• Aktualności

      • #SzkołaPamięta - Akcja Samorządu Uczniowskiego: „ Pamiętamy o Tych co odeszli”

      • W dniu 28.10.2022r. przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Starej wsi udali się na starowiejski cmentarz oraz miejsca pamięci o bohaterach wolności, związanych z historią naszej miejscowości i społeczności lokalnej.

       Na cmentarzu odwiedzili groby ojców jezuitów : Ojca Stefana Weidella patrona dawnego gimnazjum, Ojca Wojciecha M. Baudissa.  Nieżyjących dyrektorów naszej szkoły: Antoniego Brodowicza- koordynatora, kierownika budowy murowanej szkoły z 1911r., dyrektora szkoły podstawowej Władysława Bolka oraz wykładowcę tajnego nauczania Józefa Dydka.

       Przy pięknej pogodzie, jaka im towarzyszyła w tym dniu udali się również pod pomnik wdzięczności upamiętniający ofiarę mieszkańców naszej wsi w latach 1914 – 1920 oraz Kopiec Konfederatów Barskich.

       Wszystkie odwiedzone groby zostały uporządkowane, a na płytach zapłonęły symboliczne znicze.

       Dla uczniów była to niezwykła lekcja historii, patriotyzmu i uwrażliwienia młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach.

       Dziękujemy serdecznie Panu Pawłowi Froniowi za zakup zniczy. Zaś młodzieży szkolnej za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej i szkolnej.

       admin

      • Laboratoria Przyszłości

      • Przypomnijmy, Nasza szkoła w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" zakupiła sprzęt dydaktyczny wartości 100200,00 zł. Pomoce dydaktyczne wykorzystywane są na zajęciach techniki, budowy i programowania robotów.

       admin

      • Ankieta dotycząca zdrowia psychicznego młodzieży – zachęcamy do udziału

      • Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki prowadzi ankietę na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Badanie jest anonimowe, a odpowiedzi na pytania zajmą jedynie 5 minut. Zachęcamy uczniów i studentów do udziału w badaniu.

       Ankietę można wypełnić do 30 listopada. Badanie jest skierowane do uczniów i studentów w wieku 13-26 lat. Odpowiedzi zostaną przeanalizowane przez ekspertów – psychiatrów i socjologów. Na ich podstawie zostanie przygotowany raport. 

       Link do ankiety 

       admin

      • Dzień piżamy

      • W dniu 25.10.2022r. z inicjatywy samorządu szkolnego w naszej szkole rozpoczęły się dni tematyczne. Pierwszy dzień odbył pod hasłem: „ Dzień Piżamy”.

       Akcja była ogłoszona we wszystkich klasach i przyjęła się bardzo ciepło przez naszych uczniów. Dlaczego wybraliśmy piżamy?

       Były dwa ważne powody. Pierwszy to ten, że temat został zaproponowany przez uczniów naszej szkoły i okazał się okazją do zabawy i zapełnienia naszych korytarzy ciekawymi stylizacjami zaproponowanymi przez uczniów. Oprócz zabawy miał również inny ważny cel.

       Pierwszy powód -ponieważ piżama niejednokrotnie to jedyny strój dzieciaków, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. Był to dzień empatii, solidarność z dziećmi ciężko chorymi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto zadbać o zdrowie i regularnie się badać.

       Drugi, że temat został zaproponowany przez uczniów naszej szkoły i okazał się okazją do zabawy i zapełnienia naszych korytarzy ciekawymi stylizacjami zaproponowanymi przez uczniów.

       Przed pedagogami naszej szkoły stało również zadanie rozmowy z dziećmi o potrzebie wspierania wszystkich dzieci i dorosłych chorych i potrzebujących wsparcia.

       Dzień miał na celu również zachęcić uczniów do działania i zmiany swojego nastawienia do szkoły w kwestii zaangażowania w jej życie. Okazał się bardzo fajnym akcentem w życiu szkoły i będzie dalej kontynuowany w kolejnych miesiącach naszej nauki.

        

       Zredagowała Beata Mielcarek- opiekun SU

       admin

      • #SzkołaDoHymnu - Zaśpiewajmy razem 10 listopada! „Niepodległa do Hymnu” już po raz 5!

      • Po raz 5. zaśpiewajmy wspólnie hymn państwowy.

