• Aktualności

      • Informacja

      • Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 10 maja 2023r. o godz: 16:30

       Porządek wywiadówki:

       1. Spotkanie z wychowawcami w klasach.

       2. W pokoju nauczycielskim wszyscy nauczyciele pełnią dyżur od godz: 17: 00 do godz: 18:00

       Rozpiska na drzwiach wejściowych do szkoły.

        

       Zapraszamy.

      • Konkurs „GMINA BRZOZÓW – MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” 

      • 14 kwietnia 2023 r. ośmiu uczniów naszej szkoły: Marcel Antkowski (kl. 7a), Antoni Bodnar (kl. 6a), Anna Herbut (kl. 7a), Nadia Kędra (kl. 7a), Karolina Koszut (kl. 6b), Filip Podulka (kl. 6b), Zuzanna Wilusz (kl. 6a) i Maciej Ząbek (kl. 7a) wzięło udział w eliminacjach szkolnych I edycji konkursu „Gmina Brzozów  - moje miejsce na Ziemi”. Do kolejnego etapu z najwyższymi wynikami zakwalifikowali się szóstoklasiści: Antoni Bodnar – na pierwszym miejscu oraz Karolina Koszut i Zuzanna Wilusz, które z taką samą liczbą punktów zajęły  drugie miejsce. W etapie gminnym, który odbył się 20 kwietnia 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Brzozów, nasi szkolni laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, pamiątkowymi medalami i upominkami. Organizatorzy nie szczędzili młodzieży gratulacji i wyrazów uznania za ich postawę zdobywania wiedzy o walorach historyczno – kulturowych naszej Małej Ojczyzny. Antoni Bodnar udzielił wywiadu lokalnym mediom.  

      • Podziękowanie dla Burmistrza Brzozowa

      • Dyrekcja, Uczniowie i Nauczyciele składają podziękowanie Burmistrzowi Brzozowa Szymonowi Stapińskiemu za dofinansowanie modernizacji pracowni komputerowej. Zostało zakupione 12 szt. stacji spełniających wymagania sprzętowe najnowszych systemów operacyjnych i systemowe aktualnych aplikacji użytkowych. Koszt inwestycji, blisko 12 tyś złotych. Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

      • Dziękujemy

      • Dyrekcja i Uczniowie składają podziękowanie Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Starej Wsi za zakup ławeczek szkolnych. Ławeczki zostały umieszczone przed klasami w których odbywają zajęcia dzieci klas I-III. Dziękujemy

        

      • II etap Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji

      • 13 kwietnia odbył się II etap Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Chorwacji. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 8a: Olga Barańska, Oliwia Skotnicka i Wiktoria Stanisławczyk. Zadaniem konkursowym dla uczestników było rozwiązanie testu składającego się ze 100 pytań. Pytania dotyczyły historii, geografii, tradycji, obyczajów a także szeroko pojmowanego życia współczesnego. Nasze reprezentantki zajęły wysokie – IX miejsce.  Dziewczynkom dziękuję za godne reprezentowanie szkoły i życzę wielu dalszych sukcesów.  

       Gratulacje! 

       Opiekun szkolnej drużyny: Anna Kwiatkowska - Bodnar 

      • Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Kwitnące Serca” 2023 w Szkole Podstawowej w Starej Wsi

      • W okresie Wielkiego Postu 2023 podjęliśmy w naszej szkole akcję charytatywną „Kwitnące Serca”. Solidarni ze Stowarzyszeniem Pro Salute dołączyliśmy do V edycji tworzenia dywanu z serduszkowych kwiatów. Dziękujemy Siostrze Agacie oraz wszystkim klasom, które przy wsparciu wychowawców włączyły się w to dzieło. Razem „utkaliśmy” piękny, kolorowy kobierzec złożony z 40 arkuszy o łącznej powierzchni około 50 m (kwadratowych).Szczególnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie z klas: 1b i 2b, którzy po mistrzowsku wykonali po pięć „kwitnących” dywaników oraz klasy: 2a i 6b, które stworzyły po trzy barwne dzieła. Wszystkie pozostałe klasy dołączyły po dwa artystycznie wykreowane arkusze. Uczniowie przeprowadzili również kwestę do puszek na ten cel. Zebrana kwota (403,80 zł) została przesłana na konto Stowarzyszenia w dniu 29.03.2023r. Nasz udział w akcji „Kwitnące Serca” jest symbolem poparcia dla idei pomocy dzieciom dotkniętym chorobą dystrofii mięśniowej, czyli osłabienia i zaniku mięśni. Mamy nadzieję, że w ten sposób, wdzięczni za nasze zdrowie, pomożemy Komuś pokonać chorobę. Kwiatowe dywaniki przechowamy w sali nr 3. Możemy wykorzystać je jako dekoracje szkolnych uroczystości, a za rok powiększając nasze dzieło, ponownie wziąć udział w tej akcji. Nadal prosimy o zbieranie plastikowych nakrętek, które wspomogą leczenie Kacperka Wrony z Humnisk. Dziękujemy wam Kochani za wasze piękne, „Kwitnące Serca” i życzymy spokojnych, zdrowych Świąt.

