• Aktualności

      • Szlachetna Paczka

      • Śpieszymy z informacją, że jako szkoła włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Rodziny Pani Bożeny   z powiatu brzozowskiego.

       Kilka dni temu zmarł mąż Pani Bożeny. Obecnie wychowuje samotnie dwóch synów: Jerzego i Dominika. Dominik jest niepełnosprawny i wymaga rehabilitacji oraz stałej opieki. Jeszcze do niedawna Pani Bożena pracowała. Gdy śp. Pan Adam zachorował na nowotwór złośliwy, żona musiała zrezygnować z pracy, by zająć się domem, dziećmi oraz pomóc choremu mężowi. Źródłem utrzymania była renta śp. Pana Adama oraz świadczenia rodzinne (5019 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania domu, leków oraz dojazdu na rehabilitację (1802 zł) miesięcznie pozostaje 804 zł na osobę. Obecnie, po śmierci Pana Adama sytuacja Rodziny pogorszyła się. W tym trudnym dla nich czasie chcemy wesprzeć Rodzinę Pani Bożeny przez wspólne przygotowanie Szlachetnej Paczki. Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji trzechpotrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli krzesła, środki czystości, żywność trwała.

       Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności- Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Przyjaciół naszej szkoły uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

       Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w pliku:

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/95196/2107


        

       Odbiór produktów z listy odbywać się będzie w dniach od 5 do 7 grudnia, w sali nr 1, w korytarzu szatni szkolnych.

        

       Dziękujemy za każdą Ofiarę

       CK Caritas


       Dzięki ofiarności firmy IMP. Group z Haczowa udało się pozyskać cztery tapicerowane krzesła kuchenne. Serdecznie dziękujemy Darczyńcom.

       ​​​​​​​

       admin

      • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

      • Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. To magiczny wieczór poświęcony wspaniałej zabawie i spędzeniu czasu poza lekcjami.

       W dniu 24 listopada 2022 roku od godziny 16:30 do godziny 19:30 starsi uczniowie bawili się na górnym korytarzu, zaś 25 listopada w godzinach przedpołudniowych bawili się najmłodsi.

       Nasi uczniowie doskonale ten czas wykorzystali. Na zorganizowaną z tej okazji dyskotekę przybyło prawie 200 uczniów w klasach IV - VIII. Zaś w Zabawie Andrzejkowej zorganizowanej dla klas I- III bawiło się około 120.

       Samorząd Uczniowski zadbał o muzykę i bar szkolny. Została zorganizowana również loteria fantowa, która miała ogromne zainteresowanie.

       Cieszymy się, że imprezy odbyły się bez zakłóceń i w tak miłej atmosferze.

       Z niecierpliwością czekamy na kolejną dyskotekę, która odbędzie się tuż przed feriami. Mamy nadzieję, że będzie równie udana.

       Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację Andrzejek, jak również wspaniałym opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas imprez. Szczególne podziękowania należą się rodzicom: Pani Marii Sobaś i Pani Barbarze Władyce za pomoc w organizacji baru i ścianki do zdjęć na dyskotece dla starszych uczniów.

       Młodzież w czasie dyskoteki zarobiła 600 złotych, pieniążki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność samorządu uczniowskiego.

       Mamy nadzieję, że Andrzejki były dla wszystkich bardzo udane i pełne wrażeń.

        

        

       SAMORZĄD UCZNIOWSKI

       adm

      • Wycieczkę do Pijalni Czekolady

      • W dniu 18 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami wyjechali na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie.

       Wycieczka rozpoczęła się od degustacji czekolady. Następnie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o plantacjach kakao i miejscu upraw tej rośliny oraz miały okazję zobaczyć ziarna kakao. Dowiedziały się jak wygląda proces produkcji czekolady - od ziarna do tabliczki czekolady. Następnie uczestniczyły w warsztatach, na których każdy mógł przygotować własną tabliczkę czekolady oraz lizaka. Ta część wycieczki była bardzo ekscytująca dla dzieci. Każdy starał się przygotować pyszną czekoladę z ulubionymi dodatkami. Następnie pierwszaki obejrzały film pt. ,,Pochodzenie kakao i czekolady”. Wiele emocji przyniósł konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu. Udało się go zdobyć Piotrusiowi Korabowi. Po skończonych warsztatach był czas na zakup pyszności i pamiątek oraz na zabawę w kąciku zabaw.

