

       III miejsce- Zofia Janusz klasa 1b ,,Pastorałka od serca do ucha”. ​​​​​​​

       W kategorii drugiej: ​​​​​​​

       I miejsce- Nikola Czech z klasy 3a ,,Skrzypi wóz”. 

       II miejsce- Amelia Błaż klasa 4a ,,Pastorałka od serca do ucha”. 

       III miejsce- Julia Gacek klasa 3a ,,Złota Gwiazdka”. 

       Wyróżnienia:   Kinga Siwy  klasa 2a ,,Kołysanka Maryi” oraz Adam Krokisklasa 1a ,,Dzisiaj w Betlejem”. 

       Bardzo dziękuję Panu dyrektorowi Piotrowi Niecko za miłe słowa skierowane do uczestników konkursu oraz za sponsorowanie nagród. Dziękuję również nauczycielom za pomoc w realizacji tegoż przedsięwzięcia : p. Dorocie Nogaj, p. Katarzynie Morajko, p. Dorocie Jaśkiewicz, p. Beacie Mielcarek oraz p. Annie Bieleń- Folcik. 

       Wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i wychowawcom,  jeszcze raz składam serdeczne gratulacje i zapraszam do udziału w przyszłym roku. 

       Dominika Dąbrowska

        

      • Przedstawienie dla Babć i Dziadków

      • 12 stycznia 2023 roku był wyjątkowym dniem w Szkole Podstawowej w Starej Wsi, bo właśnie wtedy do naszej szkoły przybyli niecodzienni goście, a mianowicie Babcie i Dziadkowie. Rozpoczynając spotkanie, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi – Piotr Niecko przywitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił do obejrzenia przedstawienia jasełkowego pt. „Niepokorny Aniołek”, przygotowanego przez uczniów z klasy II „a” pod kierunkiem wychowawczyni – pani Ewy Chrobak. Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje i świąteczny nastrój. Po obejrzeniu programu artystycznego miał miejsce poczęstunek dla gości i wykonawców, który przygotowali rodzice. Kolejnym punktem spotkania było wspólne kolędowanie. Wydarzenie to było wspaniałą okazją, by uświadomić dzieciom, jak wiele babcie i dziadkowie znaczą w naszym życiu. To, co potrafią ofiarować nam codziennie, to miłość, cierpliwość, przyjaźń, zainteresowanie, wyrozumiałość. Babcia i dziadek są po rodzicach najbliższymi osobami dla dzieci. Często już w dorosłym życiu, sięgając do wspomnień z dzieciństwa, przywołujemy obraz babci: jej uśmiechniętą i kochającą twarz, jej ręce zawsze gotowe, aby nas pogłaskać, przytulić i pomóc... Jeszcze raz - serdeczne podziękowania za obecność i życzenia zdrowia, szczęścia, radości z dnia codziennego i wszystkiego najlepszego.

       Do zobaczenia za rok!

       admin

      • Bezpieczne Ferie – spotkanie z przedstawicielami powiatowej Komendy Policji w Brzozowie

      • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

       W ramach prewencji w dniu 12.01.2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami.

       Uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w Internecie, oraz odpowiedzialności karnej młodocianych.

       Tematem przewodnim spotkania było bezpieczne spędzanie wolnego czasu na feriach.

       Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Zwrócili uwagę na bezpieczna jazdę rowerem i hulajnogą elektryczną. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

       Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

       Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjanci będą kojarzyli się dzieciom, jako osoby, których nie należy się bać i do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

        

       Relacjonowała pedagog szkolny - Beata Mielcarek

       admin

      • Informacja

      • Zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 1 lutego 2023r. o godz: 16:30

       Porządek wywiadówki:

       1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

       2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią dyżur od godz: 17: 00 do godz: 18:00

       Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.

        

       Zapraszamy.