       Bóg zapłać

       Szkolne Koło Caritas

       admin

      • ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNO – PROFILAKTYCZNEGO  „WIELKANOCNE ROZMAITOŚCI” 

      • 29 marca br. w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastyczno – profilaktycznym pt. „Wielkanocne rozmaitości”. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej i frekwencja nas nie zawiodła. Aż 41 uczniów podjęło się zadania wykonania pracy o tematyce świątecznej. Prace miały ciekawy charakter, wykonane różnymi technikami plastycznymi i technicznymi: malowane kredkami, pastelami, wydzieranki czy wyklejane bibułą. Bardzo dużo było prac przestrzennych, które niewątpliwie kosztowały wiele pracy i wysiłku.  

       Ogłaszając niniejszy konkurs, przyświecał nam również cel profilaktyczny. Chciałyśmy przekierować uwagę i energię dzieci na takie działanie, które jest twórcze, rozwija i dodatkowo przynosi satysfakcję z wykonanej pracy. Jednocześnie wskazuje jak w sposób twórczy można spędzić wolny czas, niekoniecznie korzystając z komputera, telefonu czy telewizora. 

       W związku z powyższym, przed wręczeniem przez Pana Dyrektora nagród,  z uczniami odbyła się pogadanka o tematyce profilaktycznej. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie włączały się do dyskusji, co świadczy o tym, że posiadają już w sobie świadomość, iż nadmierne korzystanie z nośników medialnych, może prowadzić do uzależnienia. 

       Jak już zostało wspomniane, wszystkie prace były bardzo ładne i wykonane rozmaitymi technikami. Jury wytypowało I, II, oraz III miejsce, jak również pięć wyróżnień: I miejsce – Milena Curzytek, kl. II B, II miejsce Nikola Szmyd, kl. I B, III miejsce Bartłomiej Gadamski, kl. II B. Wyróżnienia otrzymali: Karol Kucharski, kl. II B, Wiktoria Supel, kl. III A, Antonina Szmyd, kl.  II B, Nikola Czech, kl. III A, Nikola Kwolek, kl. II A. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!! 

       W tym miejscu chciałybyśmy skierować gorące słowa podziękowania dla Pana Szymona Stapińskiego Burmistrza Brzozowa za ufundowanie cennych nagród, dzięki którym konkurs stał się atrakcyjniejszy, a radość dzieci z upominków ogromna. Dziękujemy!!! 

       Słowa wielkiej wdzięczności i podziękowania kierujemy również do Pana Andrzeja Wójtowicza, Prezesa Firmy „GRAN-PIK Liwocz” za ufundowanie słodkich upominków, które zostały dołączone do nagród w konkursie, z czego wszyscy obdarowani byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy!!! 

       Konkurs „Wielkanocne rozmaitości” można niewątpliwie zaliczyć do udanych z kilku powodów. Po pierwsze, zainteresowanie dzieci, ich udział i zaangażowanie było ogromne. Po drugie, przybliżenie wiedzy na temat uzależnień oraz promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu.  

       Mamy nadzieję, jako organizatorzy, że „zasiane ziarenko” będzie kiełkować i rozwijać się, a dzieci chętnie będą sięgać po tak kreatywne formy spędzania wolnego czasu. 

              

       Op. Katarzyna Morajko, Dominika Dąbrowska - organizatorzy 

       admin

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie