• Aktualności

      • Pieczemy pierniczki


      • Wigilia i okres świat Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Wiąże się z nimi wiele niezwykłych tradycji, które przekazywane z pokolenia na pokolenie sprawiają, że wigilijny wieczór staje się dla wielu z nas najważniejszym momentem w roku. Może pieczenie i dekoracja pierniczków będzie takim zwyczajem?  Już w pierwszym tygodniu grudnia klasa IIIb wspólnie z panią pedagog p. Bernardą Tymczak i wychowawczynią p. Alicją Zych przy pomocy pani z kuchni Anny Pietrasz przygotowała ciasto na pierniczki, by w czwartek przed świętami je własnoręcznie udekorować. 

       admin

      • „ABC cyberbezpieczeństwa” i nie dajcie się złapać w internetowe pułapki!

      • Wirtualna rzeczywistość zmienia się bardzo szybko i często trudno jest nadążyć za nowymi zjawiskami pojawiającymi się online. Rozumiemy to doskonale, dlatego przychodzimy Wam z pomocą! Z myślą o nauczycielach, rodzicach i wszystkich, którzy na co dzień korzystają z sieci, przygotowaliśmy poradnik „ABC cyberbezpieczeństwa”, który pomoże Wam unikać tarapatów online. Korzystajcie i podawajcie dalej!

       Więcej na: https://it-szkola.edu.pl/news,art,514

       admin

      • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych 2022

      • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2022 uczniowie z klasy 1b włączyli się w akcję wymiany kartek świątecznych pomiędzy szkołami z całej Polski. W połowie grudnia dzieci wykonały własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe, różnorodną techniką i przy pomocy ciekawych materiałów. W każdej kartce znalazły się życzenia adresowane do 18 szkół biorących udział w akcji: Szkoła Podstawowa w Czeladzi, Szkoła Podstawowa w Teresinie, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 30 w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 19 w Gdańsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczerbicach, Szkoła Podstawowa nr 67 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 53 w Warszawie, Szkoła Podstawowa w Dębicach, Szkoła Podstawowa w Rzekuniu, Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach, Szkoła Podstawowa w Łochowie, Szkoła Podstawowa w Gniewkowie, Szkoła Podstawowa w Bożym, Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa w Kowalach oraz nasza szkoła.

       Warto wiedzieć, że historia kartek świątecznych sięga bardzo daleko, bo aż dalekiego Egiptu, gdzie ludzie pisali życzenia świąteczne na papirusie. Jednak pierwszą oficjalną kartkę wysłano z Anglii.  Pod koniec 1840 roku kartki świąteczne pojawiły się w Stanach Zjednoczonych, ale były bardzo drogie i większość ludzi nie mogła sobie na nie pozwolić. Dopiero Louis Prang – niemiecki drukarz, rozpoczął masową produkcję kartek w USA. Potem zaczęły powstawać nowe, ulepszone metody drukowania. Od 1860 roku pozwalało to na produkcję większej ilości kartek, a co za tym idzie wzrosła ich popularność. Na początku XX wieku zwyczaj ten rozprzestrzenił się już w całej Europie i stał się szczególnie popularny w Niemczech. Wysyłanie kartek z życzeniami stało się tradycją i choć dziś wszystko przesyłane jest przez Internet, tradycyjne, papierowe kartki są nadal wysyłane. Wyrażamy przez to szacunek i pamięć oraz podtrzymujemy piękną tradycję świąteczną.

       Akcja ta okazała się wspaniałym pomysłem, a głównym celem przedsięwzięcia było kultywowanie zwyczaju wysyłania kartek w formie tradycyjnej. Własnoręcznie wykonane prace pozwoliły dzieciom wykazać się inwencją twórczą i sprawiły wiele radości. Kartki zostały wysłane pocztą 14 grudnia 2022 r.  Na chwilę obecną otrzymaliśmy 4 kartki świąteczne, za które bardzo dziękujemy. I z niecierpliwością czekamy na pozostałe.

       Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest wychowawca klasy 1b – Magdalena Błaż.

        

       Podziękowania dla rodziców uczniów klasy 1b

       za pomoc finansową w wysłaniu kartek.

       DZIĘKUJEMY

        

        

       admin

      • Laboratoria Przyszłości

      • Kolejne zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości.

       Okulary VR to nowoczesna pomoc edukacyjna umożliwiający realizowanie wielu zajęć z udziałem wirtualnej rzeczywistości.

       Okulary uatrakcyjniają lekcje, a wiedza łatwiej i przyjemniej jest zapamiętywana. Dzięki VR przed uczniami otwierają się zupełnie inne możliwości. Uczniowie przenoszą się w odległe końce świata – spacer po murze w Chinach, mogą oglądać z bliska ludzkie narządy: oko, serce, naczynia krwionośne i wiele wiele innych nieodkrytych jeszcze zasobów dostępnych na dedykowanym serwisie internetowym.
       Ta nowa technologia, króra zagościła w szkołach jest dostępna dla naszych uczniów.

       admin

      • "Mikołajkowe Debiuty 2022"

      • "Mikołajkowe Debiuty 2022"

        

       W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Wsi odbyły się przesłuchania do konkursu piosenki "Mikołajkowe Debiuty". Jury w składzie: Beata Mielcarek i Krzysztof Lubecki po wysłuchaniu 24 uczestników z klas 1-3, postanowiło wyróżnić do eliminacji w Brzozowskim Domu Kultury 4 wykonawców: Kacper Kuliga i Kinga Siwy z klasy 2a, Dagmara Cyran z klasy 3a oraz Mateusz Biedka z klasy 3b.

