• Samorząd Uczniowski

Roczny Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego

W Szkole Podstawowej w Starej Wsi 2023/2024

WRZESIEŃ 2023

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, udział we Mszy Świętej i spotkanie w szkole.

2. Wybory do SU i wybór opiekunów.

3. Opracowanie planu pracy SU i przypomnienie regulaminu pracy SU, spotkanie z dyrektorem szkoły.

4. Dbanie o dekorację tematyczną.

PAŹDZIERNIK 2023

1. Udział w organizacji Akademii z okazji 14 PAŹDZIERNIKA 250 –rocznicy powstania KEN.

2. Ogłoszenie konkursu: „Najsympatyczniejszy nauczyciel roku szkolnego 2023/2024”.

3. Organizacja akcji „O tych co odeszli”, wzbudzanie w uczniach pamięci do osób bliskich naszej społeczności szkolnej.

4. Pomoc w organizacji ślubowania w klasach I w naszej szkole.

LISTOPAD 2023

1. Udział w uroczystościach gminnych z okazji Odzyskania Niepodległości

w Brzozowie.

2. Udział w Zabawie Andrzejkowej.

3. Dbanie o dekorację tematyczną na temat naszej ojczyzny.

4. Akcja – Pomóż i Ty. Sprzedaż kalendarzyków na wsparcie osób niepełnosprawnych. Uświadomienie uczniom potrzeb innych ludzi- chorych, potrzebujących.

GRUDZIEŃ 2023 – BOŻE NARODZENIE

1. Organizacja akcji: „Święty Mikołaj – cukierek dla każdego”- współpraca ze sklepikiem szkolnym.

2. Udział we Mszy św. w Brzozowie i odebranie ŚWIATEŁKA BETLEJEMSKIEGO.

3. Przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych i stroików we współpracy z nauczycielem plastyki i panią pedagog. Wysłanie do przyjaciół szkoły i innych placówek oświatowych.

4. Przygotowanie dekoracji świątecznej w szkole.

STYCZEŃ 2024

1. Udział w Zabawie Choinkowej .

2. Akcja: „Bezpieczne ferie” – dekoracja na gazetce SU

3. Kiermasz SU

LUTY 2024

1. Walentynki- organizacja poczty.

2. Przygotowanie dekoracji w szkole.

MARZEC 2024

1. Wiosenna dekoracja gazetek SU.

2. Organizacja Gminnego Konkursu Piosenki Bajkowej.

3. Przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych we współpracy z nauczycielem plastyki i pedagogiem szkolnym oraz wysłanie ich do przyjaciół szkoły i innych placówek oświatowych.

4. Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych poprzez wykonanie dekoracji świątecznej w całej szkole.

KWIECIEŃ 2024

1. Przygotowanie gazetek tematycznych o naszej Ojczyźnie.

2. Zbieranie jedzenia i rzeczy potrzebnych w schronisku dla zwierząt – pomoc potrzebującym przyjaciołom ze schroniska z Leska. Współpraca z Caritas w szkole.

MAJ 2024

1. Udział w uroczystościach 3 Maja.

2. Dzień Matki - wykonanie gazetek okolicznościowych.

3. Sprzedaż kalendarzyków na rzecz fundacji pomocy niepełnosprawnym z Gdańska.

CZERWIEC 2024

1. Konkurs plastyczny – „Świat w oczach dziecka”. Współpraca z pedagogami szkolnymi.

2. Pożegnanie klas VIII Szkoły Podstawowej

3. Wakacyjna dekoracja SU – bezpieczne wakacje.

4. Pomoc w organizacji Święta Patrona Szkoły .

5. Pomoc w organizacji zakończenia roku szkolnego.

6. Rozstrzygnięcie konkursu: „Najsympatyczniejszy nauczyciel roku szkolnego 2023/2024”.

DZIAŁANIA CAŁOROCZNE 2023/2024

1. Opieka nad Sztandarem Szkolnym i udział w uroczystościach w szkole i środowisku lokalnym.

2. Systematyczne organizowanie zebrań SU – raz w miesiącu.

3. Współdziałanie z organami szkoły: Dyrektorem Szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców.

4. Prowadzenie gazetki ściennej SU.

5. Organizacja dni tematycznych.

Działania SU mogą ulec zmianie ze względu na sytuację i potrzeby społeczności szkolnej.

Plan został opracowany przez opiekunów SU :

A. Niezgodzka

B. Mielcarek

Stara Wieś 29.09.2023r.

Ach co to był za Bal……….

Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Bal karnawałowy dostarcza wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

W dniu 11 stycznia 2023r. samorząd uczniowski przygotował dla swoich kolegów i koleżanek zabawę taneczną połączoną z maskaradą.

Wedle zwyczaju zabawa została podzielona na dwie część: dla klas I – III odbyła się w godzinach przedpołudniowych, zaś dla klas IV – VIII po południu.

Na obu imprezach można było spotkać wróżki, księżniczki, rycerzy, policjantów, strażaków, a także bardzo modną ostatnio Wednesday. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które przysporzyły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z uśmiechem na twarzy opuszczały salę balową. Wszystkie dzieci starsze i młodsze spędziły miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu.

Podziękowania należą się również opiekunom samorządu uczniowskiego za dobrze zaopatrzony sklepik. Najlepszym powodzeniem cieszyły się galaretki z bitą śmietaną i popcorn.

Nad całością czuwali wychowawcy klas i rodzice.

Link do galerii zdjęć: https://spstarawies.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=54

Relacjonowała opiekun SU- Beata Mielcarek