       W naszej szkole uroczysta akademi odbędzie się 10 listopada o 11:00 i wtedy wszyscy zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego 

       W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”w 2018 roku akcji „Niepodległa do Hymnu”, Polacy śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc. Mamy nadzieję, że i w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się równie licznie w „Niepodległą do Hymnu” i znów wspólnie i radośnie pokażemy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną​​​​​​​

       admin

      • Konkurs recytatorski

      • "A jak cie­bie kto za­py­ta: Kto ty taki, skąd ty ro­dem? Mów, żeś z tego łanu żyta, Żeś z tych łąk, co pach­ną mio­dem; Mów, że je­steś z ta­kiej cha­ty, Co Pia­sto­wą cha­tą była, Żeś z tej zie­mi, któ­rej kwia­ty Gorz­ka rosa wy­kar­mi­ła..."

       Maria Konopnicka

       Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim popularyzującym twórczość Marii Konopnickiej.

       Szczegóły w regulaminie: Regulamin.pdf

       admin

      • #SzkołaPamięta

      • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

       admin

      • „Zamiast kwiatów, Życie … Skarbonka dla Leonka”

      • Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w dzieło charytatywne naszej szkoły „Zamiast kwiatów, Życie … Skarbonka dla Leonka”. Zebrane fundusze w kwocie 995,05 zł (informacja w dokumentacji Szkolnego Koła Caritas) zostały policzone przez opiekunów                 w dniu 17.10.2022 r. i zostaną przekazane dla Leona Grzywy na konto Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Zdrowia (ul. Sandomierska 26a 27 – 400 Ostrowiec Świętokrzyski).Pełni nadziei pragniemy zaproponować, aby tegoroczna akcja „Zamiast Kwiatów… stała się z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycją pomocy naszej społeczności dla Potrzebujących.                                                                                                                                        - Bóg zapłać -

       Szkolne Koło Caritas

       admin

      • „Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy” (Cyceron)

      • „Ocalić od zapomnienia…”

        

       10 października 2022 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w plenerowej lekcji historii upamiętniającej 80. rocznicę pogromu 1400 brzozowskich Żydów wymordowanych przez hitlerowców w sierpniu 1942 r. Zajęcia poprowadził pracownik Muzeum Regionalnego Mateusz Podkul. Prelegent, w bardzo interesujący sposób przedstawił dzieje narodu żydowskiego na naszym terenie, omówił hebrajskie tradycje religijne i opowiedział uczniom o przebiegu kaźni żydowskiej ludności miasta i okolic 10 sierpnia 1942 r. w lesie na granicy Brzozowa i Starej Wsi. Zapoznał uczniów z postacią ocalałego z obozów zagłady, nastoletniego w czasie wojny Natana Weissa. W atmosferze jesiennej zadumy młodzież miała okazję odwiedzić miejsca upamiętniające lokalną historię i oddać hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej. Dopełnieniem pieszej wycieczki w pięknej scenerii „złotej, polskiej jesieni” było ognisko z pieczeniem kiełbaski na patyku przygotowane przez rodziców ósmoklasistów. Edukacyjno – rekreacyjne spotkanie w terenie zorganizowali nauczyciele historii.

       opr. Barbara Dudek

       admin

      • Dzień Nauczyciela

      • Życzenia

       Z okazji Dnia Nauczyciela 

       życzymy takich myśli i marzeń 

       które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, 

       cierpliwości i wytrwałości, 

       aby służba dzieciom tym starszym i tym młodszym 

       zrodziła wiele szlachetnych owoców. 

        

       W tym szczególnym dniu życzę wszystkiego dobrego nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej  w Starej Wsi –  

       Dyrektor Szkoły - Piotr Niecko

       admin

      • "Zamiast Kwiatów - Życie Leonka"

      • Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do akcji pomocy dla Leonka Grzywy "Zamiast Kwiatów - Życie Leonka".

       Nasza szkolna "Skarbonka dla Leonka" zostanie zorganizowana w dniu 13.10.2022 r. przez opiekunów SK Caritas (M. Błaż, B. Dudek, D. Nogaj, B. Giermańska, E. Korfanty)

       Z serca dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie.

        

        

       Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Zdrowia

       ul. Sandomierska 26a

       27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

       NIP: 6612380735

       REGON: 387425745

       www.stowarzyszenie-zdrowie.pl

        

       admin

      • Spotkanie z iluzjonista

      • Zapraszamy na spotkanie z iluzjonista:

       Poniedziałek 10 października 2022r godz: 10:55 klasy I-IV, 11:55 klasy V-VIII

       Koszt: 8 zł, zapisy u wychowawców klas do piątku 7 października.

       admin

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Starej Wsi, 36-200 Brzozów
    • elektroniczna skrzynka podawcza: /SP_Stara_Wies/SkrytkaESP
    • (+13) 4342525
    • Stara Wieś 790 36-200 Brzozów Poland
   • Logowanie