       Wszyscy w dobrych humorach, z pysznościami i bogatsi o wiedzę z zakresu produkcji czekolady wrócili do domów. To był bardzo udany wyjazd!

        

       Dorota Nogaj Magdalena Błaż

       admin

      • Podziękowanie

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 byli Państwo z nami!

       W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.

       Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-do-hymnu-w-michalickim-zespole-szkol-ponadpodstawowych. 

       Z wyrazami szacunku

       Biuro Ministra Ministerstwo Edukacji i Nauki 

       admin

      • Konkurs patriotyczny pt. „Znam i śpiewam polski hymn narodowy”

      • W dniu 10 listopada br., tj. w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w klasie 3b odbył się konkurs pt. „Znam i śpiewam polski hymn narodowy” zorganizowany przez p. Alicję Zych oraz p. Katarzynę Morajko.

       Głównym celem, który przyświecał konkursowi, była nauka „Mazurka Dąbrowskiego”. Pani wychowawczyni na zajęciach edukacji polonistycznej skrupulatnie omówiła tekst hymnu oraz wyjaśniłam wszystkie niezrozumiałe dla uczniów sformułowania, np. kto to był Bonaparte czy Czarnecki, skąd zwrot z „ziemi włoskiej do Polski”. Bezpośrednio przed rozpoczęciem konkursu odbyła się pogadanka metodą ''burzy mózgów na temat Jak rozumiem niepodległość?" Uczniowie słuchali informacji nauczyciela o  przyczynach utraty  przez  Polskę niepodległości oraz o dokonanych rozbiorach.  Nauczyciel wyjaśnił uczniom, że wraz  z ostatnim rozbiorem Polski utraciliśmy całkowicie niepodległość i nasz kraj przestał istnieć na mapie Europy. Polacy nigdy się z  tymfaktem nie pogodzili i właśnie Mazurek Dąbrowskiego" dawał  nadzieję, że Polska jeszcze nie zginęła.

       Konkurs, trzeba podkreślić, nie należał do łatwych. Należało wykazać się tutaj znajomością tekstu oraz pisowni. Należy tu wymienić Krzysia Lenia, który napisał tekst hymnu bezbłędnie. Ponadto bardzo ładnie, bez większych błędów, napisali: Kuba Nogaj, Mikołaj Domaradzki, Wiktoria Serwańska, Julian Pawłowski, Radek Boroń oraz TymekWrona, który w tym roku, co należy podkreślić, wrócił do Polski z zagranicy. 

       Wszystkim uczniom klasy 3b należą się gratulacje, gdyż po tym konkursie znają doskonale tekst hymnu, a to właśnie był główny cel. 

       Na zakończenie konkursu wspólnie został odśpiewany hymn oraz uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

        

       op. Alicja Zych, Katarzyna Morajko

       admin

      • Informacja

      • Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 21 listopada 2022r. o godz: 16:30

       Porządek wywiadówki:

       1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

       2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią duże do godz: 17:30

       Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.

       3. Zebranie Rady Rodziców. Szczegóły w wiadomości od Przewodniczącego Rady Rodziców.

       Zapraszamy.
       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi

       Piotr Niecko

       admin

      • „PRZERWA NA CZYTANIE- BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE” III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI AKCJI

      • […] Przyjaźń przeminie po pierwszym upiciu,

       Miłość się urwie najkraśniejszej wstążce,

       Za mało mamy pięknych spotkań w życiu,

       Lecz najpiękniejsze zawdzięczamy książce.

        

       W godzinach smutku, tęsknoty, wesela,

       Wracamy do niej jak do przyjaciela.

       Księgo! Tyś źródłem z którego wytryska

       Strumień człowieczej nieśmiertelnej myśli.

        

       Czas przez ruiny idzie i zwaliska,

       Lecz twego trwania nigdy nie przekreśli.

       Bowiem się z ducha wiedzie twa potęga-

       Mijają ludzie, pozostaje księga.

       („Pochwała książki” Henryk Zbierzykowski)

        

       O tym jak ważne jest czytanie i sięganie po książki od najmłodszych lat, nie trzeba nikogo przekonywać. Książki dostarczają nam wiedzy, pomagają nam rozwijać język i słownictwo, pobudzają fantazję, rozwijają myślenie, a przede wszystkim  nasze uczucia i zdolność empatii.  Dlatego też zawsze staramy się promować czytelnictwo. 8 listopada 2022 r  społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Wsi już po raz drugi wzięła udział w Międzynarodowej Edycji Ogólnopolskiej akcji  „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.  Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, zaś szkolnymi koordynatorami  panie Agnieszka Draguła i Renata Stach.

       Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie  do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu. Do akcji włączyło się 313 uczniów, poloniści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz  Samorząd Uczniowski. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, a biblioteka szkolna „pękała w szwach”.  Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w bibliotece. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i kompetencji czytelniczych. Po sukcesie ubiegłorocznej akcji, wszyscy chętniej sięgali po książki.  

       Wyrażamy swoją wdzięczność wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Liczymy, że w przyszłym roku również wspomożecie nas w tym wydarzeniu. Pamiętajcie, że „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska).

       Agnieszka Draguła

       admin

      • Wycieczka klas szóstych

      • 27 października uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Wspólny czas rozpoczęli od obejrzenia bajki w kinie Helios. Następnie udali się na rzeszowski rynek, skąd wyruszyli w grupach do zwiedzania turystycznej trasy podziemnej. Poznali historię założenia miasta Rzeszowa i dawną funkcję piwnic istniejących wokół kamienic rzeszowskiego rynku. Trasa poprowadzona przez historyczne piwnice ukazała życie ówczesnych mieszczan, dziedzictwo miasta, jego szybki rozwój aż do czasów współczesnych. Duża ilość plansz, ekspozycji i gier multimedialnych urozmaiciła naszym uczniom zwiedzanie, bowiem pewne zadania wykonywali z dużym zaangażowaniem. Wycieczka była ciekawa i dająca nam dużą dawkę wiedzy na temat historii Rzeszowa.

        

       opr. Reanata Stach

       admin

      • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MARII KONOPNICKIEJ

      • „A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

       /Maria Konopnicka/

        

        

       W bieżącym roku obchodzimy 180 rocznicę urodzin autorki powyższego, jakże pięknego, pouczenia oraz ogromnej liczby wierszy, nowel i utworów dla dzieci, a także innych pism; matki, żony, prawdziwej patriotki, kobiety mającej oczy i serce szeroko otwarte na krzywdę oraz potrzeby najsłabszych i najuboższych, w związku z tym Sejm RP ogłosił pisarkę patronką roku 2022, natomiast w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej.

       Konkurs zorganizowały polonistki: Renata Stach, Agnieszka Draguła, Mariola Bałabas oraz Lucyna Ruszel pod kierunkiem pierwszej z pań. Do współzawodnictwa stanęło aż 36 uczestników. Szczególnie dopisali uczniowie klas piątych i szóstych. Wszyscy przepięknie zadeklamowali wiersze dla dzieci, a także utwory o tematyce społecznej i patriotycznej.

       Komisja konkursowa pracowała w składzie: Ewa Chrobak, Agnieszka Draguła, Lucyna Ruszel i Renata Stach.

       W kategorii klas I- III miejsce I zajęła Michalina Jagielska (kl. II a), II lokata przypadła Antoninie Częczek (II a), III miejsce wywalczył Tymoteusz Wrona (III b). Przyznano również dwa wyróżnienia: Oskarowi Fiejdaszowi i Nadii Krzyżanowskiej z klasy I b.

       Spośród licznej grupy uczniów klas V i VI najlepsza okazała się Klara Rogowska z klasy IV a, drugą lokatę zajęła Jadwiga Rogowska (V a), natomiast trzecią- Julia Sobota z IV b. Ponadto wyróżniono Dawida Boronia z IV a, Maję Olszyk (V a) oraz Emilię Androshchuk z klasy V b.