       admin

      • Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

      • Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,
       Dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą. 
       Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian. 
       Teraz czas na prezent dla Ciebie. 
       Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Bożena z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny. 
       Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki 
       Kiedy zadzwoniliśmy do drzwi otworzył nam Jerzy, który od razu zdziwił się na widok dwóch wolontariuszy, którzy nieśli największą paczkę. Z salonu usłyszeliśmy głos Pani Bożeny, która wołała nas do środka. Powoli wnosiliśmy wszystkie paczki do domu. Pani Bożena powtarzała, że nie wie jak ma dziękować za tak ogromną pomoc w tej trudnej dla nich sytuacji. Synowie najbardziej zaangażowali się w otwieranie największej Paczki, w której były krzesła. Pani Bożena na widok krzeseł nie wiedziała co ma powiedzieć i na jej twarzy pojawiły się łzy szczęścia. Synowie byli bardzo zadowoleni z artykułów szkolnych, które pomogą im w nauce. Koc bardzo przyda się w chłodniejsze dni. Rodzina nie kryła wzruszenia. Pomoc, którą okazali im Darczyńcy była dla nich niesamowitym wydarzeniem, o którym na pewno nie zapomną przez długi czas. Gdy wychodziliśmy pani Bożena powtarzała, że wszystkie te rzeczy pomogą im w najbliższym czasie i jest to wspaniały świąteczny prezent. 
       Słowo od Wolontariusza
       Jako Wolontariusze Szlachetnej Paczki jesteśmy szczęśliwi, że udało się znaleźć Darczyńców dla Rodziny z naszego rejonu. Z całego serca dziękujemy za udział w tej edycji Szlachetnej Paczki oraz za okazaną pomoc w postaci przygotowanych paczek. Przekazane podarunki pomogą Rodzinie w dalszej walce z przeciwnościami, które ją spotkały. Pragniemy przekazać Państwu życzenia z okazji Nowego Roku. Dużo radości, mnóstwo miłości, ogrom zdrowia, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.🙂 
       To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej. 
       Dziękujemy, że jesteś z nami! Zespół Szlachetnej Paczki 
       PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.

       admin

      • Pieczemy pierniczki


      • Wigilia i okres świat Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Wiąże się z nimi wiele niezwykłych tradycji, które przekazywane z pokolenia na pokolenie sprawiają, że wigilijny wieczór staje się dla wielu z nas najważniejszym momentem w roku. Może pieczenie i dekoracja pierniczków będzie takim zwyczajem?  Już w pierwszym tygodniu grudnia klasa IIIb wspólnie z panią pedagog p. Bernardą Tymczak i wychowawczynią p. Alicją Zych przy pomocy pani z kuchni Anny Pietrasz przygotowała ciasto na pierniczki, by w czwartek przed świętami je własnoręcznie udekorować. 

       admin

      • „ABC cyberbezpieczeństwa” i nie dajcie się złapać w internetowe pułapki!

      • Wirtualna rzeczywistość zmienia się bardzo szybko i często trudno jest nadążyć za nowymi zjawiskami pojawiającymi się online. Rozumiemy to doskonale, dlatego przychodzimy Wam z pomocą! Z myślą o nauczycielach, rodzicach i wszystkich, którzy na co dzień korzystają z sieci, przygotowaliśmy poradnik „ABC cyberbezpieczeństwa”, który pomoże Wam unikać tarapatów online. Korzystajcie i podawajcie dalej!

       Więcej na: https://it-szkola.edu.pl/news,art,514

       admin

      • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych 2022

      • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2022 uczniowie z klasy 1b włączyli się w akcję wymiany kartek świątecznych pomiędzy szkołami z całej Polski. W połowie grudnia dzieci wykonały własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe, różnorodną techniką i przy pomocy ciekawych materiałów. W każdej kartce znalazły się życzenia adresowane do 18 szkół biorących udział w akcji: Szkoła Podstawowa w Czeladzi, Szkoła Podstawowa w Teresinie, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 19 w Gdańsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczerbicach, Szkoła Podstawowa nr 67 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 53 w Warszawie, Szkoła Podstawowa w Dębicach, Szkoła Podstawowa w Rzekuniu, Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach, Szkoła Podstawowa w Łochowie, Szkoła Podstawowa w Gniewkowie, Szkoła Podstawowa w Bożym, Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa w Kowalach oraz nasza szkoła.

       Warto wiedzieć, że historia kartek świątecznych sięga bardzo daleko, bo aż dalekiego Egiptu, gdzie ludzie pisali życzenia świąteczne na papirusie. Jednak pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii.  Pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, ale były bardzo drogie i większość ludzi nie mogła sobie na nie pozwolić. Dopiero Louis Prang – niemiecki drukarz, rozpoczął masową produkcję kartek w USA. Potem zaczęły powstawać nowe, ulepszone metody drukowania. Od 1860 roku pozwalało to na produkcję większej ilości kartek, a co za tym idzie wzrosła ich popularność. Na początku XX wieku zwyczaj ten rozprzestrzenił się już w całej Europie i stał się szczególnie popularny w Niemczech. Wysyłanie kartek z życzeniami stało się tradycją i choć dziś wszystko przesyłane jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki są nadal wysyłane. Wyrażamy przez to szacunek i pamięć oraz podtrzymujemy piękną tradycję świąteczną.

       Akcja ta okazała się wspaniałym pomysłem, a głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie zwyczaju wysyłania kartek w formie tradycyjnej. Własnoręcznie wykonane prace pozwoliły dzieciom wykazać się inwencją twórczą i sprawiły wiele radości. Kartki zostały wysłane pocztą 14 grudnia 2022 r.  Na chwilę obecną otrzymaliśmy 4 kartki świąteczne, za które bardzo dziękujemy. I z niecierpliwością czekamy na pozostałe.

       Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest wychowawca klasy 1b – Magdalena Błaż.

        

       Podziękowania dla rodziców uczniów klasy 1b

       za pomoc finansową w wysłaniu kartek.

       DZIĘKUJEMY

        

        

       admin

      • Laboratoria Przyszłości

      • Kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości.

       Okulary VR to nowoczesna pomoc edukacyjna umożliwiający realizowanie wielu zajęć z udziałem wirtualnej rzeczywistości.

       Okulary uatrakcyjniają lekcje, a wiedza łatwiej i przyjemniej jest zapamiętywana. Dzięki VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Uczniowie przenoszą się w odległe końce świata – spacer po murze w Chinach, mogą oglądać z bliska ludzkie narządy: oko, serce, naczynia krwionośne i wiele wiele innych nieodkrytych jeszcze zasobów dostępnych na dedykowanym serwisie internetowym.
       Ta nowa technologia, króra zagościła w szkołach jest dostępna dla naszych uczniów.

       admin

      • "Mikołajkowe Debiuty 2022"

      • "Mikołajkowe Debiuty 2022"

        

       W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyły się przesłuchania do konkursu piosenki "Mikołajkowe Debiuty". Jury w składzie: Beata Mielcarek i Krzysztof Lubecki po wysłuchaniu 24 uczestników z klas 1-3, postanowiło wyróżnić do eliminacji w Brzozowskim Domu Kultury 4 wykonawców: Kacper Kuliga i Kinga Siwy z klasy 2a, Dagmara Cyran z klasy 3a oraz Mateusz Biedka z klasy 3b.

       Podczas eliminacji gminy Brzozów Dagmara Cyran zkl.3a z piosenką ,,Gołębi song” przeszła do finału.

       Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym składam wraz z ich wychowawcami ogromne gratulacje i dalszych sukcesów!

        

       Dominika Dąbrowska

       admin

      • Dziękujemy

      • Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w przygotowanie "Szlachetnej Paczki". Nasz dar został przekazany dzisiaj do Magazynu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Humniskach 264.

       "Bóg Zapłać" za każdą złożoną ofiarę.

       Życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia i obfitego w błogosławieństwo Nowego Roku.

       SK Caritas

       admin

      • Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca

      • Nowa galeria Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca została dodana do albumu fotograficznego

       30 listopada br. klasy szóste wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Bóbrki oraz Żarnowca. Odwiedzone miejsca nie zostały wybrane przypadkowo, gdyż rok 2022 jest rokiem Ignacego Łukasiewicza (200. rocznica jego urodzin) oraz rokiem Marii Konopnickiej (z racji 180. rocznicy jej urodzin).

       W Bóbrce znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie chętnie słuchali, jak pani przewodnik oprowadzając po muzeum opowiadała o tym, jak wyglądała praca Łukasiewicza nad odkrytą ropą i wynalezieniem pierwszej na świecie lampy naftowej oraz o samym panu Ignacym, który był człowiekiem wielkiego serca.

       Następnie udaliśmy się do dworku w Żarnowcu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i posłuchać, jak wyglądało miejsce, w którym mieszkała Maria Konopnicka. W dworku zachowane są oryginalne przedmioty, obrazy, meble, a gabinet pani Marii jest umeblowany dokładnie w ten sam sposób, jak za jej życia.

       Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca na pewno przybliżyła uczniom postacie Ignacego Łukasiewicza oraz Marii Konopnickiej.

        

       opr. Katarzyna M

      • Święty Mikołaj w naszej szkole – 5 grudnia 2022r.

      • Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 5 grudnia i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

       Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. Na Mikołaja czekały piękne przedstawienia przygotowane przez uczniów pod bacznym okiem wychowawców, wierszyki, piosenki...uściski i całusy. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Dobroduszny staruszek nie zapomniał o dzieciach, dyrekcji, nauczycielach i innych pracownikach szkoły, częstując ich słodkościami i prezentami. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Przy okazji podkreślono, że ideą,  jaka przyświeca obdarowywaniu się  prezentami, jest to, aby okazać sobie wzajemną życzliwość, budować pozytywne relacje, uczynić kogoś szczęśliwym.

       W czasie wizyty u Pana Dyrektora Mikołaj otrzymał życzenia z okazji zbliżających się jego imienin, podziękowałza przybycie do naszej szkoły oraz rozdane prezenty dla naszych uczniów i wyraził nadzieję że za 365 dni znów nas odwiedzi.

       Samorząd Uczniowski dziękuję serdecznie Panu Pawłowi Froniowi opiekunowi sklepiku szkolnego za zakup cukierków i słodyczy dla całej społeczności szkolnej z okazji akcji : 

        

       „ Cukierek dla każdego”.

        

       Relacjonował opiekun SU: Beata Mielcarek

        

       admin

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
   • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
   • (+13) 4342525
   • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
  • Logowanie