• Święty Mikołaj w naszej szkole – 5 grudnia 2022r.

       Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas już 5 grudnia i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

       Jego wizyty z niecierpliwością oczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a nawet najstarsi. Na Mikołaja czekały piękne przedstawienia przygotowane przez uczniów pod bacznym okiem wychowawców, wierszyki, piosenki...uściski i całusy. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Dobroduszny staruszek nie zapomniał o dzieciach, dyrekcji, nauczycielach i innych pracownikach szkoły, częstując ich słodkościami i prezentami. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Przy okazji podkreślono, że ideą, jaka przyświeca obdarowywaniu się prezentami, jest to, aby okaz

      • Szlachetna Paczka

       Śpieszymy z informacją, że jako szkoła włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Rodziny Pani Bożeny z powiatu brzozowskiego.

       Kilka dni temu zmarł mąż Pani Bożeny. Obecnie wychowuje samotnie dwóch synów: Jerzego i Dominika. Dominik jest niepełnosprawny i wymaga rehabilitacji oraz stałej opieki. Jeszcze do niedawna Pani Bożena pracowała. Gdy śp. Pan Adam zachorował na nowotwór złośliwy, żona musiała zrezygnować z pracy, by zająć się domem, dziećmi oraz pomóc choremu mężowi. Źródłem utrzymania była renta śp. Pana Adama oraz świadczenia rodzinne (5019 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania domu, leków oraz dojazdu na rehabilitację (1802 zł) miesięcznie pozostaje 804 zł na osobę. Obecnie, po śmierci Pana Adama sytuacja Rodziny pogorszyła się. W tym trudnym dla nich czasie chcemy wesprzeć Rodzinę Pani Bożeny przez wspó

      • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

       Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenia. To magiczny wieczór poświęcony wspaniałej zabawie i spędzeniu czasu poza lekcjami.

       W dniu 24 listopada 2022 roku od godziny 16:30 do godziny 19:30 starsi uczniowie bawili się na górnym korytarzu, zaś 25 listopada w godzinach przedpołudniowych bawili się najmłodsi.

      • Wycieczkę do Pijalni Czekolady

       W dniu 18 listopada uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami wyjechali na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie.

       Wycieczka rozpoczęła się od degustacji czekolady. Następnie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o plantacjach kakao i miejscu upraw tej rośliny oraz miały okazję zobaczyć ziarna kakao. Dowiedziały się jak wygląda proces produkcji czekolady - od ziarna do tabliczki czekolady. Następnie uczestniczyły w warsztatach, na których każdy mógł przygotować własną tabliczkę czekolady oraz lizaka. Ta część wycieczki była bardzo ekscytująca dla dzieci. Każdy starał się przygotować pyszną czekoladę z ulubionymi dodatkami. Następnie pierwszaki obejrzały film pt. ,,Pochodzenie kakao i czekolady”. Wiele emocji przyniósł konkurs z nagrodą w postaci Złotego Biletu. Udało się go zdobyć Piotrusiowi Korabowi. Po skończonych warsztatach był czas na zakup pyszności i pamiąte

   • Nasze media społecznościowe

   • Biuletyn informacji publicznej
   • liczba odwiedzin: 25189
    • Środa07.12.2022
   • Galeria zdjęć

     brak danych