       W kategorii klas VI- VIII zwyciężyła Magdalena Baran z klasy VIII b, miejsce II zajęła Milena Częczek ( VI a), natomiast III lokata ex aequo przypadła Emanuelowi Podulce z klasy VII b oraz Maciejowi Skarbkowi z VIII b.

       Uczestnikom konkursu, a także nauczycielom nauczania początkowego i języka polskiego dziękujemy za udział i przygotowanie pięknych, często zabawnych, a niekiedy bardzo wzruszających recytacji. Zwycięzcom, ich opiekunom i rodzicom gratulujemy. Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w następnym konkursie, który już niebawem.

        

       Opracowała

       Lucyna Ruszel

       admin

      • Zaproszenie do udziału

      • Szanowni Państwo,

       W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim uczestniczyć każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

       Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już osiem tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

       Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

       https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

       Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

       Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

       Z wyrazami szacunkuZespół Dyktanda.pl 

       admin

      • X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

      • ,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” M.Rej

       29 września nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w X Dyktandzie Niepodległościowym ,,Po polsku o historii”. W etapie szkolnym z klas 4-6 wzięło udział 13 uczniów, którzy zmagali się z tekstem o życiu i twórczość Marii Konopnickiej. 9 uczniów z klas 7-8 pisało dyktando o niepodległej edukacji. Prace uczniów poprawiły polonistki: pani Lucyna Ruszel, pani Mariola Bałabas, pani Agnieszka Draguła i pani Renata Stach. Powyżej 75% punktów miało 7 uczniów i ich prace przesłano do komisji w LO w Strzyżowie. Do etapu wojewódzkiego dostało się 5 naszych uczniów.

       26 października odbył się etap wojewódzki X Dyktanda Niepodległościowego, a eliminacje wojewódzkie przeprowadzono w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej i uczestniczyło w nich czworo naszych uczniów, którzy zmagali się ortograficznie i interpunkcyjnie z poprawnym zapisem dyktowanego tekstu. Szkołę reprezentowali: Daria Jagielska z klasy VIII a, Karolina Koszut i Judyta Noga z klasy 6b - podopieczni p. Lucyny Ruszel oraz Antoni Bodnar z klasy 6a, podopieczny p. Renaty Stach. Dla uczniów była to ciekawa przygoda, podczas której rozbudzali zainteresowanie ortografią, interpunkcją i historią Polski.

       opr. Renata Stach

       asmin

      • Warsztaty kulinarne „Smacznie, zdrowo i kolorowo”

      • W tym roku już kolejny raz nasza szkoła bierze udział w unijnym programie „Owoce w szkole”. Program zakłada długotrwałą zmianę nawyków żywienia dzieci przez zwiększenie im w codziennej diecie udziału owoców i warzyw. W ramach realizacji ww. programu, dnia 7 października 2022r. zorganizowane zostały kulinarne zajęcia. Głównymi celami tych zajęć było kształtowanie nawyków higienicznych i prozdrowotnych w zakresie odżywiania, wpajanie zasad bezpiecznego korzystania z narzędzi oraz ze sprzętu kuchennego, wdrażanie do samodzielności w tworzeniu „kulinarnych smakołyków”. Uczniowie klasy II „a” pod okiem pani Ewy Chrobak i Pani Doroty Jaśkiewicz zapoznali się z planem zajęć i z wielkim zapałem przystąpili do działań praktycznych. Obrane i pokrojone przez nich owoce i warzywa stanowiły składniki, z których każdy uczeń przygotował sałatę (przystawkę) według własnych upodobań smakowych. Było też zapoznanie z działaniem miksera (kielichowym i ręcznym) i wykonanie smakowitego koktajlu z jogurtu i owoców z własnych ogrodów. „Wisienką na torcie” była degustacja pieczonych ziemniaków w przyprawach z dodatkiem swojskiego masła. To była naprawdę niesamowita podróż do krainy smaków, którą warto będzie powtórzyć.

       Dzieci biorące udział w zajęciach wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością.

        

       Ewa Chrobak

       admin

      • #SzkołaPamięta - WYCIECZKA DO MARKOWEJ I RZESZOW

      • „Naród, który nie zna swojej przeszłości,

       umiera i nie buduje przyszłości."

       /Jan Paweł II/

       Ogromnie cieszy zainteresowanie uczniów naszej szkoły historią Polski. Świadczy o nim między innymi pomysł wycieczki historycznej oraz jej zorganizowanie przez nasz Samorząd Uczniowski, a konkretnie przez jego przewodniczącą, Emilię Władykę z pomocą pani Barbary Seńko- Władyki, zastępcy przewodniczącej, Aleksandry Antoń oraz kierownika wycieczki, pani Ewy Chrobak.

       Wyjazd miał miejsce dnia 20.10.2022 r. Wzięło w nim udział 55 uczniów z klas siódmych i ósmych. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Mariola Bałabas, Katarzyna Boczar, Barbara Dudek oraz Lucyna Ruszel. Nad całością czuwała pani Ewa Chrobak. W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz pobliskiego skansenu, obejrzenie filmu pt. „Orzeł. Ostatni patrol” w reżyserii Jacka Bławuta, a także czas wolny w galerii handlowej.

       Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła wizyta w muzeum. Jest to miejsce, którego prawie każdy element ma znaczenie symboliczne. Stanowi ono pomnik bohaterstwa i poświęcenia polskiej ludności Podkarpacia, która niosła pomoc żydowskim współobywatelom z narażeniem życia nie tylko własnego, lecz także swoich najbliższych, w tym dzieci. Na ścianie przed muzeum umieszczone są tabliczki z nazwiskami Polaków, którzy ratowali Żydów, na placu znajdują się podświetlone tabliczki z imionami i nazwiskami tych, którzy ratując Żydów, stracili życie. Na środku placu znajduje się płyta z inskrypcją – pomnik poświęcony pamięci żydowskich ofiar oraz ich anonimowych polskich wspomożycieli. Powyżej budynku znajduje się Sad Pamięci dedykowany wszystkim Polakom ratującym Żydów nawiązujący do Ogrodu Sprawiedliwych na Wzgórzu Pamięci Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie oraz do zainteresowań sadowniczych Józefa Ulmy.

       Duże zainteresowanie wzbudził znajdujący się w pobliżu muzeum skansen, gdzie wycieczkowicze obejrzeli m. in. chaty bogatego i biednego chłopa, kuźnię, wiatrak, spichlerz, stajnię, pasiekę, a także liczne narzędzia oraz sprzęty domowe i gospodarskie. Uczniowie mieli również możliwość wejścia do maleńkiej kryjówki, w której przez długi czas ukrywani byli Żydzi.

       Muzeum w Markowej jest także wymownym świadectwem tragedii narodu żydowskiego, od połowy 1941 do 1945 r. systematycznie, masowo eksterminowanego przez niemieckich okupantów, a także dowodem bestialstwa hitlerowców, z których wielu nigdy nie poniosło stosownej kary za swoje okrutne zbrodnie. Zważywszy na prawdziwość słów George’a Santayany: „Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie”, każdy Polak, Żyd i Niemiec powinien

       odwiedzić to miejsce i pochylić się nad wspólną, czarną przeszłością, ponieważ nigdy nie powinna się ona powtórzyć.

       Po wyjeździe z Markowej udaliśmy się do rzeszowskiej galerii, gdzie każdy mógł spędzić nieco czasu na zakupach, posiłku czy rozmowie z innymi.

       Następnie udaliśmy się na film. Niestety, zawiódł on oczekiwania osób znających niezwykłą historię heroicznej załogi jednej z najnowocześniejszych łodzi podwodnych owych czasów. Próżno w nim szukać prawdy o bohaterstwie, patriotyzmie czy wewnętrznej sile polskich marynarzy albo scen walki. Uczniowie obejrzeli go jednak z zainteresowaniem ze względu na możliwość zapoznania się z wnętrzem łodzi podwodnej i trudnymi realiami przebywania w niej.

       Zdyscyplinowanie młodzieży, profesjonalizm kierownika, opiekunów, kierowcy autokaru i przewodników oraz miła atmosfera dopełniają obrazu wycieczki. Trwała ona zaledwie dwanaście godzin i była mało kosztowna, ale wiedza i wrażenia z niej wyniesione na zawsze pozostaną w umysłach i sercach jej uczestników.

       Bardzo dziękujemy pani Barbarze Seńko- Władyce za inspirację i pomoc.

        

       Opracowała

       Lucyna Ruszel

       admin

      • #SzkołaPamięta - Akcja Samorządu Uczniowskiego: „ Pamiętamy o Tych co odeszli”

      • W dniu 28.10.2022r. przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Starej wsi udali się na starowiejski cmentarz oraz miejsca pamięci o bohaterach wolności, związanych z historią naszej miejscowości i społeczności lokalnej.

       Na cmentarzu odwiedzili groby ojców jezuitów : Ojca Stefana Weidella patrona dawnego gimnazjum, Ojca Wojciecha M. Baudissa.  Nieżyjących dyrektorów naszej szkoły: Antoniego Brodowicza- koordynatora, kierownika budowy murowanej szkoły z 1911r., dyrektora szkoły podstawowej Władysława Bolka oraz wykładowcę tajnego nauczania Józefa Dydka.

       Przy pięknej pogodzie, jaka im towarzyszyła w tym dniu udali się również pod pomnik wdzięczności upamiętniający ofiarę mieszkańców naszej wsi w latach 1914 – 1920 oraz Kopiec Konfederatów Barskich.

       Wszystkie odwiedzone groby zostały uporządkowane, a na płytach zapłonęły symboliczne znicze.

       Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii, patriotyzmu i uwrażliwienia młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.

       Dziękujemy serdecznie Panu Pawłowi Froniowi za zakup zniczy. Zaś młodzieży szkolnej za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej i szkolnej.

       admin

      • Laboratoria Przyszłości

      • Przypomnijmy, Nasza szkoła w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiła sprzęt dydaktyczny wartości 100200,00 zł. Pomoce dydaktyczne wykorzystywane są na zajęciach techniki, budowy i programowania robotów.

       admin

      • Ankieta dotycząca zdrowia psychicznego młodzieży – zachęcamy do udziału

      • Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki prowadzi ankietę na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Badanie jest anonimowe, a odpowiedzi na pytania zajmą jedynie 5 minut. Zachęcamy uczniów i studentów do udziału w badaniu.

       Ankietę można wypełnić do 30 listopada. Badanie jest skierowane do uczniów i studentów w wieku 13-26 lat. Odpowiedzi zostaną przeanalizowane przez ekspertów – psychiatrów i socjologów. Na ich podstawie zostanie przygotowany raport. 

       Link do ankiety 

       admin

      • Dzień piżamy

      • W dniu 25.10.2022r. z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole rozpoczęły się dni tematyczne. Pierwszy dzień odbył pod hasłem: „ Dzień Piżamy”.

       Akcja była ogłoszona we wszystkich klasach i przyjęła się bardzo ciepło przez naszych uczniów. Dlaczego wybraliśmy piżamy?

       Były dwa ważne powody. Pierwszy to ten, że temat został zaproponowany przez uczniów naszej szkoły i okazał się okazją do zabawy i zapełnienia naszych korytarzy ciekawymi stylizacjami zaproponowanymi przez uczniów. Oprócz zabawy miał również inny ważny cel.

       Pierwszy powód -ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Był to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.

       Drugi, że temat został zaproponowany przez uczniów naszej szkoły i okazał się okazją do zabawy i zapełnienia naszych korytarzy ciekawymi stylizacjami zaproponowanymi przez uczniów.

       Przed pedagogami naszej szkoły stało również zadanie rozmowy z dziećmi o potrzebie wspierania wszystkich dzieci i dorosłych chorych i potrzebujących wsparcia.

       Dzień miał na celu również zachęcić uczniów do działania i zmiany swojego nastawienia do szkoły w kwestii zaangażowania w jej życie. Okazał się bardzo fajnym akcentem w życiu szkoły i będzie dalej kontynuowany w kolejnych miesiącach naszej nauki.

        

       Zredagowała Beata Mielcarek- opiekun SU

       admin

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
   • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
   • (+13) 4342525
   • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
  • Logowanie