       Podczas eliminacji gminy Brzozów Dagmara Cyran zkl.3a z piosenką ,,Gołębi song” przeszła do finału.

       Wszystkim uczestnikom i wyróżnionym składam wraz z ich wychowawcami ogromne gratulacje i dalszych sukcesów!

        

       Dominika Dąbrowska

       admin

      • Dziękujemy

      • Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w przygotowanie "Szlachetnej Paczki". Nasz dar został przekazany dzisiaj do Magazynu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Humniskach 264.

       "Bóg Zapłać" za każdą złożoną ofiarę.

       Życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia i obfitego w błogosławieństwo Nowego Roku.

       SK Caritas

       admin

      • Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca

      • Nowa galeria Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca została dodana do albumu fotograficznego

       30 listopada br. klasy szóste wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Bóbrki oraz Żarnowca. Odwiedzone miejsca nie zostały wybrane przypadkowo, gdyż rok 2022 jest rokiem Ignacego Łukasiewicza (200. rocznica jego urodzin) oraz rokiem Marii Konopnickiej (z racji 180. rocznicy jej urodzin).

       W Bóbrce znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie chętnie słuchali, jak pani przewodnik oprowadzając po muzeum opowiadała o tym, jak wyglądała praca Łukasiewicza nad odkrytą ropą i wynalezieniem pierwszej na świecie lampy naftowej oraz o samym panu Ignacym, który był człowiekiem wielkiego serca.

       Następnie udaliśmy się do dworku w Żarnowcu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć i posłuchać, jak wyglądało miejsce, w którym mieszkała Maria Konopnicka. W dworku zachowane są oryginalne przedmioty, obrazy, meble, a gabinet pani Marii jest umeblowany dokładnie w ten sam sposób, jak za jej życia.

       Wycieczka do Bóbrki i Żarnowca na pewno przybliżyła uczniom postacie Ignacego Łukasiewicza oraz Marii Konopnickiej.

        

       opr. Katarzyna M

      • Święty Mikołaj w naszej szkole – 5 grudnia 2022r.

      • Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 5 grudnia i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

       Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. Na Mikołaja czekały piękne przedstawienia przygotowane przez uczniów pod bacznym okiem wychowawców, wierszyki, piosenki...uściski i całusy. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Dobroduszny staruszek nie zapomniał o dzieciach, dyrekcji, nauczycielach i innych pracownikach szkoły, częstując ich słodkościami i prezentami. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Przy okazji podkreślono, że ideą,  jaka przyświeca obdarowywaniu się  prezentami, jest to, aby okazać sobie wzajemną życzliwość, budować pozytywne relacje, uczynić kogoś szczęśliwym.

       W czasie wizyty u Pana Dyrektora Mikołaj otrzymał życzenia z okazji zbliżających się jego imienin, podziękowałza przybycie do naszej szkoły oraz rozdane prezenty dla naszych uczniów i wyraził nadzieję że za 365 dni znów nas odwiedzi.

       Samorząd Uczniowski dziękuję serdecznie Panu Pawłowi Froniowi opiekunowi sklepiku szkolnego za zakup cukierków i słodyczy dla całej społeczności szkolnej z okazji akcji : 

        

       „ Cukierek dla każdego”.

        

       Relacjonował opiekun SU: Beata Mielcarek

        

       admin

      • Szlachetna Paczka

      • Śpieszymy z informacją, że jako szkoła włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Rodziny Pani Bożeny   z powiatu brzozowskiego.

       Kilka dni temu zmarł mąż Pani Bożeny. Obecnie wychowuje samotnie dwóch synów: Jerzego i Dominika. Dominik jest niepełnosprawny i wymaga rehabilitacji oraz stałej opieki. Jeszcze do niedawna Pani Bożena pracowała. Gdy śp. Pan Adam zachorował na nowotwór złośliwy, żona musiała zrezygnować z pracy, by zająć się domem, dziećmi oraz pomóc choremu mężowi. Źródłem utrzymania była renta śp. Pana Adama oraz świadczenia rodzinne (5019 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania domu, leków oraz dojazdu na rehabilitację (1802 zł) miesięcznie pozostaje 804 zł na osobę. Obecnie, po śmierci Pana Adama sytuacja Rodziny pogorszyła się. W tym trudnym dla nich czasie chcemy wesprzeć Rodzinę Pani Bożeny przez wspólne przygotowanie Szlachetnej Paczki. Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji trzechpotrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli krzesła, środki czystości, żywność trwała.

       Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności- Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Przyjaciół naszej szkoły uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

       Szczegółowa lista potrzeb znajduje się w pliku:

       https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/95196/2107


        

       Odbiór produktów z listy odbywać się będzie w dniach od 5 do 7 grudnia, w sali nr 1, w korytarzu szatni szkolnych.

        

       Dziękujemy za każdą Ofiarę

       CK Caritas


       Dzięki ofiarności firmy IMP. Group z Haczowa udało się pozyskać cztery tapicerowane krzesła kuchenne. Serdecznie dziękujemy Darczyńcom.

       ​​​​​​​

       admin

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie